System, który przegląda się w lusterku

SENTE - systemy ERP, MRP, ERP, WMSTrwa wdrożenie aplikacji SENTE eSystem w obszarze WMS w firmie Abakus - dostawcy lusterek i oświetlenia samochodowego. Rozwiązanie to skróci czas realizacji zamówień klientów i usprawni zarządzanie obrotem towarów jednostkowych. Zakończenie implementacji zaplanowano na październik 2010 roku.
 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
Spółka zdecydowała się na wdrożenie systemu informatycznego WMS (ang. Warehouse Management System) wrocławskiej firmy SENTE, który ułatwi jej zarządzanie logistyką w magazynie wysokiego składu o pojemności ponad 7. tysięcy lokacji paletowych. Rozwiązanie to pomoże jej m.in. w obsłudze przyjęć i wydań towarów, jak również w prowadzeniu okresowej inwentaryzacji magazynu.
Głównym celem wdrożenia jest skrócenie czasu potrzebnego magazynierom na odszukanie danego asortymentu w trakcie realizacji zamówienia. W tym celu będą posługiwali się urządzeniami typu Hand-held, które umożliwią im zidentyfikowanie bieżącego położenia asortymentu w magazynie oraz weryfikację zgodności szykowanego towaru z zamówieniem, za pomocą czytników kodów kreskowych. Jest to szczególnie istotne przy składowaniu tak dużej liczby asortymentu podobnego do siebie – mówi Wojciech Nowak, kierownik projektu wdrożeniowego z firmy SENTE.
Zanim przystąpiono do realizacji wdrożenia konsultanci z firmy, która dostarczyła oprogramowanie wspólnie z przedstawicielami spółki Abakus przeprowadzili półtoramiesięczną analizę przedwdrożeniową. W tym czasie opracowali szczegóły techniczne systemu oraz harmonogram prac wdrożeniowych. Aktualnie konsultanci przekazują przedsiębiorstwu skonfigurowaną strukturę magazynu oraz mechanizm druku etykiet z kodami kreskowymi, które magazynierzy będą docelowo umieszczali na wszystkich paletach w hali.

Oprócz skrócenia czasu realizacji zamówień, system informatyczny usprawni zarządzanie obrotem towarów wolniej rotujących i drobnicowych. Wynika to z zapotrzebowania klientów, składających zamówienia na pojedyncze sztuki towaru z różnego asortymentu. W związku z tym system pozwoli na przechowywanie kilku towarów na jednej lokacji magazynowej. Wszytko po to, by zwiększyć liczbę przechowywanego asortymentu na dolnych półkach, a równocześnie ograniczyć liczbę potrzebnych do tego celu lokacji. Ponadto, lampy i lusterka samochodowe najbardziej popularnych marek, najczęściej zamawiane przez klientów, będą przez system układane na lokacjach bliższych, a mniej popularne na dalszych. Ten i wiele innych mechanizmów ma na celu optymalizację pracy magazynierów.

Specjalnie na potrzeby tej firmy, konsultanci opracowali dodatkową funkcjonalność w systemie, która umożliwia wspólne pakowanie towaru do jednego zamówienia przez kilku magazynierów równocześnie. Dzięki temu przy dużych zamówieniach, np. 10 palet, firma będzie mogła zoptymalizować koszty transportu, poprzez lepsze upakowanie towarów na paletach.

To niejedyny obszar w przedsiębiorstwie, którym zarządza system informatyczny wspomnianego twórcy i dostawcy oprogramowania ERP. Od stycznia 2009 roku aplikacja SENTE eSystem pomaga przedsiębiorstwu w zarządzaniu finansami i księgowością oraz sprzedażą i dystrybucją.

Źródło: www.sente.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top