Jak jedna aplikacja wyeliminowa 4 tony papierowych kuponów LPP?

Software house Silky Coders korzystając z technologii low-code zautomatyzował w LPP kilkadziesiąt procesów biznesowych i obiegi kilkuset…

Jak platforma B2B może pomóc zwiększyć konkurencyjność w firmie?

W jaki sposób platforma B2B może zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstwa? Jakie elementy są szczególnie kluczowe podczas budowania…

Dlaczego plan produkcji jest nieaktualny chwilę po opublikowaniu?

eq... czyli jak poradzić sobie z dynamiką zmian.
Reagowanie na ciągle zachodzące zmiany stanowi nieodzowną część pracy osób, w gestii…

Czym jest odporność biznesowa w nowych, wyjątkowych okolicznościach?

Pandemia COVID-19 bardzo mocno uderzyła w wiele przedsiębiorstw, ale niestety, nie da się wykluczyć, że w przyszłości pojawią się inne,

Ciemna strona danych - czyli firmy wykorzystują tylko połowę swoich zasobów

Popularne stało się stwierdzenie, że dane są ropą XXI wieku, a informacja jest tym zasobem, który pomaga osiągnąć przewagę nad…

Industrial IoT – rewolucja przeoczona przez polski biznes?

Pojęcie Internetu Rzeczy oraz Przemysłu 4.0 towarzyszą nam w przestrzeni informacyjnej już od dłuższego czasu. Statystyki pokazują wyraźnie,

Previous Next Play Pause
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
22 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Ze względu na rosnącą popularność ChatGPT w mediach, pojawia się wiele treści, które budzą strach przed AI lub wywołują negatywne emocje wobec technologii opartej na interakcjach za pośrednictwem czatu. Jednak, klientom niechętnie korzystającym z konwersacyjnej sztucznej inteligencji, może zależeć na zbudowaniu empatycznej relacji z nimi, jednocześnie automatyzując procesy obsługi klienta. Digital Human, czyli czuły robot, jest odpowiedzią na te potrzeby i może wprowadzić nowe standardy w dziedzinie interakcji między klientami i chatbotami.

sap logoGrupa Wielton postawiła na cyfryzację w chmurze. Jeden z europejskich liderów rynku naczep i przyczep zdecydował się zrealizować program transformacji biznesowej w modelu RISE with SAP. Przy wdrożeniu narzędzi do optymalizacji działalności operacyjnej, produkcji i sprzedaży, Grupa Wielton wykorzysta najnowsze technologie SAP i branżowe benchmarki z rynku motoryzacyjnego.

Praca w dużych, międzynarodowych korporacjach, zwłaszcza tych związanych z technologią, często kojarzona jest z poruszaniem się po ściśle wyznaczonych ścieżkach kariery. Tymczasem zatrudnienie w globalnej firmie pozwala na zmiany zainteresowań zawodowych, a często nawet jest dla nich inspiracją. To szczególnie ważne w czasach, kiedy AI przejmuje coraz więcej zadań, które do tej pory wykonywali ludzie.

Handel konwersacyjny napędzany przez AI to obecnie najsilniejsze paliwo rozwoju e-commerce, dzięki któremu firmy mają zapewnioną bardziej efektywną i spersonalizowaną obsługą klienta. W efekcie, wartość tego rynku zwiększy się w br. o ponad 62% do poziomu 109 mld dolarów. A kluczową rolę w interakcjach z klientami będą odgrywały voiceboty, obsługując 2/3 rozmów z nimi już w 2023 roku.

Luka kompetencyjna dotyczy większości branż i rynków, utrudniając działalność firm. Na dotkliwy niedobór pracowników skarży się 94 proc. dużych przedsiębiorstw we Francji i 87 proc. rodzinnych biznesów w Niemczech. Deloitte przewiduje, że problem się pogłębi, a blisko połowa miejsc pracy powstających w nadchodzących latach pozostanie nieobsadzona.

Re Alloys – wiodący producent żelazostopów, wdrożył narzędzia typu SCADA dla nadzoru i sterowania instalacjami elektroenergetycznymi. System informatyczny wraz z całą infrastrukturą sprzętową dostarczyła spółka PSI Polska. Nowe rozwiązania procesowe pozwolą Re Alloys na obniżenie zużycia energii elektrycznej i zwiększenie uzysku pierwiastka podstawowego – krzemu.

Według najnowszych danych, liczba aplikacji biznesowych w firmach zwiększyła się o prawie 10% w ciągu ostatniego roku i wynosi obecnie średnio 1 000 aplikacji na firmę. Jednak zaledwie mniej niż 30% z tych aplikacji jest zintegrowanych ze sobą, co prowadzi do podwyższenia kosztów, powtarzalności pracy, obniżenia produktywności i niespójnych doświadczeń. Coroczny raport Connectivity Benchmark Report opublikowany przez MuleSoft przebadał 1050 dyrektorów IT (CIO) oraz decydentów IT, aby zrozumieć przyszłe wyzwania i przedstawić organizacjom kroki, jakie mogą podjąć, aby odnieść sukces w czasach niepewności gospodarczej.

ORACLEFirmy Oracle i Uber ogłosiły dzisiaj zawarcie siedmioletniego strategicznego partnerstwa w zakresie chmury obliczeniowej, przyspieszające innowacyjność firmy Uber, pomagające wprowadzać na rynek nowe produkty oraz zwiększające zyskowność.

SAP i Red Hat, poinformowali o rozszerzeniu współpracy z myślą o znacznym zwiększeniu wykorzystania i wsparcia dla systemu Red Hat Enterprise Linux przez firmę SAP. Współpraca ta ma na celu usprawnienie inteligentnych operacji biznesowych, rozszerzenie wsparcia dla transformacji środowisk chmurowych w różnych branżach oraz umożliwienie wprowadzania wszechstronnych i innowacyjnych rozwiązań IT.

Ponad 16 mln przesyłek rocznie obsługuje holenderski gigant logistyki. Taką skalę działania można opanować wyłącznie dzięki zaawansowanym rozwiązaniom IT. Grupa Raben postawiła na technologię low-code i polską platformę Webcon BPS. Wystarczył tydzień, by dzięki nowemu oprogramowaniu niemal 2 tys. pracowników uzyskało zdalny dostęp do firmowych aplikacji na początku pandemii. Dziś już ponad 30 procesów działa sprawniej dzięki wdrożonym na platformie aplikacjom.

Raport Gartnera "Forecast: Public Cloud Services, Worldwide, 2020-2026, 4Q22 Update" stwierdza, że "na całym świecie przewiduje się wzrost usług chmury publicznej o 18,5% w roku 2023", podczas gdy "organizacje nadal przyspieszają adopcję chmury, dzięki czemu uzyskują pięcioletnią roczną stopę wzrostu na poziomie 19,6%."[1] Ten wynik wskazuje na potrzebę dostarczenia klientom większego wyboru, zarówno w zakresie dostawcy chmury, jak i systemu operacyjnego stanowiącego podstawę środowisk chmurowych.

90% firm z listy Fortune 500 polega obecnie na rozwiązaniach Red Hat i Oracle. Dla wielu z tych firm, Red Hat Enterprise Linux służy jako podstawa systemu operacyjnego, a OCI oferuje im wysokowydajne usługi w chmurze. Teraz organizacje te mogą ustandaryzować swoje operacje w chmurze dzięki Red Hat Enterprise Linux działającemu na OCI, co umożliwi im uzyskanie wspólnej platformy, rozciągającej się od centrum danych do rozproszonej chmury OCI.

Znaczna liczba klientów polega zarówno na Red Hat, jak i OCI przy prowadzeniu swojej działalności i potrzebuje większych możliwości wyboru w zakresie rozproszonych platform chmurowych” – komentuje Clay Magouyrk, wiceprezes ds. Oracle Cloud Infrastructure. „Od dziś klienci mogą wdrażać Red Hat Enterprise Linux na OCI i otrzymywać pełne wsparcie dla tych certyfikowanych konfiguracji zarówno od Red Hat, jak i Oracle. Poszerzanie naszej współpracy w przyszłości sprawi, że będziemy wspierać dodatkowe produkty i obciążenia robocze na OCI, aby umożliwić klientom jeszcze większą elastyczność.Dzięki tej strategicznej współpracy, certyfikowane konfiguracje maszyn wirtualnych OCI mogą teraz uruchamiać Red Hat Enterprise Linux, a klienci mogą migrować obciążenia, które już działają na Red Hat Enterprise Linux do Red Hat Enterprise Linux na OCI. Maszyny wirtualne OCI mogą być skalowane w przyrostach o wartości pojedynczego procesora. Klienci mogą również skontaktować się z pomocą techniczną zarówno Red Hat, jak i Oracle, aby otrzymać pomoc w rozwiązaniu potencjalnych problemów.

Szerokie możliwości dla klientów - od wyboru sprzętu do dostawcy chmury, jest kluczowym zobowiązaniem dla Red Hat, niezależnie od tego, czy organizacje prowadzą operacje we własnych centrach danych, na wielu chmurach publicznych, czy na dalekich rubieżach” – powiedział Ashesh Badani, starszy wiceprezes i szef działu produktów w Red Hat. „Nasza współpraca z Oracle w celu zapewnienia pełnego wsparcia dla Red Hat Enterprise Linux na OCI jeszcze bardziej ugruntowuje to zobowiązanie poprzez rozszerzenie opcji wdrażania chmury dla naszych klientów oraz położenie fundamentu pod udostępnienie dodatkowych rozwiązań Red Hat klientom dokonującym cyfrowej transformacji na OCI.Red Hat Enterprise Linux stanowi podstawę portfolio technologii chmury hybrydowej firmy Red Hat, które obejmuje rozwiązania Red Hat OpenShift. Red Hat Ansible Automation Platform oraz dodatkowe technologie wspierające pakiet rozwiązań cloud-native. Dzięki tej współpracy wspólni klienci firm Red Hat i Oracle mogą teraz stworzyć fundamenty dla przyszłych wdrożeń obliczeniowych na Red Hat Enterprise Linux, zachowując jednocześnie wartość dotychczasowych inwestycji informatycznych.

Źródło: Oracle

COMARCHComarch wprowadza na rynek aplikację do wydruków dokumentów. Comarch sPrint umożliwia przygotowanie dowolnego dokumentu na podstawie danych zgromadzonych w systemie ERP. Program oferuje standardowe szablony oraz daje możliwość tworzenia własnych w intuicyjnym edytorze.

Zebra Technologies Corporation ogłosiła dzisiaj globalne wdrożenie nowego, zaawansowanego programu specjalizacji w dziedzinie Machine Vision dla partnerów zaangażowanych w branżę automatyki przemysłowej i systemy wizyjne (MV).

Przyspieszając połączenie świata fizycznego ze światem cyfrowym, Metaverse może zaoferować nam wiele nowych sposobów doświadczania – w pracy, domu czy podczas zabawy. Technologia ta reprezentuje kolejny etap rozwoju, umożliwiając miliardom ludzi łączenie się w wirtualnych światach i doświadczanie prawdziwych emocji. Te publiczne i prywatne zdecentralizowane wirtualne przestrzenie będą budować doświadczenia klientów czy pracowników w sposób cyfrowy – np. poprzez kreowanie poczucia obecności, możliwość mówienia, wykonywania gestów, odczuwania dotyku, a nawet zapachu. Brzmi dobrze, ale to zjawisko nie jest pozbawione wad i realnych zagrożeń, m.in. w zakresie przestępstw finansowych.

Automatyzacja stała się oczywistym i kluczowym elementem cyfrowej transformacji przedsiębiorstw i branż. Wspiera się nią blisko 75 proc. organizacji na całym świecie, skalując powtarzalne zadania i zwiększając moce produkcyjne. Jednak główną cechą naszych czasów jest zmiana, a wyzwaniem biznesu – adaptacja. Okazuje się, że sama robotyzacja nie potrafi temu sprostać, a blisko 50 proc. wdrożeń kończy się porażką. Adaptacja do zmian stanowi unikalną cechę człowieka, a wzmacnianie jego kompetencji — źródło dzisiejszej przewagi w biznesie.

Firma Billennium poinformowała o nawiązaniu współpracy z IDnow - wiodącym dostawcą platform służących do potwierdzania tożsamości w Europie. Dzięki temu aplikacja Inperly umożliwia użytkownikom Microsoft Teams sprawdzanie tożsamości i podpisywanie dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym, z wykorzystaniem dokumentów tożsamości z ponad 200 krajów.

Webcon wskazuje 3 trendy związane z cyfryzacją na 2023 rok. To fabryki aplikacji, nowe spojrzenie na ruch Citizen Development i dyscyplina w budowaniu strategii cyfrowej transformacji. Dla wielu organizacji nadchodzący rok może być pełen wyzwań i trudności – warto wiedzieć, jak w takich okolicznościach mądrze wykorzystać digitalizację.

2022 rok przyniósł niepewność geopolityczną i ekonomiczną. Branża IT stanęła przed szeregiem bezprecedensowych wyzwań, jednak nie wyklucza to możliwości wzrostu. Postępująca cyfryzacja wszystkich dziedzin gospodarki i trendy wskazują, że operatorzy centrów danych będą w stanie przetrwać burzliwy czas. Ekspert firmy Eaton wskazuje na kilka obszarów, w których zachodzą ważne dla rynku zmiany.

S&TPrzygotuj swoje środowisko do wyzwań, które niesie za sobą współczesne IT. VMware vSAN to doskonały pierwszy krok w kierunku rozwoju środowiska wirtualnego mającego w przyszłości stanowić w pełni zautomatyzowną chmurę hybrydową opartą o nowczesty stos VMware VCF.

Zmienne otoczenie gospodarcze powoduje, że polskie firmy szukają możliwości optymalizowania kosztów. Część z nich upatruje takiej szansy w automatyzacji procesów, która pozwala odciążyć pracowników i poprawić ich wydajność, a przy tym zaoszczędzić czas i pieniądze. Wdrożenie robota jest możliwe już w ciągu kilkunastu dni i od razu przekłada się na pracę firmy. – U jednego z klientów po wprowadzeniu i uruchomieniu robota czynności, które wcześniej wykonywał codziennie przez 2,5 godziny, zostały skrócone do zaledwie 15 minut – mówi Joanna Porębska-Matysiak z SAIO, spółki z Grupy ING, która udostępnia swoim klientom platformę do automatyzacji procesów biznesowych.

Polscy przedsiębiorcy coraz śmielej sięgają po e-podpis. Certum z grupy Asseco, największy dostawca usług zaufania w Polsce z ok. 50 proc. udziałem rynkowym, odnotował ponad 500 proc. wzrost liczby podpisów elektronicznych złożonych za pomocą SimplySign w ciągu ostatnich 5 lat. Na popularyzację tego narzędzia wpływają nie tylko napędzona pandemią cyfrowa transformacja biznesu, ale również plany rządu dotyczące wprowadzania e-usług.

Rozwój czwartej rewolucji przemysłowej i zmiany zapotrzebowania rynku na inteligentne maszyny spowodowały, że tradycyjny proces projektowania i budowy urządzeń staje się nieefektywny. Jako że użytkownicy końcowi oczekują, aby maszyny oddane do użytku były gotowe do produkcji szybciej, z większą niezawodnością i mniejszym ryzykiem przestojów, producenci szukają nowych sposobów projektowania, budowania i konserwacji maszyn, aby przezwyciężyć opóźnienia w ich rozwoju i oddawaniu do użytku. Dlatego też coraz chętniej wykorzystują technologię cyfrowego bliźniaka we wszystkich fazach życia inteligentnych maszyn.

Sztuczna inteligencja (AI) odgrywa kluczową rolę we współczesnym społeczeństwie. Żyjemy w czasach cyfryzacji firm, a sami jesteśmy użytkownikami najnowszych technologii na co dzień. AI prowadzi samochody, rozpoznaje obrazy, rozumie języki i steruje złożonymi maszynami przemysłowymi. Jednak te systemy podejmowania decyzji mogą mieć wady, które należy zidentyfikować i rozwiązać na etapie projektowania, w przeciwnym razie mogą prowadzić do strat ekonomicznych i utraty zaufania społecznego do sztucznej inteligencji.

SAPPodczas konferencji SAP TechEd, firma SAP zaprezentowała nowy produkt, który przyspieszy transformację biznesową poprzez wykorzystanie wiedzy i kompetencji użytkowników biznesowych. SAP Build to najnowsza oferta w portfolio rozwiązań low-code SAP, która umożliwia decydentom biznesowym szybsze działanie i osiąganie wymiernych efektów. Firma ogłosiła również nawiązanie partnerstwa z Courserą, które wspomoże osiągnięcie zadeklarowanego celu firmy – podniesienie kwalifikacji dwóch milionów programistów na całym świecie do 2025 roku.

Hardis Group ogłasza przejęcie Cloudity, wiodącego polskiego partnera Salesforce, prowadzącego działalność także w Niemczech i Szwecji. Wzrost zewnętrzny jest częścią strategii Hardis Group, której celem jest zdobycie pozycji czołowego integratora Salesforce we Francji i Europie. Wszystkie zespoły specjalizujące się we wdrożeniach i integracji Salesforce połączono w nowej strukturze, która będzie działać pod marką Cloudity.

Dziś życie bez sztucznej inteligencji niemal nie istnieje. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że pewne rutynowe czynności wykonujemy przy pomocy skomplikowanych algorytmów. Jednak UX designerzy, którzy badają i projektują doświadczenia użytkowników podczas korzystania z aplikacji czy stron internetowych, pokazują swoją pracą, że bez człowieka i jego kontroli nie ma mowy o dalszym rozwoju.

Według prognoz, w przyszłym roku za niemal połowę wypracowanego, światowego PKB odpowiadać będą firmy, które przeszły transformację cyfrową.

ParsePort jest wiodącym dostawcą XBRL oraz jedną z pierwszych firm z certyfikacją oprogramowania XBRL International . Firma dostarcza rozwiązania do raportowania finansowego w formacie XBRL i iXBRL dla spółek giełdowych, a także mniejszych podmiotów na całym świecie.

oracle 120Dynamic Precision, to biuro projektowe z branży elektronicznej, którego głównym produktem jest baza danych komponentów elektronicznych, wspomagająca pracę inżynierów. Grupa Dynamic Precision posiada biuro i zakład produkcyjny w Oslo, a także biura inżynieryjne w Sztokholmie i Gdańsku.

Polfa Tarchomin przyciąga nowe cyfrowe talenty. Obecnie blisko 700 pracowników TZF Polfa korzysta z usług chmurowych, w tym Microsoft Teams. Organizacja stawia na zmianę kultury wewnątrz firmy, a digitalizację wpisuje w strategię rozwoju całej organizacji. Dzięki temu procesowi do TZF Polfa dołączają nowe talenty i pracownicy z doświadczeniem w badaniach oraz produkcji leków.

Dla wielu firm automatyzacja oznacza przyszłość – to, jak powinna wyglądać i działać idealna infrastruktura IT. Jak wynika z badania zleconego przez firmę Red Hat, przeprowadzonego we współpracy z Harvard Business Review, 80% liderów ds. IT jest zdania, że jednolite podejście do automatyzacji w całej firmie jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. To sugeruje, że istnieje uzasadnione zapotrzebowanie na rozwiązania, które zaspokoją potrzeby automatyzacji w sposób kompleksowy.

Infor poinformował, że Combilift korzysta z rekomendacji części zamiennych uzyskiwanych za pośrednictwem opracowanej przez Infor platformy Coleman AI, w połączeniu z systemem Infor CloudSuite Industrial. Celem jest wydłużenie czasu sprawnego działania wózków i poprawa obsługi klienta przy jednoczesnym zwiększeniu zadowolenia pracowników.

Dziś życie bez sztucznej inteligencji niemal nie istnieje. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że pewne rutynowe czynności wykonujemy przy pomocy skomplikowanych algorytmów. Jednak UX designerzy, którzy badają i projektują doświadczenia użytkowników podczas korzystania z aplikacji czy stron internetowych, pokazują swoją pracą, że bez człowieka i jego kontroli nie ma mowy o dalszym rozwoju.

itm industry europeZaawansowana działalność uczelni wyższych i ośrodków badawczych prowadzi do innowacji technologicznych. Współpraca na linii nauka - biznes to podstawa rozwoju wszystkich gałęzi przemysłu. Targi ITM INDUSTRY EUROPE są idealnym miejscem spotkań i okazją do zacieśniania więzów tych dwóch, przenikających się światów.

Oracle zaprezentował dziś pakiet Oracle Network Analytics Suite. Nowe portfolio chmurowych rozwiązań analitycznych pozwala analizować dane dotyczące funkcji sieciowych przy pomocy technologii uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, aby pomóc operatorom komunikacyjnym w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji dotyczących wydajności i stabilności sieci 5G.

Citi szacuje, że jeszcze przed 2030 rokiem wartość rynku metawersum może osiągnąć poziom 13 bilionów dolarów. Technologie immersyjne rozwijają się w błyskawicznym tempie, znajdując zastosowanie zarówno w rozwiązaniach konsumenckich, jak i korporacyjnych i przekształcają kluczowe gałęzie przemysłu, od architektury i projektowania wnętrz, przez produkcję filmową, aż po inżynierię i produkcję. Wraz z nimi zmienia się również rynek pracy i jego potrzeby.

Czwarta rewolucja przemysłowa trwa. Firmy nie tylko muszą odnaleźć się w świecie coraz bardziej opartym na inteligentnych maszynach i zaawansowanych technologiach informacyjnych, ale dążyć do tego, by wyjść w nim na prowadzenie. Jak to zrobić? Właśnie o tym rozmawiamy z Grzegorzem Putynkowskim - CEO Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu (CBRTP).

Kyndryl powiększył portfolio swoich produktów o nowe rozwiązanie. Platforma Kyndryl Bridge jest odpowiedzią na stale rozrastające się zasoby IT w firmach i pozwala w czasie rzeczywistym zarządzać ekosystemem technologii oraz krytyczną dla funkcjonowania biznesu infrastrukturą informatyczną przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji i narzędzi do zaawansowanej analityki.

O ile z kryzysem związanym z pandemią COVID-19 sektor budowlany całkiem dobrze sobie poradził, o tyle rok 2022 może stanowić dla branży zdecydowanie większe wyzwanie – tak wynika z najnowszych prognoz ekspertów i danych GUS, które niestety nie napawają optymizmem. W sierpniu ubiegłego roku koniunktura w budownictwie wyniosła -7 pkt*.

Sektor produkcyjny nie pozostaje obojętny wobec transformacji cyfrowej. Wdrażanie rozwiązań z wykorzystaniem sztucznej inteligencji nie tylko poprawia jakość produkcji, ale i ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo i optymalizację wszystkich procesów, a także szybkie reagowanie na pojawiające się przeszkody. Jak wykorzystuje się AI w fabrykach i dlaczego mówimy w tym kontekście o rewolucji?

Back to top