Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Cyfrowa transformacja nie łapie wirusa

Koronawirus nie uderzy w cyfrową transformację z taką siłą jak w gospodarkę. Według IDC tempo digitalizacji będzie niższe niż w 2019 roku,

5 kluczowych wyzwań w czasach pracy zdalnej

Pandemia COVID-19 wstrząsnęła rzeczywistością biznesową i gospodarczą. W większości przedsiębiorstw, pracownicy oraz kadra kierownicza –

Prognozy dla sztucznej inteligencji na rok 2020

Sztuczna Inteligencja (SI), to bez wątpienia jeden z najbardziej „gorących” tematów ostatnich lat, systemy wykorzystujące tę technologię

S&T będzie świadczyć usługę serwisową SAP w CBA przez kolejne 3 lata

S&T podpisało umowę na usługi serwisowe, aktualizacje oprogramowania oraz wsparcie konsultantów w zakresie wdrożonego w CBA systemu ERP .

Jak złowić grubą rybę? Zanętą jest… technologia

Nowe technologie, czy tego chcemy czy nie, wkroczyły do naszego życia prywatnego (śmiem twierdzić, że z wielką przyjemnością je w…

Previous Next Play Pause
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii. W 2021 roku organizacje będą musiały stawić czoła wielu wyzwaniom, ale będą mogły również wykorzystać szanse wykreowane przez zmiany wywołane pandemią. Eksperci SAS prezentują 4 obszary, na które biznes powinien zwrócić szczególną uwagę.

Zapotrzebowanie na przełomowe innowacje nigdy się nie skończy. Bower i Christensen w artykule Harvard Business Review w 1995 r. jako pierwsi zauważyli, że całe branże w zasadzie przyzwyczaiły się już do wielkiej transformacji gospodarki napędzanej innowacjami technologicznymi.

Spółki stworzą wspólnie pierwszą platformę brzegową drugiej generacji dla firm i dostawców usług. F5 – lider w ochronie i dostarczaniu aplikacji oraz Volterra – pierwsza uniwersalna platforma Edge as a Service – ogłosiły porozumienie, na mocy którego F5 wykupi wszystkie wyemitowane i pozostające w obrocie akcje Volterry za ok. 440 mln USD i wypłaci wynagrodzenie oraz premię motywacyjną dla jej założycieli i pracowników w kwocie ok. 60 mln USD .

ser groupGARTNER przyznał Grupie SER najwyższe oceny produktu w dwóch kategoriach – Cyfrowa Transformacja Biznesu (3.75/5) i Zarządzanie Informacjami (3.98/5) w raporcie “2020 Critical Capabilities for Content Services Platforms”.

STREAMSOFTFunkcjonalność jest dostępna dla systemów Streamsoft PRO i Streamsoft Prestiż. Tym samym Streamsoft umożliwił firmom korzystającym ze swojego oprogramowania wykonanie i rozliczenie operacji z użyciem kart płatniczych bezpośrednio w systemie.

microsoft logo 2018Jeden z największych koncernów piwowarskich na świecie, grupa Carlsberg, zmodernizował swoją infrastrukturę i zoptymalizował środowisko produkcyjne SAP, migrując 1 600 TB danych do Microsoft Azure w ciągu sześciu miesięcy. W samym środku transformacji cyfrowej byli ludzie i ich potrzeby – barmani, serwujący piwo oraz klienci, którzy je piją. Chmura okazała się narzędziem, które pozwoliło producentowi skupić się na ulepszaniu tych doświadczeń.

oracle 120Firma Oracle poinformowała o wprowadzeniu Oracle Database 21c, najnowszej wersji wiodącej konwergentnej bazy danych w chmurze Oracle Cloud, w tym także w modelu Always Free bazy Oracle Autonomous Database.

tetabyunit4logoRozwiązania Teta tworzone już od 34 lat, od 2010 roku rozwijane są w ramach światowej grupy Unit4. Od tego roku będą sprzedawane pod marką Unit4 Teta. Zmiana nazwy oraz identyfikacji wizualnej podkreśla kluczowe aspekty misji marki, zawarte w filozofii in business for people. Oznacza ona stawianie na pierwszym miejscu człowieka oraz polepszenie doświadczenia pracownika w relacjach z pracodawcą i w wykonywaniu codziennych obowiązków. Wartości te przyświecają wprowadzeniu na rynek nowych, wybranych produktów, dostępnych dotychczas w ofercie grupy Unit4 w innych krajach.

enova365 logo 2019Rok 2020 przechodzi do historii jako czas sporej niepewności, zmieniających się przepisów, obostrzeń w prowadzeniu biznesu. Jedocześnie jest to rok, który pokazał, że polskie firmy są gotowe na podejmowanie nowych wyzwań oraz przyspieszenie technologiczne. Publikujemy, przygotowany przez ekspertów Soneta, e-book przedstawiający spis i analizę nowych regulacji prawnych, z którym przedsiębiorcy i księgowi będą mierzyć się w roku 2021.

Pandemia COVID-19 sprawiła, że niemal z dnia na dzień całe zespoły musiały przejść na tryb pracy zdalnej. Firmy zintensyfikowały sprzedaż produktów i usług online, a te, które nie posiadały potrzebnej do tego infrastruktury, stanęły przed wyzwaniem szybkiego dostosowania się do prowadzenia biznesu w sieci. Inne organizacje z branż takich, jak logistyka czy produkcja musiały wprowadzić zmiany w łańcuchach dostaw, niekiedy zmieniając dostawców, aby zapewnić ciągłość działania.

dsrFirma DSR S.A. została oficjalnym partnerem programu “Made in Poland/Wyprodukowane w Polsce”. Program przygotowany jest w społeczności Business Dialog, a szczególnie Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog” i jego celem jest podniesienie jakości zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym i jego konkurencyjności.

Firmy Colt Technology Services oraz Equinix, globalny dostawca centrów danych, ogłosiły strategiczne partnerstwo. Połączenie sieci Colt IQ Network z chmurowym ekosystemem Equinix zapewni bezpieczną, szerokopasmową łączność z usługami w chmurze na żądanie.

Nie ma wątpliwości, że w 2020 r. wpływ na biznes miała przede wszystkim panująca pandemia. Jednak mimo nieprzewidywalności i trudnej sytuacji w wielu branżach, zgodnie z raportem Spiceworks Ziff Davis, w 2021 r. co trzecia firma planuje większe wydatki na rozwiązania IT. To niewiele mniej niż w ubiegłorocznych przewidywaniach, gdzie taką odpowiedź wybrało 44% respondentów. Optymistyczne prognozy wskazuje również IDC – eksperci szacują, że po wyhamowaniu rynku ERP w 2020 r., nastąpi ponowny wzrost i do 2023 r. osiągnie on wartość 181,5 mld dolarów (przy założonym CAGR w wysokości 8%). Jakie jednak trendy ukształtują go w najbliższych latach?

Sektor IT nie ucierpiał w wyniku pandemii koronawirusa tak jak inne obszary gospodarki. Firmy z branży notują wzrosty przychodów, podpisują nowe kontrakty, a zapotrzebowanie na pracowników jest w tej chwili niemalże rekordowe. IT w dalszym ciągu wyznacza też trendy, jeżeli chodzi o wysoki poziom wynagrodzeń i możliwości rozwoju zawodowego pracowników. Sektor ten zawdzięcza stabilność m.in. budowanej równości płciowej i coraz większej różnorodności wśród personelu.

Tego, co przyniósł rok 2020, nie mógł przewidzieć nikt. We wszystkich branżach przekonaliśmy się, czym tak naprawdę jest transformacja cyfrowa — przekształceniem firm tak, aby mogły lepiej obsługiwać klientów i rozumieć ich potrzeby, oraz wypracowaniem elastyczności, która pozwala reagować na zmieniającą się sytuację. Wiele przedsiębiorstw myślało być może wcześniej, że transformacja cyfrowa to mile widziana ciekawostka. Obecnie to po prostu konieczność.

dahliamaticlogoDahliaMatic nawiązało partnerstwo z SAS Institute, światowym liderem w zakresie analityki i sztucznej inteligencji.

ifsIFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, otrzymał wyróżnienie Gartner Peer Insights Customers’ Choice za 2020 rok w kategorii chmurowych systemów zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) dla przedsiębiorstw ukierunkowanych na produkty.

W mijającym roku technologie przyszłości stały się naszą codziennością szybciej niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Zastanawiając się jak będzie wyglądał rok 2021, musimy brać pod uwagę, że trendy prognozowane nawet na odległą przyszłość mogą się ziścić szybciej niż nam się wydaje.
 

W bieżącym roku przeprowadziliśmy kolejną ankietę wśród szefów działów informatycznych. Chcieliśmy dowiedzieć się, na czym polegają ich cele określone na rok 2021 w obszarze technologii. Interesował nas również wpływ pandemii COVID-19 na plany przedsiębiorstw, a także obszary, w których będziemy w stanie najlepiej zrealizować wymagania klientów w następnym roku. Jakie informacje udało nam się uzyskać? Transformacja cyfrowa i bezpieczeństwo nadal pozostają ważnymi obszarami, a ponad jedna czwarta badanych dysponuje strategią wdrożenia chmury hybrydowej uwzględniającą działania podejmowane w 2021 roku.

Zapowiada się ostry „zwrot w lewo” we wszystkich branżach, ponieważ dyrektorzy ds. informatycznych będą bardziej polegać na programistach podczas zarządzania procesami technicznymi w przedsiębiorstwie. Dawniej informatycy przenosili dane do chmury w sposób określony przez kierownictwo. Po wybuchu pandemii to się jednak zmieniło, podobnie jak wiele innych rzeczy całym świecie. Środowiska chmurowe znacznie zyskały na znaczeniu. W roku 2021 zespoły pracujące w środowiskach DevOps będą mieć jeszcze więcej do powiedzenia w procesie budowania strategii przetwarzania danych. W rezultacie zwiększy się mobilność obciążeń, co będzie skorelowane z rozwojem technik zarządzania danymi w chmurze.

MICROSOFTGrupa Dom Development przechodzi do chmury Microsoft. To pierwsze w Polsce tak szerokie wdrożenie tej technologii w sektorze nieruchomości, obejmujące dwa obszary biznesowe – deweloperski i wykonawczy. Przeniesienie danych do chmury ma wesprzeć cyfrową transformację Grupy i wzmocni jej efektywność biznesową. Podpisana właśnie umowa o współpracy z Microsoft przewiduje również szereg szkoleń i warsztatów rozwijających kompetencje pracowników.

Back to top