Alior Bank łączy siły z Symfonią i rozszerza dostępność usługi BankConnect

Alior Bank nawiązał współpracę z Symfonią, jednym z największych dostawców oprogramowania dla biznesu. Teraz przedsiębiorcy, którzy…

Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Cyfrowa transformacja nie łapie wirusa

Koronawirus nie uderzy w cyfrową transformację z taką siłą jak w gospodarkę. Według IDC tempo digitalizacji będzie niższe niż w 2019 roku,

5 kluczowych wyzwań w czasach pracy zdalnej

Pandemia COVID-19 wstrząsnęła rzeczywistością biznesową i gospodarczą. W większości przedsiębiorstw, pracownicy oraz kadra kierownicza –

Prognozy dla sztucznej inteligencji na rok 2020

Sztuczna Inteligencja (SI), to bez wątpienia jeden z najbardziej „gorących” tematów ostatnich lat, systemy wykorzystujące tę technologię

Previous Next Play Pause
SAPSAP ogłosił dziś powstanie Joule, działającego w języku naturalnym, opartego na generatywnej sztucznej inteligencji asystenta, który zmieni sposób prowadzenia biznesu. Joule, po wbudowaniu w portfolio rozwiązań chmurowych SAP dla przedsiębiorstw, będzie dostarczać proaktywnych i kontekstowych informacji zarówno z szerokich rozwiązań SAP, jak i ze źródeł zewnętrznych.

Infor® poinformował, że spółka Nutreco, światowy lider w dziedzinie rozwiązań i usług dla akwakultury oraz branży związanej z żywieniem zwierząt, wdrożyła system Infor CloudSuite Food & Beverage. Z efektów wdrożenia, opartego o rozwiązania Amazon Web Services (AWS), korzysta 3600 użytkowników w ponad 100 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w 37 krajach. Świadczy to o tym, jak skalowalne i niezawodne są usługi chmurowe Infor oraz branżowa platforma w chmurze multi-tenant.

Sprzedawcy detaliczni przygotowują się do prawdziwej technologicznej rewolucji. Jak wskazują autorzy raportu Honeywell, w większości ankietowanych firm detalicznych planuje się w przyszłym roku inwestycje w sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe lub wizję komputerową. Dotyczy to 60 proc. badanych firm.

axians logo 2023Od poniedziałku, 18 września, spółki S&T w Polsce, Chorwacji, Czechach, Szwajcarii, Serbii, Słowacji, Macedonii Północnej, Albanii i Czarnogórze posługują się nową komunikacją wizualną i działają w ramach marki Axians, marki ICT VINCI Energies. Rebranding S&T w Niemczech zaplanowano na 15 listopada 2023 roku.

bpsc95 proc. firm stawia wszystko na kartę cyfryzacji, wynika z badania HPE Aruba Networking. Technologie takie jak 5G, AI i IoT kuszą przedsiębiorców. Pytanie brzmi: czy jesteśmy gotowi na przyszłość, czy pędzimy ku iluzji postępu, skoro aż 66 proc. szefów IT obawia się, że ich przedsiębiorstwa nie sprostają nowym wymaganiom.

SENTEKluczem do sukcesu w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym jest precyzyjne planowanie. Pozwala ono wyznaczyć idealne ilości surowców oraz terminy produkcji – a te czynniki są niezbędne, aby osiągnąć doskonałe rezultaty. Aby odpowiednio zadbać o powyższe obszary, warto skorzystać z pomocy narzędzi informatycznych. Przedsiębiorcy mogą w tym celu wdrożyć system APS lub ERP. Jakie są różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami? Który z nich wybrać?

Neapco, ceniony producent komponentów dla branży motoryzacyjnej, podjął kroki w celu zwiększenia efektywności operacyjnej i optymalizacji procesów produkcyjnych. Firma postanowiła wdrożyć platformę PSIasm, która łączy systemy APS, MES i SCADA, wzbogaconą o system PSIwms SLS realizujący zadania z zakresu forklift management.

todisDeltek ogłosił zakończenie przejęcia firmy Replicon - globalnego dostawcy zintegrowanych rozwiązań śledzenia czasu, które łączą dostarczanie projektów, finanse i zasoby ludzkie na jednej platformie, specjalnie zaprojektowanej dla organizacji skoncentrowanych na projektach i usługach.

comarchComarch został Integratorem w ramach Programu Budowy Zintegrowanego Systemu Informatycznego NFZ. Firma będzie zarządzać całością architektury korporacyjnej NFZ wspólnie z Narodowym Funduszem Zdrowia i z innymi wykonawcami.
Firma F5 opublikowała wyniki badania na temat cyfrowej dojrzałości przedsiębiorstw. W badaniu wzięło udział 1000 menadżerów wyższego szczebla. Zdecydowana większość firm – 65% deklaruje wysoki priorytet dla transformacji cyfrowej. Jednak, kiedy przychodzi do analizy szczegółów, to aż 31% pozostaje w tyle pod względem rzeczywistych działań. Więcej o nastawieniu firm do wdrożenia innowacji cyfrowych przeczytasz w tym artykule.

simpleFirma SIMPLE S.A uruchomi na Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu system obsługi toku studiów SIMPLE.EDU wraz z nowoczesną platformą wspierającą procesy nauczania SIMPLE.CLASSHUB.

Popularyzacja sztucznej inteligencji oraz mechanizmów przetwarzania danych na brzegu sieci doprowadziła do bezprecedensowej transformacji branży detalicznej i jej wzrostu. Ze zmianą tą związane jest m.in. przeniesienie infrastruktury obliczeniowej z chmury na brzeg sieci, co zapewnia klientom większy komfort użytkowania cyfrowych usług, zaś oferującym je podmiotom gromadzenie i przetwarzanie danych u źródła. To zaś przekłada się na możliwość zapewnienia przez pracowników szybkiej i płynnej obsługi klienta.

Rosnące ceny energii mają znaczący wpływ na wydatki związane z utrzymaniem systemów informatycznych. Przy podejmowaniu decyzji w zakresie optymalizacji w działach IT, warto przemyśleć sposoby wykorzystania rozwiązań technologicznych i platform IT w firmie w celu optymalizacji kosztów energii. Taka analiza może wykazać, że przejście firmy z modelu on-premise do chmurowego przyniesie nie tylko korzyści technologiczne, ale także wymierne oszczędności wynikające z redukcji kosztów energii. Dla wielu firm chmura, okaże się korzystniejszym rozwiązaniem pod względem kosztów. Nawet przy założeniu, że wzrost cen energii zostanie odzwierciedlony także w cenie usług chmurowych.

Infor poinformował o dalszym rozwoju platformy Infor Marketplace, która oferuje obecnie ponad 150 rozwiązań. Obejmują one opracowane przez partnerów aplikacje rozszerzające funkcjonalność systemów Infor ERP oraz treści Infor wykorzystujące technologię platformy Infor i model językowy ChatGPT firmy OpenAI.

Dynamicznie rośnie znaczenie i popularność sztucznej inteligencji (AI) w firmach w Polsce. Z technologii AI korzysta 15% organizacji, a 13% planuje je wdrożyć do końca 2023 roku. Pozostajemy w tyle za globalnym rynkiem, na którym blisko 4 na 10 firm korzysta z tego typu rozwiązań. W Polsce sztuczna inteligencja wykorzystywana jest najczęściej w marketingu, produkcji i planowaniu łańcucha dostaw.

Badanie Avanade Trendlines wskazuje, iż 85 proc. organizacji liczy na wzrost przychodów do 2025 r. w wyniku wdrożenia rozwiązań AI. Jednocześnie jedynie 36 proc. ankietowanych liderów ze świata biznesu i IT uważa, iż dysponuje odpowiednimi kompetencjami do identyfikacji ryzyka i minimalizacji szkód wynikających z nieodpowiedniego wykorzystania sztucznej inteligencji. Avanade zaprojektował narzędzia diagnostyczne i platformę cyfrową, które pozwalają wesprzeć firmy w odpowiedzialnym wykorzystaniu sztucznej inteligencji do napędzania innowacyjności.

Infor wzmacnia kompetencje i wsparcie oferowane obecnym i przyszłym klientom w Polsce i w regionie CEE. Merino Consulting Services BV, międzynarodowy partner Infor, zainaugurował działalność biura w Polsce.

Przebadani przez the:protocol Polki i Polacy uważają się za świadomych użytkowników technologii, ale wciąż nie znają wszystkich kosztów, jakie się z nią wiążą. Wśród specjalistów IT odsetek świadomości sięga 65 proc. Ale już tylko 23 proc. osób pracujących w branży technologicznej potrafi zdefiniować, czym jest ekologia cyfrowa lub cyfrowy ślad węglowy (25 proc.). Być może to efekt słabo rozpoznawalnych pojęć, ponieważ zapytani o rolę blockchaina czy kopalni bitcoinów, aż 41% spośród badanych oceniło wpływ tych technologii na środowisko jako negatywny. Czy specjaliści_tki IT są bardziej eko niż inni?

COMARCHComarch zdobył pierwsze miejsce w raporcie Computerworld TOP 200 w kategorii "Najwięksi dostawcy systemów Enterprise Resource Planning (ERP)". To wydarzenie o ogromnym znaczeniu - firma awansowała z drugiego miejsca i wyprzedziła Asseco Business Solutions, a na trzecim miejscu pozostała SAP Polska. Comarch, jako jedyna firma z pierwszej piątki, odnotował imponujący wzrost o 20%, osiągając przychody na poziomie 332,7 mln zł.

Zgodnie z wynikami badania przeprowadzonego przez Webcon, aż 85% amerykańskich CIO potwierdza, że aplikacje budowane na platformach low-code są kluczowe dla ich organizacji. Co więcej, 84% z nich wskazuje, że w najbliższych 2 latach low-code jeszcze zyska na znaczeniu. Eksperci Webcon zaznaczają, że zapotrzebowanie na tę technologię rośnie również w Polsce.

BPSCFirmy są rozczarowane technologią, którą kupują, grzmi Gartner. Aż 60 proc. firm inwestujących w technologie wyraziło rozczarowanie z powodu niemal każdej inwestycji. To wzrost o 6 proc. w porównaniu do roku 2020.

Back to top