Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Cyfrowa transformacja nie łapie wirusa

Koronawirus nie uderzy w cyfrową transformację z taką siłą jak w gospodarkę. Według IDC tempo digitalizacji będzie niższe niż w 2019 roku,

5 kluczowych wyzwań w czasach pracy zdalnej

Pandemia COVID-19 wstrząsnęła rzeczywistością biznesową i gospodarczą. W większości przedsiębiorstw, pracownicy oraz kadra kierownicza –

Prognozy dla sztucznej inteligencji na rok 2020

Sztuczna Inteligencja (SI), to bez wątpienia jeden z najbardziej „gorących” tematów ostatnich lat, systemy wykorzystujące tę technologię

S&T będzie świadczyć usługę serwisową SAP w CBA przez kolejne 3 lata

S&T podpisało umowę na usługi serwisowe, aktualizacje oprogramowania oraz wsparcie konsultantów w zakresie wdrożonego w CBA systemu ERP .

Previous Next Play Pause
Sharing Economy, czyli ekonomia współdzielenia wkracza do świata danych. Korzyści z dzielenia się informacjami mogą pomóc organizacjom osiągnąć nawet o 9 proc. wyższe roczne przychody w ciągu 5 lat. Firma analityczna Capgemini opracowała raport na temat współdzielenia się cyfrowymi informacjami.
 

bpscDostawcy oprogramowania dla biznesu i producenci sprzętu – to oni zarobią najwięcej w tym roku, zapowiada Gartner. Prognozy analityków wskazują na solidne odbicie w całej branży IT. Szacuje się, że wydatki na technologie informacyjne w 2021 roku przekroczą 4,2 biliona dolarów. To wzrost o 8,6% w stosunku do 2020.

dsrNastroje panujące wśród właścicieli europejskich firm produkcyjnych dawno nie były tak dobre jak w tym roku. Na fali euforii zyskują również polscy producenci, większości których portfele zamó-wień pękają w szwach, ale zyskują również ich akcjonariusze dzięki dalszym wzrostom wartości ryn-kowej polskich wytwórców. Potwierdza to Giełdowy Indeks Produkcji, który wzrósł w czerwcu do 1105,74 pkt, co dało 3,74% wzrost w czerwcu i 25,32% od początku 2021 roku.

comarchComarch, jako jedyna firma informatyczna z pierwszej dziesiątki zestawienia „Najwięksi dostawcy systemów ERP w 2020 roku” opublikowanym w tegorocznym raporcie Computerworld TOP200, osiągnęła dwucyfrowy wzrost sprzedaży. W 2020 roku przychody w tym segmencie wzrosły o 11% i osiągnęły wartość 240,8 mln złotych, co dało firmie drugie miejsce wśród producentów rozwiązań do zarządzania przedsiębiorstwem w Polsce.

Spółka LLCD nawiązała współpracę z nowym partnerem - firmą OMEX. Spółka OMEX świadcząca usługi w wybranych obszarach IT poszukiwała innowacyjnych rozwiązań uzupełniających portfolio produktów oraz usług dla klientów końcowych. Platforma nAxiom, narzędzie umożliwiające łatwą automatyzację procesów biznesowych oraz sprawne zarządzanie danymi i dokumentami uzupełnia ofertę firmy OMEX i stanowi dużą wartość dodaną dla jej obecnych, oraz nowych klientów.

SYMFONIASymfonia i IdoSell rozpoczęły ścisłą współpracę. Dzięki temu tysiące sklepów internetowych będzie mogło w wygodny sposób korzystać z oprogramowania, które wspiera sprzedaż i zarządzanie magazynem.

Infor zawarł umowę na sprzedaż swojej globalnej działalności w obszarze zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM – Enterprise Asset Management) firmie Hexagon AB (Nasdaq Sztokholm: HEXA B), światowemu liderowi w dziedzinie rozwiązań rzeczywistości cyfrowej, za kwotę około 2,75 mld USD – w formie połączenia gotówki i akcji oraz nawiązała strategiczną relację z tą spółką w celu lepszej obsługi wspólnych klientów. Do chwili zrealizowania transakcji pod warunkiem uzyskania zatwierdzeń regulacyjnych, firmy pozostaną oddzielnymi przedsiębiorstwami.

Choć mogłoby się wydawać, że efekt pandemii powodujący wzrosty w e-commerce minie z powodu odmrożenia gospodarki, nadal wiele branż notuje potężne zyski ze sprzedaży internetowej. W e-sprzedaży akcesoriów ogrodniczych, domowych czy elektronicznych cały czas utrzymuje się trend wzrostowy. Tak wynika z danych ze sklepów internetowych działających w home.pl.

microsoft logo 2018Jedenaście szkół wyższych w Polsce dołączyło do grona liderów wyznaczających standardy cyfryzacji w sektorze edukacji i otrzymało tytuł „Uczelnia w Chmurze Microsoft”. Wyróżnienie przyznawane jest innowacyjnym uczelniom, które w swojej codziennej działalności używają nowych technologii, aby sprostać wyzwaniom współczesnego świata.

Stowarzyszenie zrzeszające przedstawicieli komercyjnych linii lotniczych, ciężko doświadczone gospodarczymi skutkami pandemii, osiąga większą produktywność dzięki ujednoliconemu rozwiązaniu wsparcia; uwalnia zasoby IT aby skupić się na odbudowie i ekspansji.

simpleSimple SA w wyniku wygrania przetargu podpisała umowę z Europejską Wyższą Szkołą Prawa i Administracji w Warszawie na wdrożenie systemu obsługi toku studiów i dostawę licencji.

exact logo 2021Pandemia koronawirusa zmusiła wiele firm do przejścia w tryb pracy zdalnej, a to wymagało niekiedy szybkiej cyfryzacji i wdrożenia nowych procedur operacyjnych. Pracownicy dostosowali się do nowej sytuacji – 9 na 10 deklaruje, że chciałoby pracować częściowo z domu nawet po zakończeniu pandemii. 67% ocenia dodatkowo, że praca zdalna nie spowodowała u nich spadku efektywności. Tymczasem wiele firm myśli o powrocie do biur, przynajmniej w modelu hybrydowym. Jak zorganizować pracę na nowo, szczególnie w okresie urlopowym? I jakie lekcje można wyciągnąć z wielu miesięcy home office?

ibsc logoJako dostawca usług logistycznych w dziedzinie logistyki chłodniczej musisz radzić sobie z różnymi wyzwaniami. Kryzys związany z COVID-19 nadal uderza w branżę, a Brexit znacząco wpłynął zarówno na przepływy handlowe, jak i na rynek pracy. Jednocześnie w ostatnich miesiącach importuje się wiele towarów z Chin do Europy i należy się spodziewać, że ten wzrost utrzyma się do lata. Na morzu wykorzystywana jest pełna przepustowość, co sprawia, że koszty wysyłki są pięciokrotnie wyższe według GCCA.

sap logoCyfrowa transformacja to nie krótkoterminowa inwestycja, lecz strategiczny proces o długofalowej perspektywie. W ten sposób do digitalizacji swoich działań podchodzi firma voestalpine Signaling Poland. Spółka została nagrodzona w konkursie SAP Quality Awards 2021 w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej za wdrożenie rozwiązań usprawniających wszystkie kluczowe procesy biznesowe.

sentelogo 120Pierwsza część tego poradnika, była poświęcona temu, jakimi kryteriami można posiłkować się przy wyborze systemu ERP. Jak porównać dostępne rozwiązania, ich funkcje i moduły oraz temu, czy lepiej zdecydować się na narzędzie gotowe, czy też dostosowane do potrzeb.

sap logoBlisko ćwierć wieku temu Amica została pierwszym klientem SAP w Polsce. Wraz z ekspansją zagraniczną Grupy, infrastruktura IT była rozwijana i wdrażana w spółkach zależnych, między innymi w Niemczech, Rosji czy Hiszpanii. Po niemal 25 latach przyszedł czas na kolejny etap i dostosowanie do nowej wersji kluczowego systemu biznesowego: implementację SAP S/4HANA oraz migrację do SAP BW/4HANA na poziomie wszystkich przedsiębiorstw Grupy. Inwestycja w technologię jest elementem aktualizowanej obecnie strategii transformacji, wyznaczającej Amice drogę do inteligentnego przedsiębiorstwa. O cyfrowej transformacji, jako ścieżce do zwiększenia przychodów i optymalizacji procesów, przedstawiciele firmy mówili także podczas konferencji RISE with SAP, która odbyła się w formie wirtualnej 23 czerwca 2021.

Z badania opublikowanego przez IFS, firmę specjalizującą się w dostarczaniu wysokiej klasy rozwiązań technologicznych dla przedsiębiorstw wynika, że w obliczu pandemii firmy nie korzystają z szans na podniesienie jakości procesów wewnętrznych i zajęcie się zagadnieniem niskiego poziomu customer experience (CX).

sbiznes logo02021Nowa aplikacja mobilna sHandlowiec zdobywa coraz większą popularność wśród użytkowników programu sBiznes erp. Aplikacja służy do tworzenia zamówień handlowych na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Współpracuje ona z programem sBiznes erp. Może współpracować również z innymi programami.

symfonia logo 2021Symfonia uruchomiła Pakiet Wsparcia dla Firm z sektora MŚP. Jest to program preferencyjnego zakupu oraz wdrożenia oprogramowania biznesowego w najważniejszych dla przedsiębiorstw obszarach, czyli finansach i księgowości, kadrach i płacach oraz wsparciu sprzedaży. Z puli 2 mln złotych przeznaczonych na dofinasowanie będą mogły skorzystać firmy, które ze względu na pandemię zwlekały do tej pory z decyzją o inwestycji w cyfryzację biznesu.

dahliamaticlogoNa pytanie „czy można zarządzać projektami o stałym budżecie wykorzystując metodyki zwinne?” odpowiedź brzmi „tak”. Warto jednak zastanowić się jak połączyć wymagania projektu opartego o fixed price ze zwinnym frameworkiem, żeby nie wpędzić się w nieefektywność kosztową. Obecnie realizujemy projekty, których specyfika wymaga bardzo szczegółowego opisu (od cech funkcjonalnych aż po kwestie bezpieczeństwa) wypracowanego już na etapie analizy oraz z góry zdefiniowanego budżetu.

Rimini Street międzynarodowy dostawca oprogramowania i usług dla przedsiębiorstw przedstawił aktualne informacje na temat działalności spółki i jej obecności w Polsce.

Back to top