KBJ S.A. dołącza do grupy SOA People Group
Dzięki przejęciu większościowego pakietu akcji KBJ S.A. SOA People Group wchodzi na polski rynek. KBJ jest wiodącym Platinum SAP Partnerem w Polsce, jedynym notowanym na ASO GPW NewConnect, który w ubiegłym roku przekroczył 100 mln zł przychodów i 6,6 mln zł EBITDA.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Jesteśmy podekscytowani możliwością połączenia sił z SOA People Group. Międzynarodowe doświadczenie Grupy i jej zasoby wzmocnią naszą lokalną pozycję, umożliwiając nam dostarczanie naszym klientom jeszcze bardziej innowacyjnych i skutecznych rozwiązań SAP. Jako część tej dużej międzynarodowej rodziny chcemy stać się liderem rynku w Polsce i CEE. Oczekujemy udanej współpracy i cieszą nas liczne możliwości, jakie przynosi to partnerstwo. Jesteśmy przekonani, że połączone doświadczenie SOA People Group i KBJ pozwoli dostarczyć doskonałą jakość usług naszym klientom i zapewnić najlepsze warunki pracy dla naszych pracowników, a także będzie motorem znacznego wzrostu KBJ – powiedział Artur Jedynak, założyciel i Prezes Zarządu KBJ S.A.


Tworząc wraz z SOA People Group sieć z ponad 1200 ekspertami SAP i 22 biurami regionalnymi w 9 krajach, KBJ osiągnie znaczące korzyści skali i będzie mogła zaoferować dotychczasowym i nowym klientom jeszcze szerszy zakres wiedzy specjalistycznej i rozwiązań SAP, a zatem jeszcze wyższy standard obsługi, wzmacniając jednocześnie transformację cyfrową swoich klientów.

Cieszymy się, że możemy powitać KBJ w rodzinie SOA People Group. To przejęcie większościowego pakietu akcji podkreśla nasze zaangażowanie w poszerzanie naszego zasięgu i możliwości w ekosystemie SAP. KBJ to jedna z niewielu firm znana z prowadzenia największych projektów SAP w Polsce. Dołączając do SOA People Group, KBJ wzmocni i ugruntuje swoją niepodważalną pozycję na rynku. Wykorzystując silną obecność KBJ w Polsce, zwiększymy nasz udział w rynku w regionie CEE i zaoferujemy nasze najlepsze rozwiązania softwareowe szerszemu spektrum branż. Nasza sprawdzona platforma własności intelektualnej „SOA People Platform of Intellectual Properties”, która obejmuje rozwiązania takie jak Asset Management, Credit Management i Value Management, znacząco wzbogaci naszą ofertę na polskim rynku – powiedział Khalil Hodaibi, CEO SOA People Group.


Przejęcie pakietu kontrolnego w KBJ i strategiczne wejście SOA People Group na polski rynek odbywa się rok po ogłoszeniu przejęcia COZUMEVI, lidera tureckiego rynku usług SAP. Są to kolejne przejęcia, które umacniają pozycję SOA People Group w czołowej trójce europejskich dostawców oprogramowania i usług SAP.

Przejęcie większościowego pakietu udziałów KBJ, partnera SAP Platinum, doskonale wpisuje się w nasze cele strategiczne – dodał Khalil Hodaibi. Włączenie do naszej organizacji ponad 200 wysoko wykwalifikowanych specjalistów jest dla nas doniosłym kamieniem milowym. Posunięcie to nie tylko wzmacnia naszą obecność na kluczowym polskim rynku, ale także zwiększa ogólne doświadczenie naszej grupy. Zaawansowane umiejętności i wiedza zgromadzone w polskiej spółce KBJ będą miały znaczący wpływ na nasze szersze inicjatywy strategiczne. Nasze silne podstawy organizacyjne i finansowe umożliwiły to przejęcie, zapewniając jego powodzenie i wspierając naszą ambicję osiągnięcia 250 milionów euro skonsolidowanych przychodów Grupy – podsumował CEO SOA People Group.


Największym akcjonariuszem przed transakcją była, notowana na GPW firma inwestycyjna, JR Holding ASI S.A. która zbyła wszystkie posiadane dotąd walory KBJ.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top