proALPHA rozszerza portfolio o oparty na chmurze system ERP dla przemysłu metalowego
proalpha PolskaproALPHA wkracza do krajów Beneluksu - przejmuje holenderską firmę Metaal Kennis Groep BV (MKG), rozszerzając tym samym swoją ofertę ERP w branży obróbki metali, która jest skierowana przede wszystkim do firm zatrudniających do 100 pracowników.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Grupa proALPHA, jeden z wiodących dostawców oprogramowania ERP+ dla małych i średnich przedsiębiorstw, wzmacnia swoją obecność i doświadczenie w obszarze ERP w chmurze dla podstawowego segmentu klientów zatrudniających do 100 pracowników. Wraz z MKG BV, grupa wprowadza numer jeden na holenderskim rynku ERP do regionu DACH, a tym samym zdobywa nowe udziały w rynku przemysłu metalowego. Przejęcie jest strategiczną decyzją dla obu stron, aby połączyć liderów branży z dwóch różnych segmentów klientów. MKG będzie nadal działać na swoich tradycyjnych rynkach docelowych i kontynuować swoją historię sukcesu w regionie DACH pod kierownictwem obecnego zespołu zarządzającego.

Przejęcie stanowi również pierwszą akwizycję firmy poza regionem DACH i oznacza początek konsekwentnego wdrażania zrównoważonej strategii internacjonalizacji.

To przejęcie jest prawdziwym kamieniem milowym w historii naszej firmy. Wraz z MKG nie tylko wprowadzamy na pokład lidera rynku w Holandii, ale także opieramy się na sukcesie MKG w Niemczech" - mówi Eric Verniaut, CEO Grupy proALPHA.


proALPHA ERP i MKG mają komplementarne portfolio, które pozwala nam zwracać się do klientów różnej wielkości w tej samej branży: MKG skupi się na firmach z DACH zatrudniających mniej niż 100 pracowników, podczas gdy proALPHA będzie działać powyżej tego progu" - mówi Verniaut.


Firma z siedzibą w Hengelo w Holandii od 24 lat opracowuje i wdraża przyjazne dla użytkownika, wysoce skalowalne i standardowe oprogramowanie ERP, zatrudniając około 70 wysoko wykwalifikowanych pracowników, zaprojektowane zarówno do pracy w chmurze, jak i lokalnie dla firm z branży obróbki metali. Oprócz tego, że koncentrują się na tej samej branży, proALPHA i MKG mają wspólną podstawę technologiczną z Progress Software. Z siedziby głównej w Hengelo, działalność MKG rozciąga się na Holandię, Belgię i Niemcy. Ponad 800 aktywnych klientów zaufało innowacyjnym rozwiązaniom ERP firmy MKG.

Wraz z proALPHA widzę ogromny potencjał wzrostu dla MKG. Znaleźliśmy odpowiedniego partnera do realizacji naszej strategii internacjonalizacji w regionie DACH i wspólnej pracy nad innowacjami i technologią" - podkreśla Henk Abbring. Dyrektor generalny MKG BV i cały zespół zarządzający z niecierpliwością czekają na nowe partnerstwo.


Źródło: www.proalpha.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top