3,8 mln zł dla PSI Polska na rozbudowę platformy Warehouse Intelligence
PSI Polska otrzymała grant w wysokości 3,8 mln zł od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) na rozbudowę platformy Warehouse Intelligence. Środki będą przeznaczone na dalszy rozwój technologiczny i wdrażanie algorytmów sztucznej inteligencji. Pierwszy etap projektu, pilotażowe wdrożenie w magazynie LPP, przebiega zgodnie z planem. Produkt już teraz budzi spore zainteresowanie.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
PSI Polska otrzymała dofinansowanie w wysokości 3,8 milionów złotych na rozwój platformy Warehouse Intelligence (WI) - innowacyjnego rozwiązania wykorzystującego technologie symulacji i sztucznej inteligencji do optymalizacji procesów logistycznych. Dzięki unikalnej integracji platformy WI z systemem klasy WMS stworzony został cyfrowy bliźniak magazynu, który pozwala na kompleksową analizę, planowanie i optymalizację operacji logistycznych. Pilotażowe wdrożenie w firmie LPP, przebiega zgodnie z planem, a sama platforma WI zyskała już uznanie ekspertów i budzi zainteresowanie na rynku.

Podczas realizacji projektu, odkryto wiele nowych, dotychczas niezbadanych obszarów i koncepcji na zastosowanie technologii WI w operacjach magazynowych. — mówi Jerzy Danisz WMS Competence Center Manager w PSI Polska.

W drugim etapie prace będą się koncentrować na wykorzystaniu potencjału platformy Warehouse Intelligence do rozwiązania konkretnych problemów optymalizacyjnych. Łączna wartość przedsięwzięcia wynosi 6,8 miliona, z czego ponad połowa to grant z NCBiR. Środki zostaną przeznaczone na rozbudowę funkcjonalności i wdrażanie zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji.

Cieszymy się z dofinansowania, które pozwoli nam kontynuować rozwój naszej innowacyjnej platformy. — podkreśla Jerzy Danisz z PSI Polska i dodaje — Innowacyjność nie jest dziełem przypadku, mocno na nią stawiamy zarówno jako spółka, ale też jako Grupa, która przeznacza rok rocznie niemal 15 proc. obrotu na badania i rozwój. Dzięki dodatkowym środkom od NCBiR będziemy mogli wprowadzić szereg zaawansowanych funkcji, w których nadrzędną rolę będą miały mechanizmy sztucznej inteligencji — podsumowuje ekspert z poznańskiej spółki.

Polska sztuczna inteligencja w działaniu


Rozbudowa platformy ma na celu przyspieszenie jej działania, zwiększenie dokładności symulacji oraz rozwój algorytmów AI. Jednym z kluczowych obszarów, który PSI zamierza rozwijać w Warehouse Intelligence jest zaawansowane harmonogramowanie zasobów logistycznych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych algorytmów możliwe będzie precyzyjne planowanie i przydzielanie operatorów do poszczególnych procesów logistycznych, co przełoży się na większą wydajność oraz redukcję kosztów. Kolejnym istotnym elementem rozbudowy systemu jest inteligentne tworzenie grup zleceń (batchowanie). Platforma będzie posiadać nowy moduł do optymalnego zestawiania zleceń w grupy, uwzględniając różne czynniki, takie jak typ artykułu, gabaryty czy termin wysyłki.

Ta zmiana pozwoli skrócić czas przetwarzania i zwiększy efektywność procesu kompletacji, który jest kluczowy w procesie wydania towaru — wyjaśnia Bartłomiej Rychtarski główny architekt platformy WI i dodaje: — Zamierzamy również rozbudować predykcję klasyfikacji rotowalności produktów ABC. Tu sztuczna inteligencja pozwala na precyzyjne przewidywanie zmian w klasyfikacji rotowalności, co umożliwi elastyczne reagowanie na zmienne warunki rynkowe oraz efektywne planowanie procesów wydania z magazynu — opisuje ekspert z PSI Polska.


Ostatnim ważnym elementem rozbudowy jest wizualizacja pracy magazynu w czasie rzeczywistym. Warehouse Intelligence zostanie rozbudowany o funkcję, która umożliwi monitorowanie i analizowanie procesów logistycznych na bieżąco. Dzięki temu, użytkownicy będą mogli reagować szybko na zmieniające się warunki i optymalnie zarządzać magazynem w modelu tu i teraz.

Dofinansowanie od NCBiR umożliwi przyspieszenie prac nad optymalizacją procesów logistycznych, co przyczyni się do zwiększenia wydajności i konkurencyjności polskich magazynów i centrów dystrybucji.

Źródło: PSI Polska ;

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top