Rossmann wdraża PSIwms w nowym omnichannelowym magazynie na Węgrzech
Rossmann zlecił PSI dostawę systemu zarządzania magazynem PSIwms i modułu Warehouse Automation Control PSImfc do swojego nowego centrum dystrybucyjnego na Węgrzech.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Firma Rossmann sprzedaje swoje produkty na Węgrzech poprzez 250 sklepów stacjonarnych i Internet. Każdego dnia z magazynu wysyłanych jest około 1 milion produktów. Ze względu na dynamiczny rozwój, Rossmann zainwestował w nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni 27 300 metrów kwadratowych. Znajduje się w nim ponad 20 000 artykułów, ponad 23 000 miejsc paletowych i 63 000 miejsc na półkach. Wdrożenie systemu zarządzania magazynem jest częścią większego projektu automatyzacji centrum dystrybucyjnego, realizowanego przez SSI Schaefer, wiodącego na świecie dostawcę rozwiązań dla wszystkich obszarów intralogistyki.

Dirk Rossmann GmbH, z siedzibą w Burgwedel koło Hanoweru, jest jedną z wiodących sieci drogerii w Europie. Firma zatrudnia około 56 200 pracowników i prowadzi ponad 4 500 sklepów w Niemczech, Polsce, Czechach, Albanii, Turcji, na Węgrzech, w Kosowie i Hiszpanii. Asortyment obejmuje ponad 15 000 produktów kosmetycznych i farmaceutycznych. Całkowita powierzchnia magazynowa wynosi 346 000 metrów kwadratowych.

Wybraliśmy rozwiązanie PSI, ponieważ oferuje ono funkcjonalności, które spełniają nasze wymagania w zakresie zarządzania procesami omnichannel, a także dlatego że charakteryzuje się innowacyjnymi funkcjami, w tym wykorzystaniem sztucznej inteligencji w procesach kompletacji. Ważnym argumentem było dla nas również doświadczenie zespołu PSI w Polsce, który ma solidne doświadczenie we wdrożeniach systemu w magazynach o porównywalnej wielkości. Potwierdzają to referencje od dostawców systemów automatyki i kluczowych klientów PSI - podkreśla Csaba Szuchy, Dyrektor Logistyki w Rossmann Magyarország Kft.


W ramach projektu PSIwms zostanie zintegrowany z automatyką magazynową SSI Schaefer poprzez moduł kontroli przepływu materiałów PSIwms MFC z uwzględnieniem potrzeb firmy Rossmann.

Wdrożenie systemu zarządzania magazynem w firmie Rossmann jest kolejnym ważnym krokiem w międzynarodowej ekspansji PSI na rozwijającym się rynku oprogramowania logistycznego. W ten sposób PSI kontynuuje dalszy wzrost w sektorze logistycznym z 2023r., w którym pozyskało kilku wiodących europejskich sprzedawców detalicznych.

Źródło: PSI Polska

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top