Cool Sport usprawnia inwentaryzację

skkCool Sport to wyjątkowy sklep oferujący profesjonalny sprzęt skatowy i snowboardowy. Stworzyli go miłośnicy sportów ekstremalnych. W związku z rozwojem firmy, chcąc usprawnić proces identyfikacji produktów, Cool Sport zdecydował się wdrożyć, zaproponowaną przez SKK – Systemy Kodów Kreskowych SA, aplikację do inwentaryzacji sklepowych.
{MosModule module=RFID_Dzial}
Automatyczna identyfikacja produktów w sklepie czy magazynie pozwala skutecznie i na bieżąco kontrolować przepływ towarów. Jednocześnie gwarantuje szybką i jednoznaczną informację dla pracowników oraz klientów. k

W przypadku firmy Cool Sport, która zarządza nie tylko własnymi sklepami na terenie Krakowa, ale jest również dystrybutorem światowych marek sprzętu i odzieży sportowej, kontrola aktualnego stanu zaopatrzenia jest szczególnie ważna.

Dotychczas w Cool Sport inwentaryzację przeprowadzano za pomocą aplikacji, która była nieefektywna i nie spełniała oczekiwań firmy. Szukano specjalistycznego programu dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

SKK zaproponowała Cool Sport wdrożenie systemu ułatwiającego inwentaryzację sklepową, który składa się z następujących elementów: aplikacji PC do inwentaryzacji strefowej, komputerów mobilnych Honeywell serii 6100 wraz z mobilną aplikacją magazynową SKK Smart.

Komputer mobilny Honeywell umożliwia komunikację oraz zbieranie danych w czasie rzeczywistym dla punktów sprzedaży detalicznej, ułatwia sprawną inwentaryzację, weryfikację cen, obsługę klientów, a także tworzenie raportów na potrzeby zamówień.

Urządzenie jest wyposażone w czytnik skanujący kody dwuwymiarowe (2D) oraz standardowe kody jednowymiarowe. Taki terminal pozwala na bardziej ergonomiczną pracę (np. odczyt kodu w dowolnej orientacji), a dodatkowo umożliwia fotograficzne dokumentowanie dostaw i przygotowywanych ekspozycji. Natomiast zaawansowana technologia przetwarzania danych oraz komunikacji pozwala na sprawną realizację zadań bez przestojów.

SKK Smart to proste do wdrożenia oprogramowanie dedykowane dla komputerów mobilnych wspomagające obsługę procesów magazynowych. Aplikacja, przeznaczona do szybkich inwentaryzacji sklepowych, współpracuje z bazą danych (Microsoft SQL Server). Prezentacja wyników spisu i wszystkie pomocnicze raporty generowane są w oparciu o mechanizmy Reporting Services. Ponadto system współpracuje, na zasadzie wymiany danych, z aplikacją sprzedażową Sage Symfonia Handel wykorzystywaną przez Cool Sport. SKK Smart pozwala na obsługę wszystkich procesów związanych z rozprowadzaniem towarów w centrach dystrybucyjnych oraz wymianę danych z systemem centralnym (import oraz eksport danych).

SKK przygotowała dla Cool Sport program do inwentaryzacji strefowej uwzględniający indywidualne potrzeby firmy oraz dostosowany do profilu jej działalności. Aplikacja umożliwia przeprowadzanie inwentaryzacji w podziale na sektory sklepu lub magazynu, co ułatwia pracę oraz pozwala na bieżącą i rzetelną kontrolę stanu zaopatrzenia.

Wprowadzenie automatycznej identyfikacji usprawniło także proces wydań produktów z magazynu.
Konsultanci SKK to profesjonaliści. W krótkim czasie przygotowali specjalistyczny program uwzględniający indywidualne potrzeby Cool Sport. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy – ocenia Michał Goll z działu IT Cool Sport.
W ramach współpracy SKK zapewniła także wsparcie techniczne oraz przeprowadziła szkolenie dla pracowników Cool Sport. Konsultanci SKK nadzorowali uruchomienie programu i pierwszą inwentaryzację.

Wdrożenie aplikacji to dla Cool Sport kilka ważnych korzyści biznesowych.

Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu, inwentaryzacja w Cool Sport przebiega szybko i sprawnie. Oznacza to oszczędność czasu oraz kosztów. Co więcej, system eliminuje błędy oraz umożliwia przygotowywanie czytelnych raportów z inwentaryzacji w krótkim czasie. Pracownicy oraz klienci Cool Sport są szybko i rzetelnie informowani na temat dostępności konkretnych produktów.

Warto dodać, że zastosowanie urządzeń mobilnych zdecydowanie skraca czas wdrożenia nowych pracowników oraz podnosi skuteczność i komfort ich pracy.

Źródło: www.skk.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top