Zdrowa rywalizacja i budowanie kompetencji zespołowych
SYMFONIASymfonia kontynuuje strategię wewnętrznego rozwoju pracowników. W jej ramach, w ostatnich dniach odbył się hackathon, którego tematyką było AI w HR. W wydarzeniu uczestniczyły 4 zespoły, których zadaniem było wypracowanie innowacyjnych rozwiązań HR, opartych o sztuczną inteligencję i machine learning. Zwycięski projekt zostanie nagrodzony, a firma zbada możliwości jego dalszego rozwoju oraz wdrożenia do oferty.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Symfonia jest pionierem w dziedzinie oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwami, szczególnie w segmencie małych i średnich firm. W portfolio spółki znajdują się rozwiązania księgowe, rachunkowe, kadrowe, sprzedażowe, czy służące do zarządzania obiegiem informacji oraz efektywnego zarządzania. Firma opracowała wewnętrzną strategię chmurową, którą zamierza zrealizować dzięki rozwijaniu umiejętności swoich pracowników. W ten sposób powstał pomysł pierwszego hackathonu pod hasłem AI w HR.

Cyfryzacja i rozwój towarzyszą nam na co dzień i są jednymi z kluczowych wartości Symfonii. Budując i rozwijając nasze rozwiązania, chcemy wykorzystać pełen potencjał, jaki daje nam technologia. Dlatego, zdecydowaliśmy się zaangażować w ten proces naszych pracowników. Jako organizator naszego pierwszego hackathonu wierzę, że daje on możliwość wyjścia poza standardowe ramy codziennych procesów, rozwija kreatywność, pozwala łączyć doświadczenie i talenty. W efekcie powstają innowacyjne produkty, które trafiają do naszych klientów – mówi Bartłomiej Stopa, Chief Technology Officer w Symfonii.


Uczestnicy, którzy zdecydowali się na udział w hackathonie, musieli znaleźć rozwiązanie jednego z czterech wyzwań. Dotyczyły one rozwoju umiejętności miękkich, danych kadrowych pracowników, wsparcia procesu rekrutacji czy wdrożenia inteligentnego czatu. Organizatorzy przewidzieli także możliwość zaproponowania całkiem oryginalnego pomysłu, spoza określonych obszarów. Wsparciem konkursowych zespołów byli mentorzy merytoryczni, techniczni i biznesowi, którzy na bieżąco konsultowali prace.

Projekty oceniane były w dwóch kategoriach, merytorycznej i biznesowej. Wierzę, że skuteczne połączenie tych dwóch aspektów jest kluczem do sukcesu każdego produktu. Zespoły poradziły sobie doskonale, już na tym etapie dostrzegamy warte wdrożenia pomysły. Nie oznacza to jednak, że wybór zwycięzcy będzie łatwym zadaniem. Mam nadzieję, że hackathon na stałe wejdzie do naszej tradycji i pozwoli pracownikom na kreatywny rozwój – dodaje Piotr Pszczółkowski, CEO HRtec.


Wydarzenie trwało 24 godziny. W tym czasie, 17 osób opracowało 5 kompletnych pomysłów wraz ze wstępną ścieżką ich wdrożenia. Wśród kryteriów oceny znalazły się użyteczność biznesowa, możliwości komercjalizacji, potencjał, skalowalność, łatwość integracji w systemach wewnętrznych i zewnętrznych oraz założenia architektoniczne.

Hackathon jest już kolejną inicjatywą w Symfonii, której zadaniem jest wzmacnianie kompetencji wewnątrz organizacji. Na początku roku firma uruchomiła Akademię Chmury. Umożliwia ona zbadanie predyspozycji pracowników i ich reskilling, zgodny z umiejętnościami i aktualnym zapotrzebowaniem. Pierwsi absolwenci, którzy ukończyli program w kwietniu br., mieli możliwość sprawdzenia nowych umiejętności podczas hackathonu. Dotychczas uruchomiono 5 ścieżek rozwoju na stanowiska: Product Owner, Scrum Master, Backend Developer, DevOps oraz Cloud Web Developer.

Źródło: www.symfonia.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top