7MES to autorska aplikacja do zarządzania zakładami przetwórstwa spożywczego, opracowana przez spółkę 7Technology. Jej dedykowana dla branży mięsnej wersja, zdobyła prestiżowy Złoty Medal targów POLAGRA-TECH 2017.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Targi POLAGRA-TECH to jedno z najważniejszych i najciekawszych krajowych wydarzeń dla branży mięsnej, rybnej i spożywczej. Pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich, w których odbywa się POLAGRA-TECH, co dwa lata wypełniają się ofertą dla całego przemysłu technologii spożywczych. W ramach targów przeprowadzany jest konkurs na Złoty Medal. Produkty lub usługi, które chcą wziąć w nim udział muszą charakteryzować się nowoczesnością, oryginalnością zastosowanych rozwiązań, odznaczać się szczególnymi walorami jakościowymi i użytkowymi oraz wpływać na uproszczenie i efektywność ekonomiczną procesu produkcji żywności.
Jesteśmy dumni, że nasza autorska aplikacja 7MES do zarządzania zakładami mięsnymi zyskała uznanie jury i nagrodzono ją Złotym Medalem POLAGRA-TECH 2017 – mówi Tomasz Stefaniak członek zarządu 7Technology – To wynik wieloletniej pracy naszych specjalistów, dzięki którym dziś oferujemy sprawdzony system, skutecznie poprawiający jakość i efektywność produkcji w zakładach mięsnych. – dodaje.
Pierwsze moduły aplikacji 7MES powstały w latach 2005 – 2007 dla krajowego lidera sektora uboju i przetwórstwa mięsna czerwonego, będącego spółką giełdową. Rozproszona struktura grupy kapitałowej, a także status spółki giełdowej z rozlicznymi obowiązkami sprawozdawczymi, generowały potrzebę narzędzi informatycznych, umożliwiających szybki dostęp do bieżących danych produkcyjnych oraz sprzedażowych, zapewniających obiektywny obraz spółki w każdym momencie Funkcjonujący system ERP wymagał dostosowania do specyficznych procedur i procesów związanych z obrotem i ubojem zwierząt hodowlanych oraz procesów produkcyjnych charakterystycznych dla sektora mięsnego.

W kolejnych latach aplikacja była udoskonalana i rozszerzana o kolejne moduły. Dziś 7MES to w pełni kompletny systemem, dostosowany zarówno do zakładów ubojowych, jak i przetwórczych, specjalizujących się w różnych gatunkach mięs [wieprzowina, wołowina, drób, konina, dziczyzna].

Aplikacja automatyzuje zbieranie danych w czasie rzeczywistym ze wszystkich stanowisk produkcyjnych. Posiada moduły do zarządzania obszarami skupu zwierząt, uboju, obróbki poubojowej, mroźni, wychładzania, rozbioru, magazynu surowca, pakowania, dystrybucji oraz administracji. System obsługuje wszystkie procedury i procesy technologiczne specyficzne dla branży mięsnej, współpracuje z systemami etykietującymi, terminalami, wagami i urządzeniami do badania mięsności. Zapewnia pełną zgodność z wymogami nałożonymi przez normę HACCP oraz łatwą sprawozdawczość do ARiMR. Dotychczas system informatyczny wdrożony został w zakładach uboju trzody chlewnej, bydła i koni, zakładach rozbiorowych dziczyzny i wieprzowiny.
Kluczowe korzyści jakie 7MES wnosi to pełna śledzeniowość, wszechstronny kontroling, precyzyjne rozliczanie produkcji, śledzenie marży, uzysków, generowanie kalkulacji rozbiorowych oraz wzrost jakości produkcji - podkreśla Michał Florczyk członek zarządu 7technology – Dzięki automatyzacji zbierania danych w czasie rzeczywistym, zapewnia natychmiastowy dostęp do kluczowych danych, oferując tym samym wyjątkowe możliwości zarządcze i sprzedażowe oraz nie mający precedensu wzrost wydajności pracy – dodaje.
7MES współpracuje z systemami klasy ERP i SAP stanowiąc ich uzupełnienie. Ponieważ wdrożenia oraz upgrade systemów SAP i ERP znajdują się również w ofercie 7Technology, spółka oferuje kompleksowe usługi wdrożeniowe dla zakładów mięsnych.
Kumulujemy unikatowe i praktyczne doświadczenie we wdrażaniu narzędzi usprawniających zarządzanie nie tylko zakładami mięsnymi, ale i całego sektora przetwórstwa spożywczego – podkreśla Tomasz Stefaniak członek zarządu 7technology - W ostatnim czasie 7MES wdrożony został z sukcesem także w zakładzie przetwórstwa pieczarek oraz u krajowego lidera produkcji napojów orzeźwiających.
7Technology w targach POLAGRA-TECH bierze udział po raz drugi, w ramach specjalistycznego Salonu Technologii Mięsnych. Stoisko spółki zlokalizowane będzie w pawilonie 5 nr 31.

Źródło: www.7technology.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top