PSI Polska wdroży system PSIasm w firmie farmaceutycznej Phytopharm Klęka S.A. należącej do międzynarodowej grupy ‘’the nature network’’. W zakładzie w Klęce produkowane sąsubstancje czynne oraz ekstrakty roślinne do produkcji leków i suplementów diety oraz gotowe produkty, tworzone przede wszystkim w oparciu o składniki pochodzenia naturalnego. Leki, suplementy diety i wyroby medyczne firmy Phytopharm są powszechnie dostępne pod znanymi markami takimi jak: Bioaron, Dentosept, Biostymina, Bronchosol i inne, które od lat cieszą się zaufaniem konsumentów i farmaceutów.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Firma stawia na innowacyjne rozwiązania technologiczne w obszarze produkcji. Niedawno oddano do użytku nowoczesny wydział do wytwarzania i konfekcjonowania produktów płynnych herbafin®. Jego wydajność to około 40 mln opakowań rocznie. Linia przystosowana jest do automatycznego podawania łyżeczek, strzykawek i nakładania atomizerów, może wykorzystywać opakowania szklane i plastikowe. Wszystkie procesy są zgodne z zasadami GMP w Unii Europejskiej i w Rosji oraz certyfikatami ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000 (w tym serializacja i wyroby medyczne).

Specyfika produkcji w branży farmaceutycznej wiąże się często z koniecznością błyskawicznego odpowiadania na potrzeby rynku, wytwarzania serii wyrobów gotowych w jak najkrótszym czasie. Wyzwania związane z nagłymi zmianami w harmonogramach produkcji, uwzględniających optymalne wykorzystanie zasobów, skłoniły firmę Phytopharm do wdrożenia systemu APS i MES. Po zakończeniu wdrożenia platformy PSIasm w zakładzie Martin Bauer, należącym do grupy ‘’the nature network’’, zdecydowano się na wdrożenie tego systemu w kolejnej firmie produkcyjnej.

Wdrożenie i wykorzystanie platformy PSIasm – łączącej systemy APS i MES, jako zaawansowanego systemu do harmonogramowania i kontroli produkcji, umożliwi predykcję w zarządzaniu zasobami, przekładającą się na utworzenie zbilansowanego harmonogramu produkcji. W dłuższej perspektywie wpłynie to pozytywnie na optymalną sekwencję realizowanych zamówień i poprawi obsługę klientów. W ramach projektu system PSIasm będzie zintegrowany z systemem ERP iScala.

Analizując korzyści z wdrożenia systemu PSIasm w zakładzie Martin Bauer zdecydowaliśmy się na implementację systemu w kolejnym zakładzie naszej Grupy. Korzystanie z innowacyjnych rozwiązań technologicznych umożliwia nam szybką reakcję na zmieniające się wymagania klientów, zmiany wolumenów i dostępności materiałów, z zachowaniem napiętych terminów realizacji produkcji. Mając dostęp do aktualnych danych, dzięki systemowi PSIasm, firma Phytopharm Klęka będzie mogła dostarczać swoim klientom produkty zgodnie z ich oczekiwaniami. – uzasadnia decyzję Aneta Gawrońska, Managing Director Finance z firmy Managementservice Klęka.


Oprogramowanie PSIasm, dzięki usprawnieniu obsługi zleceń, umożliwi istotne zwiększenie efektywności procesów planistycznych, pozwoli na lepsze wykorzystanie zasobów oraz umożliwi firmie dalszy rozwój, odpowiadający oczekiwaniom rynku

Źródło: PSI Polska

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top