Grupa Azoty Compounding  stawia na nowoczesne rozwiązania w procesie planowania i harmonogramowania produkcji
Grupa Azoty Compounding Sp. z o.o. z sukcesem zakończyła proces wdrożenia zaawansowanego oprogramowania do planowania i harmonogramowania produkcji – ASPROVA APS oraz systemu XPRIMER.MES do monitorowania i ewidencjonowania produkcji. Zaimplementowanie obu systemów do zarządzania produkcją w spółce jest kolejnym krokiem w konsekwentnie realizowanej strategii udoskonalania procesów, jednocześnie zwiększając potencjał produkcyjny.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Za wyborem systemu ASPROVA APS przemawiała łatwość odzwierciedlenia specyfiki przedsiębiorstwa oraz możliwość samodzielnej modyfikacji parametrów i budowania symulacji typu what-if (narzędzia symulacyjne pozwalające na tworzenie wielu wariantów rozwoju sytuacji i badanie ich efektów). Z kolei system XPRIMER.MES, będący częścią autorskiej platformy XPRIMER firmy eq system, pozwala sprawnie monitorować przebieg procesów produkcyjnych, stany i czasy pracy zasobów produkcyjnych oraz postęp realizacji zleceń. Wdrożenie zaawansowanych systemów APS i MES potwierdza pozycję Grupy Azoty Compounding jako lidera branży tworzyw sztucznych w dziedzinie innowacji i wdrażania nowych technologii informatycznych.

Przeprowadzony przez spółkę proces cyfryzacji procesów planowania i ewidencji produkcji gwarantuje wysoką wiarygodność informacji przekazywanych do klienta oraz pozwala na bardziej precyzyjne rozliczanie kosztów oraz zarządzanie zasobami produkcyjnymi - podkreśla Dariusz Cholewa, Prezes Zarządu Grupa Azoty Compounding.


W ramach misji zrównoważonego rozwoju, Grupa Azoty Compounding systematycznie realizuje projekty, mające na celu minimalizację ilości produktów ubocznych w procesach produkcyjnych. W 2023 roku spółka wprowadziła nową linię produktów, Tarnoprop PIR, Tarnamid® PIR opartą na modyfikowanych odmianach polipropylenu oraz poliamidu 6, zawierających minimum 30% materiałów z recyklingu. Dzięki temu nie tylko zmniejszono ilość odpadów, lecz także uzyskuje się wysokiej jakości produkt, który wykorzystywany jest m.in. w branży automotive, czy stadionowej.

Dla nas zrównoważony rozwój to nie tylko obowiązek, to nasza misja. Działamy odpowiedzialnie i z dbałością o naszą planetę. Każdy krok w kierunku minimalizacji wpływu na środowisko to nasza inwestycja w przyszłość - dodaje Dariusz Cholewa.


Grupa Azoty Compounding nie tylko wdraża innowacyjne rozwiązania, ale również udowadnia, że rozwój to nie tylko słowa, lecz realne działania. Obecnie trwają prace nad wdrożeniem systemu XPRIMER.CMMS do cyfryzacji procesów zarządzania utrzymaniem ruchu. Wprowadzając nowe technologie, Grupa Azoty Compounding stawia się w rzędzie pionierów, inspirując innych do podejmowania podobnych inicjatyw.

Źródło: www.eqsystem.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top