COMARCHChcąc podnieść efektywność procesów produkcyjnych, firmy coraz częściej decydują się na digitalizację swoich fabryk. Właśnie taki krok podjęła w tym roku firma Perun S.A. oferująca produkty z branży spawalniczej. Dostawcą dedykowanego systemu MES pozwalającego na optymalizację produkcji jest spółka Comarch.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Firma Perun S.A. w codziennej pracy stawia na wysoką efektywność, jakość i optymalizację produkcji, dlatego chętnie inwestuje w nowoczesne rozwiązania Przemysłu 4.0. Z modernizacji skorzystają również klienci firmy poprzez ułatwioną i przyśpieszoną obsługę zamówień.

W Perun S.A. dbamy o to, by wychodzić naprzeciw potrzebom klientów. Zawsze pragniemy więc korzystać z nowych technik produkcji i wdrażać eksperckie narzędzia optymalizujące pracę zakładu. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Comarch – mówi Krzysztof Walarowski, Prezes Perun S.A.


W maju 2022 roku firma Perun S.A. rozpoczęła współpracę z dostawcą biznesowych technologii informatycznych, spółką Comarch. W ramach współpracy w zakładzie produkcyjnym Perun S.A. w Łosicach (województwo mazowieckie) wdrażany jest system MES (Manufacturing Execution System), umożliwiający pełną cyfryzację fabryki. Wdrożenie obejmuje:
  • integrację maszyn produkcyjnych w celu stałego monitoringu efektywności wykonywane pracy; 
  • implementację ręcznego raportowania dla stanowisk manualnych, co pozwoli wyeliminować nieefektywne raporty w wersji papierowej;
  • instalację modułu kontroli jakości, dbającego o odpowiedni standard wykonania produktu oraz modułu prewencyjnego utrzymania ruchu, zapewniającego dłuższą żywotność maszyn; 
  • integrację z systemem Comarch ERP XL.

Nasz produkt nie tylko ułatwia codzienne zadania pracowników, ale także, co najważniejsze, pozwala usprawnić zarządzanie produkcją i zbierać dane, których wykorzystanie przyczyni się do rozwoju firmy nie tylko w krótko, ale i długoterminowej perspektywie. Wierzę, że w Perun SA będzie podobnie – zaznacza Sebastian Gleń, IoT Business Development Manager, Comarch.


System MES oferowany przez Comarch to nowoczesne rozwiązanie bazujące na połączeniu technologii informatycznej oraz elementów automatyki przemysłowej, dedykowane do monitorowania procesów produkcyjnych zakładu, a także gromadzenia w czasie rzeczywistym kluczowych informacji dla firmy produkcyjnej. Funkcjonalności te pozwalają na optymalizację zarządzania produkcją i skutkują wzrostem wydajności całego cyklu produkcyjnego firmy.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top