ORACLEProLogistica Soft Sp.z o.o., to firma partnerska Oracle, która oferuje firmom handlowym i produkcyjnym różnych branż autorskie oprogramowanie wspierające dwa kluczowe obszary ich działalności - prognozowanie popytu i optymalizację zapasów magazynowych.


 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 
 
W skład oprogramowania ProLogistica wchodzą trzy podstawowe moduły:
  • ProLogistica Trend – służy do prognozowania popytu na produkty oferowane przez przedsiębiorstwo. Program oprócz obliczania prognozy ułatwia również zrozumienie procesów zachodzących w firmie poprzez identyfikację trendów, sezonowości i uwzględnianie wpływu na sprzedaż takich czynników, jak np.: akcje marketingowe, cena, pogoda czy działania konkurencji.
  • ProLogistica Opti – służy do optymalizacji wielkości zapasów magazynowych i automatyzacji procesu zamawiania towarów. System w oparciu o trafne prognozy popytu wyznacza optymalne parametry odnawiania zapasów. Pozwala to ograniczyć koszty utrzymania i odnawiania zapasów minimalizując jednocześnie utraconą sprzedaż.
  • ProLogistica Planning – narzędzie wspomagające planowanie sprzedaży, produkcji i zaopatrzenia w przedsiębiorstwie. Pozwala koordynować pracę różnych działów zaangażowanych w proces planistyczny. Umożliwia tworzenie i uzgadnianie planów, monitorowanie stopnia ich realizacji i trafności. Planning ułatwia analizę dużej ilości danych, pozwala na dowolną ich agregację i umożliwia oparcie decyzji biznesowych o trafne prognozy popytu.

Od blisko roku oprogramowanie ProLogistica jest dostępne w chmurze Oracle Cloud.

Przejście z modelu, w którym nasze oprogramowanie było instalowane na serwerze klienta do modelu oferowania go w chmurze, zostało przez nas potraktowane jako ważny krok na drodze do zwiększenia dostępności i skalowalności rozwiązania” – komentuje Roman Barecki, Prezes Zarządu ProLogistica Soft. „Początkowo oprogramowanie było sprzedawane w chmurze dostarczanej przez lokalną polską firmę. Miało to swoje wady. Wynajmowaliśmy maszyny fizyczne co wiązało się z szeregiem niedogodności. Nie udawało nam się uzyskiwać satysfakcjonującej wydajności, elastyczności i niezawodności. Stąd po rozeznaniu konkurencji i przeprowadzonych testach, podjęliśmy decyzję o przejściu do chmury Oracle jako najbardziej korzystnej opcji zarówno dla nas jak i dla naszych klientów.


Korzystanie z systemu ProLogistica w chmurze Oracle zapewnia klientom firmy dostęp do aplikacji w modelu 24/7, wygodny interfejs webowy, brak konieczności posiadania i utrzymywania własnej infrastruktury IT, brak konieczności bieżącej obsługi serwisowej informatyków, brak kosztów związanych z zakupem nowych wersji i kosztów aktualizacji oprogramowania, a także brak konieczności tworzenia kopii zapasowych i zwolnienie z odpowiedzialności za bezpieczeństwo danych.

ProLogistica Soft udowadnia, że polski software może konkurować a nawet wyprzedzać zagraniczną ofertę. Pokazały to wyniki czołowego konkursu prognostycznego M4 Competition jaki odbył się w roku 2018” – dodaje Roman Barecki. „Wśród 50 zespołów, które zdecydowały się przesłać swoje wyniki, ProLogistica Soft zajęła III pozycję w klasyfikacji ogólnej a w zakresie prognoz z gęstymi obserwacjami (tygodniowych, dziennych i godzinowych) była liderem. Trzecie miejsce to jednocześnie najwyższa pozycja wśród firm oferujących oprogramowanie biznesowe do prognozowania. Jest to wielki sukces polskiego zespołu w konfrontacji z najlepszymi uniwersytetami i najbardziej innowacyjnymi firmami z całego świata.


Klienci Oracle stają się coraz bardziej wymagający i poszukują na krajowym rynku wysokiej klasy rozwiązań aplikacyjnych dla branży retail, czy produkcyjnej, będących w stanie konkurować z oprogramowaniem światowych gigantów”- zauważa Maciej Wysocki z działu Oracle Digital. „Oprogramowanie Prologistica Soft wykorzystujące platformę chmurową Oracle, w tym autonomiczną bazę danych oraz wirtualne maszyny Oracle, zbiera bardzo dobre recenzje wśród użytkowników. A dzięki temu, że wykorzystuje elastyczne środowisko w chmurze Oracle, czas wdrożenia produkcyjnego jest bardzo krótki.


Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top