loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
18 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 46 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Riverbed Technology opublikował wyniki Riverbed Global Application Performance Survey 2015, pierwszej globalnej ankiety skierowanej do osób decyzyjnych, mających wpływ na wydajność aplikacji w biznesie.


 REKLAMA 
 snt button 250 2019 
 
Ankieta pokazała, że istnieją duże rozbieżności pomiędzy zapotrzebowaniem biznesu, a rzeczywistymi możliwościami IT – 96% osób decyzyjnych zgadza się z twierdzeniem, że wydajność aplikacji jest kluczowa dla uzyskania optymalnej wydajności biznesu. Jednocześnie 94% respondentów twierdzi, że niska wydajność aplikacji w firmie, wpłynęła negatywnie na ich pracę, a 59% twierdzi, że ma wpływ na ich pracę w każdym tygodniu. Z uwagi na problemy z wydajnością firmy są narażone na utratę dochodów, niskie morale pracy, a także utratę reputacji marki.

Firmy zgadzają się, że wydajność całości biznesu zależy od wydajności aplikacji. Jednocześnie 9 z 10 firm regularnie odczuwa skutki niskiej wydajności, także z uwagi na przejście w stronę hybrydowego środowiska IT. Migrowanie aplikacji do chmury zwiększa elastyczność i zmniejsza koszty, jednak w sytuacji gdy inne aplikacje działają lokalnie, powoduje również większe skomplikowanie systemu. Gdy aplikacje, dane i użytkownicy znajdują się dosłownie wszędzie, dostarczanie wysokiej wydajności aplikacji stało się dla większości firm znacznie trudniejsze - nie możesz kontrolować tego czego nie widzisz. Dlatego dokładny wgląd w to, jak działają aplikacje – i jakie jest odczucie użytkownika końcowego – stał się krytycznym elementem biznesu.
Wyniki ankiety pokrywają się z tym, co słyszymy od liderów IT, którzy szukają najwyższej wydajności aplikacji w dynamicznym i skomplikowanym środowisku hybrydowym -powiedział Jerry M. Kennelly, prezes i CEO, Riverbed. W sytuacji gdy aplikacje, dane i użytkownicy znajdują się dziś wszędzie, firmy potrzebują kompleksowego wglądu, optymalizacji i pełnej kontroli. Riverbed pomaga firmom zwiększyć wydajność aplikacji i uzyskać namacalne korzyści biznesowe.
Główne korzyści płynące z optymalnej wydajności aplikacji vs. konsekwencje braku w/w wskazane przez respondentów to:

Wyniki badań wskazały, że kadra zarządzająca jest gotowa do dużych poświęceń aby zapewnić najbardziej optymalne działanie aplikacji . O jakich poświęceniach tu mowa ? Akieta wykazała że 28% z nich zrezygnowałoby z przerwy lunchowej ! Niektórzy poświęcili by także część swojego budżetu programowego (25%), kawę (25%), a nawet czekoladę (23%) aby taki cel osiągnąć.

riverbed badanie 1

Dlaczego tak trudno działowi IT dostarczyć optymalną wydajność aplikacji? 71% respondentów odpowiada, że często nie wiedzą dlaczego aplikacje w ich przedsiębiorstwie działają powoli, wskazując jednocześnie na niezrozumienie pomiędzy zespołami IT a osobami decyzyjnymi jako główny powód problemu. Ta liczba wzrasta do 76% w regionie EMEA i 75% w Azji. Niestety dane pokazuję że osoby decyzyjne mogą bezpośrednio przyczyniać się do pogłębiania problemu akceptując „alternatywne” metody rozwiązanie problemu: 35% respondentów twierdzi, że w sytuacji gdy aplikacje biznesowe działały wolno lub przestawały działać wykorzystywano aplikacje nieposiadające wsparcia, co jeszcze bardziej komplikowało infrastrukturę. Inni wyrażali frustrację w stosunku do kolegów (31%), wydłużali przerwę na lunch (25%), powoływali się na wolno działające aplikacje jako powód niedotrzymania terminów (28%), a nawet wyszli z biura wcześniej (23%).

Chmura sprzyja biznesowi, ale również bardziej go komplikuje

Migracja aplikacji do chmury dała dodatkowe korzyści biznesowi, jednakże przyniosła również wiele wyzwań. Prawie wszyscy (95%) respondenci używają w pracy aplikacji biznesowych opartych na chmurze. 79% badanych twierdzi, że wykorzystanie opartych na aplikacji chmurowych zwiększy się w przeciągu najbliższych dwóch lat, a 73% twierdzi, że przeniesienie najważniejszych aplikacji biznesowych do chmury zwiększyło produktywność. Dodatkowe korzyści płynące z modelu chmurowego to: elastyczność (50%), oszczędność kosztów (39%), większa elastyczność biznesowa (36%) oraz wzrost współpracy wewnątrz organizacji (36%).

Takie są pozytywne strony wykorzystania aplikacji w chmurze. Złą wiadomością jest jednak to, że w hybrydowym środowisku trudniej jest uzyskać pełny wgląd w skomplikowaną architekturę, która jest rezultatem używania zarówno aplikacji w chmurze jak i aplikacji lokalnych. 84% respondentów twierdzi, że rozwiązywanie problemów związanych z wydajnością aplikacji jest zdecydowanie trudniejsze w hybrydowym środowisku IT. Według ankiety Forrester, ponad połowa firm (51%) twierdzi, że skomplikowanie środowiska aplikacyjnego jest obecnie największą przeszkodą z jaką muszą się zmierzyć na drodze do zwiększenia wydajności aplikacji. Według respondentów, naprawienie poważnych problemów dotyczących aplikacji zajmuje obecnie około siedmiu godzin!

Podsumowując, osoby decyzyjne zgodnie twierdzą, że wydajność aplikacji jest kluczowa dla wydajności biznesu i osiąganych wyników. Jedną z metod jest wykorzystanie aplikacji chmurowych oraz hybrydowej sieci aby zwiększyć zarówno produktywność jak i zwiększyć lojalność klientów i pracowników. Należy jednak nie zapominać że chmura i środowisko hybrydowe tworzą nowe wyzwania dotyczące wydajności aplikacji, które mogą także negatywnie wpłynąć na działania biznesowe. Osoby decyzyjne często nie wiedzą dlaczego aplikacje działają wolno oraz co zrobić aby temu zapobiec. W dzisiejszych czasach aby dostarczyć wysoką wydajność aplikacji w hybrydowych środowiskach firmy muszą korzystać z kompleksowych rozwiązań, które zapewniają pełny wgląd, optymalizację i kontrolę.

Źródło: Riverbed

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top