logo proalpha 2018Wszystko z jednej ręki – od raportowania do optymalizacji procesów Dziś jeszcze wizja przyszłości, ale już niedługo rzeczywistość dla małych i średnich firm: Advanced Analytics – przewidywanie przyszłych wydarzeń na podstawie samodzielnie zebranych danych.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
W rozmowie ze Stefanem Dornseiferem, dyrektorem proALPHA Business Unit Advances Analytics, wyjaśniamy, jaki wpływ na prognozy biznesowe małych i średnich przedsiębiorstw będą miały w przyszłości zgromadzone dane. Dla niecierpliwych zebraliśmy najważniejsze fakty. Jak przygotować się do postępującej automatyzacji cyfrowej?

Basic & Descriptive – Business Intelligence (BI) dziś


Dla małych i średnich przedsiębiorstw największe znaczenie mają jeszcze analizy, opracowywanie i prezentacja danych z przeszłości. Celem, jest jednak przejście do analiz ad hoc, raportów i pulpitów nawigacyjnych i sprawdzenie na bieżąco, co się dzieje i dlaczego.

W tym celu dostępne są kokpity specyficzne dla każdego obszaru, które umożliwiają tworzenie sprawozdań analitycznych, tzw. Guided Analytics. Zapewniają one szybkie rozpoznanie odchyleń i trendów. Za pomocą standardowych kokpitów nasi klienci są prowadzeni przez meandry własnych danych i jak z doświadczonym przewodnikiem u boku, mogą "zwiedzać" procesy biznesowe od zakupów, poprzez gospodarkę materiałową, aż do Customer Relationship Management (CRM).

Przegląd kluczowych zagadnień


Co napędza średnie firmy w codziennej pracy? Standardowe zestawienia dzienne po naciśnięciu jednego przycisku, krytyczne wskaźniki, kompleksowe zapytania ad hoc – to podstawowe wymagania. Wymagania te można spełnić w łatwy i szybki sposób za pomocą właściwych narzędzi:
  • Narzędzia BI obsługiwane intuicyjne, przygotowane specjalnie na potrzeby klientów (Guided Tours).
  • Narzędzia dostosowane do danej roli, które spełniają wymagania wielowymiarowej analizy danych, zależnie od sprawowanej funkcji – od dyrektora zarządzającego, przez kierownika działu do referenta.
  • Interaktywne kokpity biznesowe, które synchronizują dane między sobą i pozwalają na podejmowanie właściwych decyzji.
A dla specjalnych wymagań jak raportowanie ad hoc istnieje InfoZoom. Narzędzie obsługiwane intuicyjne, za pomocą kilku kliknięć myszką przedstawia specyficzne analizy danych w mgnieniu oka. Bonus: Również niekompletne lub błędne dane mogą szybko zostać zidentyfikowane.

Predictive & Prescriptive – Advanced Analytics jutro

W przyszłości musi istnieć możliwość wykorzystania analizy danych jako fundamentu dla jakości danych i dla długoterminowej poprawy lub utrzymania trafności decyzji. W tym celu niezbędne są reguły i procesy definiowane w ramach automatyzacji cyfrowej.

Dla Advanced Analytics przewidziane są w tym celu dwie fazy:
  • Predictive Analytics Pierwsza faza wykorzystuje informacje i dane historyczne, aby stworzyć prognozę przyszłych wydarzeń w formie symulacji. Do tego celu wykorzystywane są modele statyczne.
  • Prescriptive Anlaytics Druga faza korzysta z tych danych i dalej je modyfikuje. Oznacza to, że na podstawie danych historycznych i modeli statycznych powstają zalecenia, jak należy postępować w przypadku zaistnienia konkretnej sytuacji.
W przyszłości nasz system ERP będzie mógł automatycznie podejmować niezbędne środki.

Źródło: www.proalpha.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top