Transition Technologies PSC wdrożył  system raportowania danych dla Haarslev
Transition Technologies PSC wspiera proces transformacji cyfrowej Haarslev, światowego lidera rynku w obszarach projektowania i wdrożenia rozwiązań przetwarzania oraz świadczenia usług przetwórczych w produkcji mączki rybnej i oleju rybnego z wartościowych produktów ubocznych przemysłu drobiarsko-mięsnego. Firma posiada zakłady produkcyjne w 17 krajach. Haarslev realizuje koncepcję Przemysłu 4.0 inwestując w cyfrową transformację procesów produkcyjnych. Jej elementem jest nowy system raportowania, opracowany na zlokalizowanej w chmurze platformie ThingWorx firmy PTC, który usprawnia przepływ danych o produkcji. Dostawcą rozwiązania jest TT PSC jako partner Rockwell Automation.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Procesy cyfryzacji są nieuniknione dla każdej branży, choć w każdej postępują w różnym tempie. W przemyśle, także spożywczym, po ostatnich dwóch latach, gdzie sektory te dotknęły skutki pandemii COVID-19, priorytetowe stały się działania zapobiegające sytuacjom generującym koszty, tj. przestoje produkcyjne. Cyfrowa przyszłość rodzimej branży spożywczej tkwi w rozwiązaniach dedykowanych danym, ich odpowiedniemu gromadzeniu, analizowaniu, przetwarzaniu i monetyzowaniu. Duński Haarslev może być przykładem także dla innych firm rozważających transformację cyfrową. Pokazuje też trend w sektorze, gdzie poprzez implementację innowacyjnego systemu do raportowania danych można znaleźć oszczędności, które w dzisiejszych czasach są tak bardzo poszukiwane” – mówi Szymon Bartkowiak, prezes TT PSC.


Dzięki systemowi raportowania każdy klient Haarslev może na żywo poprzez platformę internetową sprawdzać aktualny stan linii produkcyjnych, dane historyczne i wykresy.

Zespół TT PSC wykazał się dużą wiedzą techniczną i motywacją w projekcie. Zaproponowane rozwiązanie odpowiada naszym celom biznesowym. Nowa platforma raportowania IIoT oparta na ThingWorx z dodatkiem SCPA opracowanym przez TT PSC pomogła nam uprościć monitorowanie i analizę danych dla klientów. Jesteśmy pewni, że będziemy z powodzeniem kontynuować współpracę z TT PSC dalej rozwijając produkt – mówi Preben Alstrøm, Digital Solutions & Science Director w Haarslev.


System zawiera najważniejsze wskaźniki KPI jakości, zużycia energii, przepustowości i inne dane świadczące o wydajności procesu. To umożliwia śledzenie odchyleń i zidentyfikowanie czynników, przez które produkcja jest nieefektywna, a co za tym idzie poprawienie ich. System może dostarczać aktualne informacje niezależnie od obszaru biznesowego klienta (drób, przetwórstwo mięsa, ryby).

Platforma raportowania umożliwia klientom z różnych części świata łatwy dostęp do danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym i historycznych. W łatwy sposób można do systemu dodawać nowe dane lub klientów. Dzięki dobrej współpracy z Haarslev, pokonywaniu barier i skupieniu się na znalezieniu najlepszego rozwiązania, będziemy dalej rozwijać i ulepszać system – mówi Wojciech Damięcki, Senior Project Manager w TT PSC.


W praktyce wdrożenie polegało na połączeniu w systemie różnego typu maszyn z odmiennymi sterownikami PLC, by umożliwić zbieranie danych w czasie rzeczywistym z różnych części świata (uwzględniać strefy czasowe zakładów produkcyjnych), prawidłowe ich wyświetlanie i przechowywanie w jednym miejscu (co ułatwiło dostęp upoważnionym pracownikom i zminimalizowało czas wyszukiwania informacji). Dane wymagały też ustandaryzowania w celu tworzenia szablonów oprogramowania oraz zapewnienia szybkiej i łatwej konfiguracji przy dodawaniu nowych maszyn lub klientów do systemu. Możliwość dokładnej analizy danych pozwoliła oszczędzić czas, zintegrować maszyny produkcyjne z oprogramowaniem (umożliwiły identyfikację i kontrolę produkcji), zredukować koszty i czas zarządzania nimi. W efekcie zmniejszyła się złożoność procesów monitorowania produkcji, a to pozwoliło ją usprawnić. System będzie dalej rozwijany przez TT PSC na bazie informacji zwrotnych i pomysłów pracowników Haarslev oraz ich klientów.

Źródło: Transition Technologies PSC

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top