BPSC utrzymuje pozycję w TOP5 zestawienia IDC

BPSCWartość rynku oprogramowania biznesowego wyniosła w ubiegłym roku 242,68 miliona dolarów i wzrosła o 2,2% - tak wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej IDC. BPSC SA utrzymało piątą pozycję wśród największych dostawców systemów wspomagających zarządzanie i jest drugą polską spółką ujętą w zestawieniu TOP5.


Autorzy raportu zwracają uwagę, że dla BPSC rok 2013 był czasem intensywnego promowania systemu Impuls EVO, który wzbogacany był o kolejne mobilne funkcjonalności. Firma analityczna wskazała również na główne zalety oferowanego rozwiązania ERP - przyjazny interfejs użytkownika, dostęp do takich funkcjonalności jak MES, WMS, HCM oraz BA, a także dostęp do danych z poziomu przeglądarki WWW. Mobilność systemu to jeden z najważniejszych powodów, dla których na wdrożenie rozwiązania chorzowskiego dostawcy zdecydował się m.in. Ekoplon producent nawozów oraz środków żywienia zwierząt.

BPSC dywersyfikuje przychody

Jak zauważa IDC, tradycyjnie większość przychodów BPSC wygenerowały wdrożenia w branży produkcyjnej. System wdrożył m.in. Wart-Milk – producent nabiału, Conbelts Bytom – producent taśm wykorzystywanych w górnictwie oraz Poland Tokaya Okaya Manufacturing, producent komponentów do telewizorów LCD. IDC zwraca jednak uwagę, że dostawca szuka możliwości rozwoju adresując produkty do innych branż, np. mniejszych podmiotów ochrony zdrowia.

Wzrost wartości rynku

Wartość rynku oprogramowania biznesowego wyniosła w ubiegłym roku 242,68 miliona dolarów i wzrosła o 2,2%
Choć ten wynik jest lepszy niż oczekiwaliśmy, w dużym stopniu był to efekt wzrostu wartości dolara. Gdybyśmy analizowali wysokość kontraktów w złotych, wtedy wartość rynku zmniejszyłaby się o 0,8%. – tłumaczy Edyta Kosowska z IDC.
Według firmy analitycznej przedsiębiorstwa w dalszym ciągu ostrożnie podchodziły do nowych inwestycji, bo nie było wyraźnych sygnałów poprawy koniunktury gospodarczej. Mimo to, w oprogramowanie biznesowe chętnie inwestowały te podmioty, którym zależało na zwiększeniu efektywności i obniżeniu kosztów operacyjnych.

Największym odbiorcą oprogramowania biznesowego w Polsce są duże przedsiębiorstwa. Udział firm zatrudniających powyżej 500 pracowników wyniósł niemal połowę wartości całego rynku EAS. Podobnie jak przed rokiem, prawie jedna trzecia przychodów z oprogramowania biznesowego została wygenerowana przez firmy z sektora produkcyjnego.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top