Cisco wprowadza nowe produkty z serii 7200

CiscoFirma Cisco Systems zaprezentowała trzy nowe produkty z serii Cisco® 7200. Nowe produkty umożliwiają agregację usług w sieciach WAN i sieciach metropolitarnych, oferując kombinację skalowalności, wydajności i elastyczności. Dzięki nim klienci będą mogli zaspokoić rosnące potrzeby w zakresie bezpieczeństwa, pojemności i możliwości sieci w siedzibach głównych, które wynikają z korzystania przez biura oddziałowe ze zintegrowanych usług obejmujących zaawansowane zabezpieczenia, transmisję głosu i przesyłanie obrazu.


Nowe produkty — Cisco 7200 Network Processing Engine (NPE-G2), Cisco 7200 VPN Services Adapter (VSA) oraz Cisco 7200 Port Adapter Jacket Card — ustanawiają nowy standard routingu agregacji usług o niezwykle wysokim poziomie bezpieczeństwa, z szybkościami OC-3 oraz GE (Gigabit Ethernet).

„U podstaw niesłabnącego powodzenia routerów z serii Cisco 7200 leży zdolność Cisco do stałego wprowadzania w kolejnych produktach innowacji, które wyprzedzają potrzeby klientów” — powiedział Joel Conover z firmy analitycznej Current Analysis. „Wprowadzając nowe produkty, Cisco umacnia swoją pozycję lidera w dziedzinie routingu. Klienci korzystający z produktów Cisco 7200 będą mieli do dyspozycji szereg opcji usługowych, przy zwiększonych możliwościach i elastyczności. Pozwoli to zaspokoić także przyszłe potrzeby ich firm”.

Bezpieczniejsze, lepsze, bardziej elastyczne i skalowalne rozwiązanie do agregacji usług
Agregacja usług w routerach Cisco 7200 umożliwia redukcję kosztów operacyjnych oraz pozwala uprościć instalację, konserwację i zarządzanie siecią. Ponadto możliwość dodawania zaawansowanych usług bez potrzeby przeprowadzania kosztownych modernizacji chroni pierwotną inwestycję klienta.

Cisco 7200 NPE-G2 to najnowszy procesor zastosowany w obudowie Cisco 7200VXR. W porównaniu z poprzednią generacją tych produktów, dwukrotnie zwiększyła się wydajność wielu usług przy zachowaniu obsługi wszystkich funkcji oprogramowania Cisco IOS®. Dzięki temu Cisco 7200 NPE-G2 cechuje się największą wydajnością i skalowalnością wśród mechanizmów przetwarzania sieciowego. Dodatkowe funkcje obejmują między innymi obronę przed zagrożeniami, wysoce bezpieczną łączność w ramach wirtualnej sieci prywatnej (VPN), kontrolę dostępu do sieci oraz funkcje bramy głos / IP-IP.

Cisco 7200 VSA to moduł akceleracji sprzętowej VPN, który — zastosowany wraz z kartą Cisco 7200 NPE-G2 — może nawet trzykrotnie zwiększyć wydajność. Wzrost wydajności pozwala na obsługę wielkich architektur IPsec i bezpieczniejszej łączności, oferowanej przez oprogramowanie Cisco IOS.

Karta Cisco 7200 Port Adapter Jacket pozwala sprostać rosnącym potrzebom w zakresie elastyczności i pojemności, umożliwiając zwiększenie gęstości gniazd. W systemach z procesorami Cisco 7200 NPE-G1 lub nowszym gniazdo wejścia-wyjścia może zawierać pojedynczy adapter portu, który zwiększa pojemność systemu. Jest to opłacalna metoda zwiększenia zarówno gęstości gniazd, jak i możliwości przełączania najnowszego mechanizmu Cisco 7200 NPE-G2.

Klienci poszukują zoptymalizowanych rozwiązań do agregacji usług IP
Routery z serii Cisco 7200 zastosowano już w ponad 330 000 instalacjach na całym świecie, wprowadzając do sieci korporacyjnych i systemów usługodawców innowacyjne rozwiązania. Rozszerzenia wzbogacające serię Cisco 7200 cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów, którzy poszukują platform elastycznych, skalowalnych i chroniących ich inwestycje.

Bank Wachovia, jedna z największych instytucji bankowych i maklerskich w Stanach Zjednoczonych, obsługuje ponad 15 milionów firm i gospodarstw domowych. Oferta banku Wachovia obejmuje szeroką gamę transakcji — od bankomatów przez usługi maklerskie po pożyczki hipoteczne.

„Ogromne znaczenie dla banku Wachovia ma utrzymanie wysokiego poziomu obsługi klientów. Aby dotrzymać kroku nowym technologiom i stale udoskonalać usługi, musimy dysponować niezwykle skalowalną i wszechstronną siecią, zdolną ewoluować wraz ze wzrostem potrzeb”
— powiedział John Burns, wiceprezes ds. usług sieciowych w banku Wachovia. „Router Cisco 7200 umożliwia nam rozbudowanie sieci i dostosowanie jej skali do rosnących potrzeb w zakresie wydajności i usług, bez konieczności wymiany platformy. To zaś pozwala uniknąć ponoszenia kosztów szkoleń i wdrażania, związanych z wymianą sieci. Możliwość rozbudowy sieci i rozszerzania pierwotnej inwestycji zgodnie z naszymi potrzebami przyniosła nam oszczędności liczone w milionach dolarów”.
Architektura rośnie wraz z firmą
Klientom poszukującym możliwości agregacji usług Cisco oferuje architektury oparte na sprawdzonych instalacjach produktów Cisco 7200. Należą one do grupy architektur SONA (ang. Service Oriented Networking Architecture — architektura sieciowa zorientowana na usługi) i umożliwiają skrócenie czasu wdrażania oraz zmniejszenie ogólnych kosztów projektu. Jednocześnie pozwalają zintegrować takie usługi, jak zabezpieczenia, transmisja głosu i wideo, z infrastrukturą sieci rozległej (WAN) lub miejskiej (MAN). Cisco oferuje także pakiet serwisowy Cisco Lifecycle Services, w ramach którego pomaga klientom w codziennej obsłudze i optymalizacji sieci. Architektury te, wraz z usługami serwisowymi dla klienta, ułatwiają działom informatycznym obsługę i dostosowywanie systemów do zmiennych potrzeb firmy, a przez to promowanie ogólnego rozwoju biznesowego i wydajności działania.

Źródło: www.cisco.com
Klientom poszukującym możliwości agregacji usług Cisco oferuje architektury oparte na sprawdzonych instalacjach produktów Cisco 7200. Należą one do grupy architektur SONA (ang. — architektura sieciowa zorientowana na usługi) i umożliwiają skrócenie czasu wdrażania oraz zmniejszenie ogólnych kosztów projektu. Jednocześnie pozwalają zintegrować takie usługi, jak zabezpieczenia, transmisja głosu i wideo, z infrastrukturą sieci rozległej (WAN) lub miejskiej (MAN). Cisco oferuje także pakiet serwisowy Cisco Lifecycle Services, w ramach którego pomaga klientom w codziennej obsłudze i optymalizacji sieci. Architektury te, wraz z usługami serwisowymi dla klienta, ułatwiają działom informatycznym obsługę i dostosowywanie systemów do zmiennych potrzeb firmy, a przez to promowanie ogólnego rozwoju biznesowego i wydajności działania.Źródło:

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top