Maxflow - optymalizuje rozrachunki z dostawcami

BCC - systemy ERPW ramach współpracy z niemiecką firmą Beck IT, BCC został dystrybutorem i partnerem wdrożeniowym maxflow – rozwiązania rozszerzającego standardową funkcjonalność SAP w zakresie zarządzania finansami i zakupami. Dzięki maxflow firmy uzyskują korzyści finansowe i organizacyjne, systematyzując procesy weryfikacji i akceptacji faktur zakupowych oraz obsługę płatności dla dostawców.
{MosModule module=Wiadomosci_Dzail}
Oprogramowanie maxflow jest aplikacją komplementarną do systemu SAP, przygotowaną przez Beck IT GmbH. Pozwala w systemie SAP odwzorować odpowiedzialność poszczególnych osób i stanowisk w procesie weryfikacji, akceptacji i regulowania faktur zakupowych, tak by proces ten był optymalny z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Jednocześnie, umożliwia wdrożenie i stosowanie konsekwentnej strategii zwalniania płatności, udostępniając decydentom kompletne dane o aktualnych zobowiązaniach wobec dostawców.

Korzyści z rozbudowy systemu SAP o funkcje maxflow to m.in.:
  • usprawnienie procesu przetwarzania faktur w organizacji (m.in. dzięki mechanizmom Workflow – przypomnienia, monity, listy dokumentów do akceptacji i in.)
  • wzmocnienie wewnętrznej kontroli płatności dla dostawców (m.in. dzięki jednoznacznemu przypisaniu odpowiedzialności za akceptację faktur z danego obszaru, od poszczególnych dostawców lub też powyżej określonej kwoty)
  • optymalizacja cashflow (dzięki zwalnianiu płatności w optymalnym, najpóźniejszym możliwym terminie a także dzięki wykorzystaniu skonta)
  • polepszenie relacji z kluczowymi dostawcami (dzięki obsłudze ich zobowiązań według najwyższego priorytetu)
Z maxflow korzysta już ponad 150 firm i instytucji, w tym m.in. Ferrero, Coca Cola, Honda. Jako partner Beck IT, BCC dostarcza licencje na oprogramowanie maxflow, usługi wdrożeniowe i szkolenia.
Naszą nową ofertę kierujemy do przedsiębiorstw, korzystających z SAP w zakresie finansów i gospodarki materiałowej. Największe korzyści z wdrożenia maxflow odniosą firmy kooperujące z dużą liczbą dostawców i otrzymujące dużą liczbę faktur kosztowych, a także organizacje o złożonym systemie akceptacji płatności. Myślę tu zwłaszcza o grupach kapitałowych i firmach wielozakładowych, które są zainteresowane centralizacją polityki zakupowej i wprowadzeniem efektywnej strategii zarządzania relacjami z dostawcami – mówi Krzysztof Siwiec, Menedżer ds. Rozwoju Biznesu BCC w obszarze Finanse, analizy, planowanie.
Źródło: www.bcc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top