Firma HP zaprezentowała nowe laptopy ENVY – HP ENVY x360 15 i HP ENVY 17 – zaprojektowane tak, aby spełnić najwyższe oczekiwania twórców wobec sprzętu, a jednocześnie zapewnić im elastyczną możliwość pracy z każdego, dowolnego miejsca, jakie tylko wybiorą.

 
Aż 74% osób pracujących w kreatywnych zawodach w czasie trwania pandemii COVID-19 wykonuje jeszcze więcej działań twórczych. Często też angażują się w zajęcia, które wymagają komputera do bardziej intensywnych zadań, takich jak fotografia, blogowanie na żywo czy tworzenie/edycja krótkich filmów.

HP ENVY x360 15 to laptop konwertowalny o stosunku ekranu do obudowy wynoszącym 88,7% oraz smukłą i lekką konstrukcją o wadze 1,8 kg. Począwszy od opcjonalnego wyświetlacza OLED 4K, poprzez procesory AMD Ryzen 7 lub Intel Core 11. generacji sprzęt ten oferuje również kartę graficzną NVIDIA MX450 oraz Wi-Fi 6 i Bluetooth® 5 dla szybkiej łączności.

Z kolei HP ENVY 17 wyposażono w procesory Intel Core 11. generacji, grafikę NVIDIA MX450, wyświetlacz o rozdzielczości do 4K UHD (o stosunku ekranu do obudowy wynoszącym 86,3%), a także Wi-Fi 6 i Bluetooth® 5. Urządzenie oferuje również do 1TB pamięci masowej PCIe SSD oraz wysoką wydajność w pracy wielozadaniowej dzięki pamięci o pojemności do 32 GB.

Nowe laptopy ENVY zapewniają spersonalizowane wrażenia podczas pracy twórczej, dzięki takim funkcjom, jak: fabryczna kalibracja kolorów wyświetlaczy, klawiatura typu "all-in-one" do szybkich skrótów, większy o 19% touchpad do obsługi gestów, fizyczna migawka kamery, optymalizacja wydajności w Thermal Profile i wyświetlacza w HP Display Control, HP QuickDrop do łatwego przesyłania plików do i z urządzeń oraz HP Enhanced Lighting – która zmienia wyświetlacz we wbudowaną lampkę do selfie podczas rozmów wideo. Do obu urządzeń dołączony jest 30-dniowy okres próbny pakietu Adobe Creative Cloud, w tym: Premiere Rush, Premiere Pro oraz Creative Cloud Photography Plan.

HP nadal wprowadza ekologiczne rozwiązania do swojej oferty. Nowe modele ENVY są wykonane z aluminium pochodzącego z recyklingu, a model ENVY 17 wykorzystuje w swojej konstrukcji także przerobione, poużytkowe tworzywa sztuczne oraz te wyłowione z oceanów. Opakowania do obu produktów również współgrają z odejściem firmy od jednorazowych tworzyw sztucznych. Wykonane zostały z włókna drzewnego, które jest zrobione w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu oraz z włókien formowanych, które zastępują plastikową piankę i również w 100% nadają się do ponownego przetworzenia.

Nowa mysz bezprzewodowa HP 930 Creator doskonale pasuje do nowej linii ENVY i jest najbardziej konfigurowalną myszą dla twórców. Umożliwia użytkownikom tworzącym na wielu urządzeniach przeciąganie i upuszczanie zawartości między urządzeniami (nawet trzema!) za pomocą dongle’ a lub Bluetooth®. Pojedyncze ładowanie przez USB-C® wystarcza nawet na 12 tygodni pracy, a dodatkowo może działać aż trzy godziny po zaledwie jednej minucie ładowania!

Źródło: HP

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top