Balcerzak - wiodący zakład przetwórstwa mięsa wdroży system Comarch ERP XL
COMARCH Firma Balcerzak, jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa mięsa w Polsce, podpisała umowę z firmą informatyczną Infortes na wdrożenie systemu do zarządzania przedsiębiorstwem Comarch ERP XL. Wybrane rozwiązanie charakteryzuje się elastyczną budową modułową, która pozwala na kompleksową organizację wielu obszarów działalności firmy.
 

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Balcerzak należy do niemieckiej grupy kapitałowej Heristo ag, posiada uznaną i renomowaną markę i stabilną pozycję rynkową. Firma istnieje na rynku od 1996 roku i obecnie zatrudnia ponad 500 osób. Produkty pod marką Balcerzak można kupić w sklepach i stoiskach mięsno-wędliniarskich i ogólnospożywczych od Suwałk do Jeleniej Góry i od Szczecina aż do Krosna. Marka Balcerzak należy do grona najbardziej rozpoznawalnych marek wędlin w Polsce. Odbiorcami są hurtownie, sklepy detaliczne oraz super- i hipermarkety, a także sieci dyskontowe. Obsługą sieci handlowych zajmuje się należąca do Balcerzak firma conSup Polska, dystrybuująca na terenie Polski wysokojakościowe produkty także innych spółek należących do grupy Heristo ag.

Współpraca Balcerzak z Comarch zaczęła się w marcu 2023 roku od wdrożenia Comarch DMS – narzędzia do zarządzania obiegiem dokumentów. Dobre doświadczenie z tym rozwiązaniem pomogło w podjęciu decyzji o wdrożeniu całego systemu ERP od Comarch, a wybór padł na Comarch ERP XL.

Firma początkowo rozważała wdrożenie rozwiązania od globalnego dostawcy, z którego korzystają pozostałe spółki zagraniczne w ramach grupy kapitałowej.

Jednak po konsultacji z właścicielem po stronie niemieckiej zdecydowaliśmy się na rozwiązanie Comarch ze względu na jego dopasowanie do polskich przepisów oraz otwartość na integrację z branżowym oprogramowaniem. Za wdrożeniem oprogramowania od krajowego dostawcy przemawiał także fakt, że Infortes posiada doświadczenie w podobnych projektach realizowanych dla firm z międzynarodowym rodowodem – mówi Elżbieta Złakowska, Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu Balcerzak.


Wybór Comarch ERP XL był więc strategiczną decyzją, uwzględniającą nie tylko doświadczenie i zaangażowanie naszego zespołu wdrożeniowego, ale również technologiczną nowoczesność, stabilność i bezpieczeństwo, co przyczyni się do długotrwałego i owocnego partnerstwa między naszymi firmami – komentuje Piotr Mazurek, Prezes Zarządu Infortes.


Firmie Balcerzak zależało przede wszystkim na obsłudze takich obszarów jak sprzedaż, zakupy, księgowość i controlling. Należało także zintegrować używane w firmie oprogramowanie branżowe do zarządzania produkcją. Prace wdrożeniowe rozpoczęto w grudniu 2023 roku, a docelowo w styczniu 2025 roku z systemu będzie korzystać ponad 80 pracowników przedsiębiorstwa.

System Comarch ERP XL jest rozbudowanym systemem klasy ERP charakteryzującym się elastyczną budową modułową. Optymalna konfiguracja i ilość modułów dobierana jest na podstawie wnikliwej analizy potrzeb i specyfiki funkcjonowania firmy. System Comarch ERP XL jest systemem z wieloma referencjami i jest z powodzeniem stosowany w dużych firmach i spółkach wielofirmowych.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top