Healthy Food Production kontynuuje współpracę z QAD

Firma Healthy Food Production S.A. działająca na rynku pod marką Sonko, podjęła decyzję o kontynuacji współpracy z QAD w oparciu o najnowszą wersję systemu wspomagającego zarządzanie QAD Enteprise Applications. HFP S.A. jest liderem na rynku zdrowej żywności w kategorii pieczywa suchego, wafli ryżowych oraz ryżu i kasz. System ERP wspiera działalność firmy w obszarze zakupów, sprzedaży, produkcji, finansów oraz raportowania. Nowa wersja systemu zostanie uruchomiona 1 stycznia 2012 roku.
Rozwiązania informatyczne QAD zapewniają kompleksowe wsparcie działalności Healthy Food Production od 2002 roku. W tym okresie firma zdecydowanie rozwinęła swoją działalność, zwiększyła poziom sprzedaży, a przede wszystkim gruntownie rozbudowała sferę produkcyjną. Stworzyła również bogate portfolio wysoko przetworzonych produktów spożywczych. Dynamiczny wzrost wymusił weryfikację dotychczas stosowanych rozwiązań. Rezultatem dokonanej oceny jest decyzja o przedłużeniu współpracy z QAD i wdrożeniu nowej wersji systemu.
Zależało nam na wprowadzeniu rozwiązania, które będzie wspierało aktywny rozwój naszej spółki. Zanim podjęliśmy decyzję o aktualizacji istniejącego oprogramowania, dokonaliśmy szczegółowej analizy konkurencyjnych aplikacji. Weryfikacja przesądziła o kontynuowaniu współpracy z QAD i wprowadzeniu najnowszej wersji systemu. Dostawca udowodnił, że jest w stanie na bieżąco odpowiadać na ciągłe zmiany potrzeb naszej firmy - mówi Dariusz Nawrocki, Administrator IT w Healthy Food Production.
Healthy Food Production to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w polskim sektorze spożywczym. Rozwiązania QAD wspierają działalność firmy od 8 lat i w dalszym ciągu podążają za zmianami związanymi z rozwojem produkcji, oferty i skali działania. Branżowa orientacja QAD pozwala nam budować pozycję wieloletniego partnera dla polskich firm wytwórczych w obszarze wsparcia kluczowych procesów biznesowych – mówi Artur Sawicki, Dyrektor Sprzedaży QAD Polska.
Implementacja najnowszej wersji systemu ERP oznacza rewizję dotychczasowych procesów realizowanych w systemie, zwłaszcza w obszarze produkcji. Aktualizacja systemu koncentruje się m.in. na zapewnieniu pełnego dostosowania do restrykcyjnych wymagań branży spożywczej. Umożliwi również sprawną komunikację HFP z sieciami hipermarketów za pomocą komunikatów EDI (moduł elektronicznej wymiany danych). Za dużą zaletę nowej wersji uznano nowy, elastyczny interfejs użytkownika .NET, który ułatwia budowę raportów i przegląd danych, zapewniając szybki dostęp do kluczowych informacji. Producent zdecydował się również na zakup modułu ICT (Integrated Customization Toolkit), umożliwiającego samodzielne, nieinwazyjne tworzenie modyfikacji do systemu. Firma rozważa dodatkowo wdrożenie aplikacji umożliwiającej zaawansowane harmonogramowanie produkcji.

Źródło: www.qad.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top