Farm Frites Poland stawia na rozwój z systemem ERP QAD

Jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcji frytek w Europie wprowadza nowy system ERP QAD Enterprise Applications wraz z dodatkowymi modułami: AIM (Zaawansowana Gospodarka Magazynowa) oraz FA (Zarządzanie Środkami Trwałymi).
Zakład Farm Frites w Lęborku oferuje szeroką gamę mrożonych frytek i innych produktów ziemniaczanych. Nieustanny rozwój produkcji wpłynął na decyzję o wdrożeniu nowego systemu proponowanego przez firmę QAD.
Wieloletnia eksploatacja systemu QAD w bardzo wymagających warunkach obowiązujących w przemyśle (tzn. praca przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu) dowiodły jego wysokiej stabilności i dostępności. Decyzja o przejściu do nowej wersji systemu była więc niejako naturalna. Zgodnie z sugestią firmy QAD rozpoczęliśmy proces migracji do najnowszej wersji QAD Enterprise Applications – powiedział Dariusz Wierzbicki, Dyrektor Informatyki Farm Frites Poland S.A. - Proces ten jest zaplanowany na około 8 miesięcy. Obecnie trwają prace programistyczne przy przenoszeniu do nowego środowiska i udoskonalaniu różnorakich modyfikacji i interfejsów systemu wykonanych siłami własnymi Farm Frites Poland S.A. Okres wdrażania nowej wersji systemu jest dobrym czasem na wprowadzanie innowacji, ponieważ wymaga od użytkowników systemu poświęcenia czasu na ponowne przemyślenie sposobu realizacji własnych zadań.
Farm Frites Poland S.A. wykorzystuje system ERP firmy QAD od samego początku swojego istnienia, czyli od 1994 roku. Obecnie wdrażany system QAD został głęboko zintegrowany z szeregiem innych systemów wykorzystywanych w fabryce.

Na obecnym etapie prowadzone prace wdrożeniowe mają za zadanie zwiększyć efektywność procesu produkcyjnego, zarówno w aspekcie finansowym, jak i jakościowym. Podczas wdrażania nowej wersji systemu postanowiono skupić się na zastosowaniu systemu QAD w obszarach, w których do tej pory nie był on wykorzystywany - przede wszystkim w planowaniu produkcji. Ponadto rozważane jest zastosowanie standardów logistycznych GS1 w obrocie magazynowym wewnątrz fabryki. Docelowo ma to oczywiście skutkować ograniczeniem kosztów produkcji i zwiększeniem elastyczności fabryki.
Korzyści płynące z wdrożenia nowej wersji QAD Enterprise Applications polegają na zwiększeniu efektywności i skróceniu czasu wykonywania poszczególnych operacji. Dodatkowym atutem rozwiązań QAD jest możliwość wdrażania przez Klienta dodatkowych modułów i implementowanie własnych rozwiązań tworzonych przez pracowników na bazie istniejącego systemu – podkreśla Adam Jarosik, Account Manager QAD Polska. - Jesteśmy przekonani, że współpraca z Farm Frites Poland S.A. będzie kontynuowana w dłuższej perspektywie czasu.
QAD Enterprise Applications 2009 jest nowym wydaniem kompleksowego pakietu aplikacji QAD, wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem. Zbudowany na sprawdzonej, skalowalnej platformie technologicznej i zaprojektowany, by spełnić potrzeby firmy przemysłowej, bez względu na to jak bardzo rozproszona produktowo i terytorialnie jest jej działalność. Rozwijany wspólnie z klientami pakiet oprogramowania QAD łączy efektywność i elastyczność użytkowania oraz wyszukaną funkcjonalność w obszernym pakiecie aplikacji. Nowy zintegrowany pakiet zapewnia dodatkowe możliwości wzrostu dla firm produkcyjnych.

Źródło: www.qad.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top