Macrologic wspiera planowanie produkcji wyrobów cukierniczych

MacrologicMacrologic wdrożył w ZPC Janusz Chojecki rozwiązanie Xpertis Produkcja, wspierające obsługę procesów produkcyjnych. Od wielu lat firma z powodzeniem korzysta z rozwiązania Xpertis w obszarach takich jak: finanse i księgowość, środki trwałe, kadry i płace oraz logistyka.
 

 
W wyniku wdrożenia Xpertis Produkcja firma w znaczący sposób usprawniła obsługę procesów produkcyjnych.
Papierowe dokumenty i arkusz kalkulacyjny wykorzystywane do tej pory w planowaniu produkcji zastąpiliśmy systemem informatycznym. To eliminuje ryzyko zagubienia czy pominięcia zamówienia. Graficzny interfejs umożliwia łatwe modyfikowanie planu produkcji, co pozwala nam zwiększyć ergonomię pracy na skutek optymalizacji częstotliwości występowania przezbrojeń. Dzięki temu możemy także w łatwy sposób wprowadzać do już zaakceptowanego planu zamówienia od klientów, które mają wyższy priorytet niż zlecenia wewnętrzne — mówi Jarosław Broniarek, szef produkcji w ZPC Janusz Chojecki.
Planowanie w systemie informatycznym przekłada się na większą możliwość kontroli czasu realizacji zamówień, gdyż system „podpowiada” możliwy termin zakończenia realizacji zamówienia. To także większa kontrola stanów magazynowych — dodaje Jarosław Broniarek.
W Xpertis Produkcja rejestrowany jest pełny obrót dokumentacji, co pozwala na raportowanie poszczególnych etapów produkcji oraz precyzyjne i szybkie rozliczenie całego procesu produkcji. Ponadto dzięki wdrożonemu rozwiązaniu ZPC Janusz Chojecki ma możliwość rejestracji w systemie odpadów produkcyjnych (łomu).

Obecnie w nowym zakładzie produkcyjnym Xpertis Produkcja jest w pełni wykorzystywany na jednej linii produkcyjnej. Firma zakupiła już drugą nowoczesną linię, która umożliwi rozszerzenie oferty o nowe wyroby. Linia ta — po zakończeniu fazy testów — również zostanie podpięta do systemu Xpertis Produkcja.

ZPC Janusz Chojecki inwestuje w nowe technologie: w nowoczesne urządzenia do produkcji wyrobów cukierniczych oraz w rozwiązania informatyczne wspierające zarządzanie produkcją. Firma planuje kolejne inwestycje związane z wymianą urządzeń na nowoczesne oraz uruchomienie kolejnych linii produkcyjnych.

ZPC Janusz Chojecki to zakład cukierniczy założony w 1979 r., który w ciągu ponad 30 lat przekształcił się w duży zakład przemysłu spożywczego. Wyroby firmy są dystrybuowane na terenie kraju oraz na ponad 40 rynków zagranicznych na 6 kontynentach. Głównymi partnerami firmy są europejskie sieci handlowe, m.in. Auchan, Carrefour, Eurocash, Kaufland, Netto, Piotr i Paweł, PoloMarket, Tesco, Żabka.

Źródło: www.macrologic.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top