Nowy system ERP kieruje działalnością AGORY

W Grupie Agora zakończyło się wdrożenie Systemu ERP, na który składają się wybrane moduły pakietu Oracle JD Edwards EnterpriseOne oraz Oracle Hyperion. Wdrożenie zrealizowane zostało w modelu ścisłej współpracy zespołu wdrożeniowego Grupy Agora oraz konsultantów i programistów firmy Hogart Business Systems - partnera Oracle Polska na poziomie Gold. Nowy System ERP pracuje na bazie danych Oracle.


 
System Oracle JD Edwards EnterpriseOne został wdrożony w następujących obszarach: księgowość ogólna, należności, zobowiązania, środki trwałe, sprzedaż, kolportaż, zakupy, gospodarka magazynowa, raportowanie i rozliczenie kosztów produkcji. W ramach wdrożenia na platformie Oracle JD Edwards zbudowanych zostało kilkaset rozszerzeń programistycznych, realizujących wymagania specyficzne dla biznesu Grupy Agora. Ponadto, zespoły wdrożeniowe Agora i Hogart stworzyły kilkaset dedykowanych raportów. Prócz tego, wraz ze standardowymi modułami Oracle JD Edwards EnterpriseOne, został wdrożony system do obsługi kodów kreskowych na platformie Agilero zintegrowany z Oracle JD Edwards.

Oracle Hyperion został wdrożony w obszarach: konsolidacji, budżetowania i dziedzinowych baz analitycznych w następującej konfiguracji: Oracle Hyperion Planning – narzędzie do budżetowania, analizy kontrolingowej, planowania i raportowania realizacji budżetów; Oracle Hyperion Financial Management – moduł do konsolidacji finansowej budżetów i kontroli ich wykonania; Oracle Hyperion Essbase - wielowymiarowa baza analityczna, do której zostały przeniesione dotychczasowe bazy dziedzinowe Agory.

Składające się na System ERP aplikacje Oracle JD Edwards i Oracle Hyperion zostały ze sobą bardzo ściśle zintegrowane. Zespoły Agory i Hogart dokonały także integracji Systemu ERP z kilkudziesięcioma systemami dziedzinowymi pracującymi w Grupie. Integracja ta została zrealizowana w głównej mierze w oparciu o usługi Web Services w modelu zgodnym ze standardami architektury SOA.

Źródło: ORACLE

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top