Firma CEDC, jeden z największych producentów wódki na świecie, podpisała umowę z itelligence na wdrożenie systemu SAP ERP.


 
itelligence opracowało dla CEDC analizę możliwości dostosowania dotychczasowego systemu SAP wdrożonego w spółkach Grupy do zmieniających się potrzeb biznesowych. Kluczowe dla CEDC były wymagania w obszarach planowania, kalkulacji, rozliczenia akcyzy i analizy rentowności. Analiza wykazała, że najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie ponowne wdrożenie systemu SAP z wykorzystaniem najlepszych praktyk biznesowych, ujednoliconego dla spółek Grupy.

Wdrożenie SAP ERP w CEDC obejmie następujące moduły: planowanie produkcji (SAP PP), gospodarka magazynowa (SAP WM), gospodarka materiałowa (SAP MM) i controlling (SAP CO). Celem wdrożenia jest poprawa skuteczności procesu harmonogramowania zleceń produkcyjnych, planowania i rozliczania kosztów produkcji wraz z opracowaniem nowego sposobu ewidencji i rozliczania obrotu podlegającego podatkowi akcyzowemu.

W ramach projektu powstaną również interfejsy z Systemem Przemieszczania oraz Nadzoru Wyrobów Akcyzowych EMCS PL (Excise Movement and Control System).
Grupę CEDC w Polsce utworzyło kilka spółek, które były w różnym czasie i na różny sposób integrowane, także na poziomie systemów informatycznych. Dotychczasowe środowisko systemu SAP było w istocie połączeniem kilku systemów, bez wspólnych procesów biznesowych, ujednoliconych struktur organizacyjnych i logistycznych. Mając na uwadze wagę tego projektu dla naszej organizacji, zależało nam przede wszystkim na wyborze partnera wdrożeniowego z doświadczeniem w kompleksowych projektach w grupach kapitałowych, w konsolidacji systemów SAP oraz znającego specyfikę branży. – powiedział Jaromir Wróblewski, Dyrektor IT, CEDC.
Jest to nasz kolejny projekt wdrożenia SAP ERP w branży spirytusowej. Liczymy, że wdrożone rozwiązanie stanie się grupowym template, a my będziemy mogli uczestniczyć w kolejnych roll-out systemu w ramach grupy Russian Standard” – powiedział Krzysztof Witczak, członek zarządu, dyrektor sprzedaży, itelligence sp. z o.o.
Projekt wdrożenia SAP ERP rozpoczął się w czerwcu. Start produkcyjny planowany jest na rok 2015.

Źródło: itelligence

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top