Avionic szybuje z Comarch ERP Optima
comarchAvionic, firma z branży lotniczej, zajmująca się produkcją szybowców i elementów wyczynowych samolotów akrobacyjnych, a także przyczep do transportu szybowców, została założona 25 lat temu przez pasjonatów podniebnych sportów. W halach produkcyjnych na Śląsku Cieszyńskim, w miejscowości Górki Wielkie, montowany jest m.in. jeden z najlepszych szybowców świecie w klasie 15 metrowej – DIANA 2 oraz powstają części kompozytowe, podzespoły i zespoły do samolotów akrobacyjnych.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Szybownictwo jest sportem wymagającym niezwykłej precyzji w każdym obszarze, a firma systematycznie rozszerza swoją działalność, wprowadzając kolejne usługi oraz artykuły do swojej oferty. Dlatego do obsługi szeregu skomplikowanych procesów niezbędny jest system informatyczny do zarządzania przedsiębiorstwem, który będzie czuwać nad ich prawidłowym przebiegiem. W firmie Avionic jest to Comarch ERP Optima.

Pracownicy Avionic przez wiele lat korzystali z oprogramowania ERP od innego producenta. Jednak z czasem jego możliwości technologiczne okazały się niewystarczające. System nie posiadał modułu do obsługi kadrowo-płacowej, która musiała być prowadzona w innym programie. Taki model pracy skutkował brakiem skonsolidowanej informacji na temat stanu przedsiębiorstwa i był odbierany negatywnie przez zarząd. Innym problem było rozproszenie infrastruktury informatycznej – nie było wdrożone centralne zarządzanie zasobami firmy. Do życzenia pozostawiała wiele także polityka bezpieczeństwa danych - brak bezpiecznych połączeń zdalnych i kontroli dostępu do poszczególnych danych w lokalnej sieci informatycznej.

Lotnictwo to sport, w którym sukces w znacznej mierze zależy od precyzji i dokładności pilota. Tak też jest w przemyśle lotniczym; konkretne dane oraz ich analiza pomagają w budowie biznesu i decydują o powodzeniu. Dlatego potrzebowaliśmy systemu zapewniałby nam stały i bezpośredni dostęp do procesów zachodzących, aby móc jeszcze prężniej rozwijać działalność. Zdecydowaliśmy się na zakup i wdrożenie Comarch ERP Optima – tłumaczy Bolesław Kawik, założyciel i współwłaściciel Avionic.


Uporządkowanie przepływu informacji

Głównym argumentem za tym wyborem była konieczność uporządkowania przepływu informacji w firmie.

Oferujemy nasze produkty na wszystkich kontynentach. Potrzebowaliśmy systemu do obsługi międzynarodowej wymiany handlowej – Optima nam to umożliwia – podkreśla Leszek Matuszek, założyciel i współwłaściciel Avionic.


W wyniku prac udało się też uporządkować bazę towarową ze znakowaniem cechami konkretnych dostaw, certyfikatów i dostawców. Została również wdrożona technologia Active Directory, która umożliwiła centralne zarządzanie zasobami sieci oraz personalizowanym dostępem do informacji. Inną korzyścią jest wdrożenie szyfrowanych połączeń VPN, dzięki czemu możliwy stał się bezpieczny zdalny dostęp do lokalnej sieci informatycznej.

Korzyści dla wyspecjalizowanej produkcji

W gospodarce magazynowej, przy tak wyspecjalizowanej produkcji, jaką jest lotnictwo, bardzo ważne jest monitorowanie łańcuchów dostaw ze znakowaniem partii materiałów, atestów i certyfikatów. Taką funkcjonalność zapewnia moduł Handel Plus.

Z kolei moduł CRM Plus umożliwia tworzenie urozmaiconych ofert, które płynnie dają początek procesom sprzedaży. Automatyczna windykacja usprawnia zarządzanie finansami.

Istotną korzyścią jest też fakt, że księgowość w ramach jednej bazy danych jest w stanie podać na bieżąco spójne informacje na temat kondycji firmy oraz na temat aktualnych rozliczeń z kontrahentami, pracownikami oraz podmiotami publiczno-prawnymi.

Ponadto dzięki wdrożonej technologii Active Directory, VPN oraz użytkowaniu programu Comarch ERP Optima możliwa była bezpieczna i efektywna praca zdalna podczas lockdownu w 2021 roku.

Rewolucja informatyczna na przełomie roku pozwoliła nam z sukcesem przejść przez trudny okres pandemii Covid-19 oraz płynnie pracować w okresie lockdownu. Wybór programu Comarch ERP Optima to była doskonała decyzja, która pozwoliła nam zapanować nad przepływem informacji i dostępem do kluczowych danych do zarządzania firmą – rekomendują właściciele Avionic.


Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top