F5 wypuściło NGINX Controller 3.0 – natywne dla chmury rozwiązanie do dostarczania aplikacji. Wesprze organizacje w podnoszeniu zwinności biznesu, minimalizowaniu ryzyka i poprawianiu doświadczenia użytkownika. Chmurowe rozwiązanie jest samoobsługową platformą serii 3.x, która sprzyja współpracy pomiędzy DevOps, NetOps, SecOps i twórcami aplikacji.

 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 


 
NGINX Controller jest zorientowany na aplikacje i łączy szeroką gamę usług aplikacyjnych z równoważeniem obciążenia, zarządzaniem API, analityką i service mesh. W efekcie zmniejsza rozproszenie narzędzi, które uniemożliwiają firmom przyśpieszenie procesu wdrażania aplikacji. Znacznie poprawia też wydajność, widoczność oraz redukuje całkowity koszt posiadania.
To pierwszy tak ważny produkt, który dowodzi jak unikalną wartość tworzymy wspólnie z F5 od czasu połączenia sił w maju ubiegłego roku – mówi Gus Robertson, SVP and GM of NGINX at F5. NGINX Controller 3.0 stanowi podstawę do samoobsługi programistów i DevOps na dużą skalę. Zaprojektowaliśmy doświadczenie użytkownika wokół zasobów, na których biznesowi zależy najbardziej – czyli aplikacji. To spory przeskok z rozwiązań skoncentrowanych na infrastrukturze. Dodaliśmy też nowy interfejs API dla potrzeb konfiguracji aplikacji klientów. Jest to kamień milowy dla naszego biznesu.


Poprawa cyfrowego doświadczenia poprzez usprawnienie dostarczania kodu do klientów

Jako rozwiązanie niezależne od chmury, NGINX Controller umożliwia klientom łatwe dostarczanie i automatyzację kompleksowego, spójnego zestawu usług aplikacyjnych we wdrożeniach multi-cloud. Zespoły DevOps docenią integrację rozwiązania z najpopularniejszymi narzędziami CI/CD, jak Ansible i Datadog. Portal deweloperów zapewnia wgląd w dokumentację API publikowanych za pośrednictwem Controllera. Wbudowany manager certyfikatów bezpiecznie przechowuje certyfikaty SSL/TLS w celu łatwego powiązania z aplikacjami. Znacznie obniża też koszty operacyjne związane z rozrastaniem się zestawów narzędzi wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa w tym obszarze.

Zwiększenie możliwości samoobsługi zespołów bez utraty kontroli nad infrastrukturą

Tradycyjne rozwiązania dostarczania aplikacji i zarządzania API zwykle są bardziej dostrojone do infrastruktury niż samych aplikacji, co prowadzi do trudności w zarządzaniu wydajnością systemu i utrzymaniem widoczności aplikacji.

Dzięki NGINX Controller 3.0 klienci mogą osiągnąć wzrost wydajności nowoczesnych zespołów skupionych na aplikacjach, zapewniając jednocześnie sprawne zarządzanie. Pracownicy DevOps, NetOps, SecOps i AppDev korzystają z samoobsługowego zarządzania i monitorowania własnych aplikacji w oparciu o role, a także z koordynowanych przepływów pracy (usprawnienie współpracy między zespołami). Intuicyjny pulpit wypełniony danymi w czasie rzeczywistym pomoże użytkownikom zrozumieć aktualny stan i wydajność aplikacji.

Monitoruj i zarządzaj wydajnością aplikacji dzięki ich inteligentnej analizie

NGINX Controller zapewnia cenne analizy wspierające aplikacje pracujące dla biznesu. Daje to zespołom wiedzę do poprawy ich działania w oparciu o aktualne dane. Umożliwia również włączenie w bieżące cykle deweloperskie wniosków z analizy trendów i doświadczeń. Rezultatem jest znaczne skrócenie czasu potrzebnego na aktualizację aplikacji dla rozszerzonych przypadków użycia czy na dodanie funkcji bezpieczeństwa wynikających z nowych zagrożeń. Użytkownicy mają też dostęp do danych historycznych i przeglądu zdarzeń za pomocą interfejsu API (optymalizacja DevOps). Ponadto, dostępne są elastyczne opcje przechowywania, w celu zapewnienia stałego dostępu do danych analitycznych, kiedykolwiek i gdziekolwiek jest to potrzebne, nawet w przypadku pojawienia się zakłóceń. Powyższe funkcje zapewniają lepszą widoczność wskaźników wydajności, dzięki czemu klienci mogą dostarczać tradycyjne i nowoczesne aplikacje na dużą skalę.

Wsparcie zapytań

f5Automatyzacja w ramach CI/CD nadal jest głównym sposobem organizacji na efektywniejsze dostarczanie zróżnicowanych aplikacji, usług i doświadczeń cyfrowych – powiedział Tom Anderson, Senior Director, Ansible Automation, Red Hat. NGINX Controller pomaga naszym wspólnym klientom na automatyzację w całym cyklu życia aplikacji, aktywizując przy tym współpracę między różnymi zespołami i przyspieszając wprowadzanie nowych ofert na rynek.

Według naszego dorocznego raportu „Kontenery i Orkiestracja”, NGINX jest najczęściej stosowanym pakietem oprogramowania, ponieważ jest niezastąpiony przy prowadzeniu usług rozproszonych – powiedział Michael Gerstenhaber, Director of Product w Datadog. Cieszymy się, że F5 inwestuje w nowe narzędzia. Nasza współpraca ma na celu zapewnianie obserwowalności zespołom produktowym, które dostarczają niezawodne i wydajne rozwiązania swoim klientom.

Firmy w coraz większym stopniu polegają na nowoczesnych architekturach aplikacyjnych, aby dostarczać swoim klientom cyfrowe doświadczenie. Dlatego potrzebują możliwości wdrażania usług i zarządzania nimi w wielu środowiskach i lokalizacjach – powiedział Clint Huffaker, Technical Solutions Architect w World Wide Technology. Ściśle współpracujemy z F5 – globalnym dostawcą rozwiązań technologicznych i integratorem systemów. NGINX Controller zapewnia naszym wspólnym klientom szeroką ofertę, możliwą do szybkiego wdrożenia w ramach wsparcia mieszanych struktur hybrydowych z multi-cloud. Jesteśmy podekscytowani możliwością zaprezentowania NGiNX i innych rozwiązań F5 w Advanced Technology Center WWT, w którym można oglądać symulacje działania w czasie rzeczywistym i uzyskać bezpośredni dostęp do najnowszych rozwiązań informatycznych.

Źródło: F5 Networks

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top