loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
18 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 46 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

altab logo120Czy transformacja cyfrowa dotyczy tylko dużych firm? Co oznacza to pojęcie dla mniejszego biznesu i firm średniej wielkości? Jak w pogoni za innowacją dostrzec potencjał?


 REKLAMA 
 snt ile kosztuje wdrozenie erp 
 
Problemem dzisiejszych przedsiębiorstw nie jest brak informacji, lecz chaos informacyjny. Wyzwaniem jest kontekstowe wyszukiwanie, grupowanie i szybka analiza danych. Ręczne prowadzenie dokumentacji jest nieefektywne, słowne (a nawet mailowe) ustalenia umykają. Posiadanie wyłącznie programu księgowego i prostych programów sprzedażowych przestało być wystarczające. Konieczna staje się inwestycja w nowe rozwiązania w zakresie zarządzania magazynem, logistyką, sprzedażą, czy obsługą Klientów i relacji z Klientami. Cyfryzacja danych i digitalizacja biznesu okazuje się niezbędna by przetrwać. Ważne by w tym procesie dostrzec nie tylko konieczność, ale i ogromny potencjał.

Czym jest transformacja cyfrowa?

Transformacja cyfrowa w kontekście prowadzenia biznesu to proces zmiany form komunikacji i modelu biznesowego organizacji połączony z inwestycją w wiedzę i technologię. Według badania IDC Poland przeprowadzonego na zlecenie Dell EMC Głównymi czynnikami skłaniającymi przedsiębiorstwa do rozpoczęcia procesu digitalizacji są zmieniające się oczekiwania klientów i dostępność nowych technologii.

Konieczność czy realna potrzeba?

Z jednej strony cyfryzacja biznesu wynika z realnej potrzeby przedsiębiorstw i naturalnej konkurencji. Z drugiej - staje się koniecznością nie tylko z powodu dążenia do poprawy konkurencyjności i lepszego zarządzania firmą, ale również ze względu na regulacje prawne ze strony ustawodawcy.

Dla przykładu - przedsiębiorstwa (w tym także te najmniejsze) muszą przesyłać dane w formie cyfrowej z kolejnych obszarów swojej działalności (np. JPK, e-sprawozdania, PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe).

Cel cyfrowej transformacji to przede wszystkim zwiększenie zaangażowania Klientów, mające przełożyć się na maksymalizację zysku. W dobie cyfryzacji Klient jest coraz bardziej wymagający, liczy się czas, dostępność i wysoka jakość. Ważne by dostosować ofertę, jakość obsługi, kanały komunikacji oraz dystrybucji do rosnących oczekiwań.

Inwestycja w nowe technologie

Transformacja cyfrowa nierozerwalnie wiąże się z wykorzystaniem narzędzi technologicznych. Zmienia się model komunikacji, obsługi procesów. Firmy - niezależnie od skali biznesu i branży – ulegają transformacji, stają się nie tylko cyfrowe, ale w pewnym kontekście „inteligentne”, „uczące się”. Ludzie, biznes i „rzeczy” stają się coraz bardziej połączone.

Chcąc sprostać nowym wymaganiom rynku, przedsiębiorstwa poszukują narzędzi pozwalających integrować dane i przetwarzać je na potrzeby szybkiego raportowania. Przykładem są systemy klasy ERP, które obejmują wszystkie działy firmy. Wybierając oprogramowanie trzeba zwrócić uwagę na funkcjonalność, elastyczność, prostotę obsługi (ergonomię) i możliwości rozwoju.

SAP Business One przyjazny transformacji cyfrowej

Przykładem oprogramowania tej klasy jest system SAP Business One w technologii SAP HANA. Otwarta architektura rozwiązania pozwala na integrację z różnymi aplikacjami zewnętrznymi, a także pracę na urządzeniach mobilnych. Kompleksowość, dopasowanie do potrzeb konkretnego biznesu i błyskawiczne raportowanie w czasie rzeczywistym daje firmie możliwość zdobycia przewagi konkurencyjnej.

SAP Business One, dzięki swojej elastyczności, pozwala na zastosowanie nowych modeli biznesowych, opartych o najnowsze trendy gospodarki cyfrowej. Wykorzystując zaawansowaną analitykę, Big Data, technologie mobilne, uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję (Machine Learning) oraz chmury obliczeniowe daje przedsiębiorstwom szansę na szybszy rozwój i dostosowanie oferty do modelu współczesnego Klienta.

Przykłady praktycznych zastosowań

Firmom, szukających przewagi konkurencyjnej, SAP Business One pozwala wdrożyć nawet najbardziej innowacyjne pomysły. Dla przykładu: w spółce Provalliance, właściciela marki Jean Louis Davis -największej sieci fryzjerskiej w Polsce i Europie, do których wizyty umawia bot (wirtualny asystent), SAP Business One umożliwił obsługę znanego programu lojalnościowego i kart PayBack. Dzięki temu informacja o indywidualnych preferencjach Klienta jest dostępna w każdym salonie tej sieci w Polsce.

W firmie JMP Flowers, jednego z największych producentów kwiatów ciętych w Europie, SAP Business One wspiera wiele innowacyjnych rozwiązań. Usprawnia m.in. rejestrację ruchów magazynowych dzięki integracji ze specjalną bramką wyposażoną w zestaw kamer full HD, rejestrujący przejeżdżające wózki z paletami pełnymi kwiatów i jednocześnie przesyłający numery palet do SAP Business One, gdzie generowane są odpowiednie dokumenty magazynowe.

SAP Business One umożliwia także pracę na urządzeniach mobilnych, ułatwiając pracę handlowcom i serwisantom w terenie. Integruje się z aplikacjami firm kurierskich umożliwiając wydruk etykiet adresowych bezpośrednio z systemu. Współpracuje z elektronicznym obiegiem dokumentów SPUMA pozwalając na autoryzację faktur zakupowych i podgląd obrazów tych faktur w systemie. Pobiera dane z programu MS Project przenosząc szczegóły zaplanowanych projektów do SAP Business One i usprawniając tym samym kontrolę ich realizacji. A to tylko kilka przykładów zastosowań i możliwości integracyjnych.

Podsumowanie

Bez względu na wielkość i branżę, warto w procesie cyfryzacji dostrzec ogromny potencjał, pojawiający się dzięki inwestycjom w nowoczesne rozwiązania IT. Poszukując nowych rozwiązań wpierających cyfrowe zarzadzanie warto sugerować się przede wszystkim ich elastycznością i możliwościami integracji. Powyższe przykłady wykorzystania SAP Business One ilustrują możliwości praktycznego zastosowania systemów klasy ERP zgodnie z nurtem cyfrowej gospodarki.

Źródło: www.altab.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top