Firma Zebra Technologies zaprezentowała dziś ofertę intuicyjnych rozwiązań magazynowych. Zostały one zaprojektowane z myślą o optymalizacji obiegu pracy, zapewnieniu wysokiego poziomu produktywności w magazynach i usprawnieniu wdrażania nowych pracowników. Rozwiązanie Zebra FulfillmentEdge™ korzystnie wpływa na doświadczenie użytkownika poprzez wykorzystanie komputerów Zebra z systemem Android™ oraz innowacyjnych akcesoriów opcjonalnych, takich jak nowy wyświetlacz HD4000 klasy korporacyjnej do mocowania na głowie.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
FulfillmentEdge modernizuje istniejące systemy do zarządzania magazynami (WMS), pozwalając na dynamiczne zarządzanie obiegiem pracy w czasie rzeczywistym oraz kierowanie pracowników do odpowiednich zadań kompletacyjnych bez kosztownych i ryzykownych zmian w infrastrukturze bazowej. Firma Zebra wprowadziła także do oferty bezprzewodowy skaner pierścieniowy RS5100 na jeden palec, który umożliwia swobodną pracę rąk i zwiększa produktywność w środowisku przemysłowym.

Z ostatniego badania firmy Zebra „2024 Warehousing Vision Study” wynika, że osoby decyzyjne odpowiedzialne za kwestie informatyczne i operacyjne podejmują już działania związane z modernizacją zarówno obiektów, jak i platform WMS. Jak pokazuje badanie 54 proc. ankietowanych organizacji planuje wdrożenie w pełni funkcjonalnego systemu WMS z obsługą pracowników mobilnych do roku 2024. FulfillmentEdge integruje dane dostarczane do systemu WMS z danymi o lokalizacji w czasie rzeczywistym, dostarczając informacji na temat lokalizacji pracowników oraz stanu zapasów i zasobów do obsługi towarów. Rozwiązanie analizuje dane w czasie rzeczywistym i na ich podstawie generuje graficzne optymalne plany działanie zawierające wizualne wskazówki dotyczące lokalizacji obiektów, zdjęcia artykułów ułatwiające ich lokalizacje oraz polecenia dotyczące kolejnych kroków w procesie kompletacji. Teraz jeden pracownik może skompletować kilka zamówień naraz, co pozwala firmom znacząco poprawić czas realizacji zamówień i zwiększyć produktywność personelu nawet o 24 proc.

Gospodarka „na żądanie” wywiera presję na operacjach magazynowych. Trzeba realizować więcej zamówień w czasie krótszym niż kiedykolwiek wcześniej. Wymaga to wysoce produktywnego i skutecznego personelu – mówi Joe White, wiceprezes ds. komputerów mobilnych klasy korporacyjnej w Zebra Technologies. – Intuicyjne oprogramowanie FulfillmentEdge firmy Zebra i opcjonalny wyświetlacz HD4000 do mocowania na głowie zapewniają pracownikom w pełni zrozumiałe instrukcje krok po kroku, co pozwala skrócić czas szkolenia nawet o 90 proc. i wdrażać nowych pracowników niemal natychmiast. Z kolei dostęp do danych statystycznych i analitycznych w czasie rzeczywistym pozwala kierownictwu podejmować jeszcze trafniejsze decyzje biznesowe.


Z badania 2024 Warehousing Vision Study firmy Zebra wynika także, że 62 proc. firm planuje wprowadzanie lub modernizację komputerów ubieralnych (ang. wearables), takich jak inteligentne zegarki i okulary oraz urządzenia mocowane na biodrach. Wyświetlacz ubieralny jest pierwszym tego typu urządzeniem w ofercie firmy Zebra pozwalającym na zwiększenie produktywności i ograniczeniu możliwości popełnienia błędów dzięki lekkiej i ergonomicznej budowie oraz możliwości wyświetlania instrukcji dotyczących kolejnych zadań bez angażowania rąk i odrywania wzroku od wykonywanych zadań. Uzyskano to dzięki nakładaniu na pole widzenia pracownika warstwy informacji elektronicznych takich jak układ i lokalizacja półek, ilość obiektów do pobrania czy informacje o pozostałych krokach procesu i sortowaniu pojemników.

Wytrzymały wyświetlacz przezierny HD4000 do mocowania na głowie jest jednym z akcesoriów opcjonalnych dla wybranych komputerów mobilnych przystosowanych do obsługi rozwiązania FulfillmentEdge. Urządzenie podłączone jest poprzez USB do komputera mobilnego, który zapewnia zasilanie na cała zmianę i umożliwia zwiększenie produktywności pracowników magazynowych, produkcyjnych lub pracowników mobilnych poprzez wyświetlanie poleceń, podpowiedzi i umożliwienie kontaktu ze wsparciem bez angażowania rąk wykorzystywanych do wykonywania podstawowych zadań.

Firma Zebra ogłosiła także premierę wytrzymałego skanera pierścieniowego RS5100 Bluetooth® noszonego na jednym palcu, który pomaga zwiększyć produktywność, pozwalając pracownikom na swobodną pracę rąk podczas wykonywania zadań związanych z kompletacją zamówień i sortowania w środowisku przemysłowym. Najmniejszy i najlżejszy skaner pierścieniowy firmy Zebra cechuje także wysoka żywotność akumulatora oraz jednostronny lub podwójny przycisk skanujący, który można obsługiwać zarówno w rękawicach, jak i bez nich. Funkcja parowania przez NFC pozwala połączyć skaner z większością urządzeń klasy korporacyjnej firmy Zebra wyposażonych w interfejs Bluetooth, co zapewnia wysoką wydajność skanowania wielokierunkowego 1D/2D i większą produktywność personelu.

Źródło: Zebra Technologies

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top