Huta Szkła Warta z systemem WMS

 OPTIDATA Sp. Z.O.O. wdrożyła system WMS OPTIpromag w Hucie Szkła Warta Glass Jedlice S.A., która jest trzecim co do wielkości producentem słoików w Polsce specjalizującym się w produkcji opakowań ze szkła bezbarwnego przeznaczonych do przetworów spożywczych: owocowo-warzywnych, mięsnych, rybnych oraz mlecznych.

{MosModule module=RFID_Dzial}

Implementacja systemu OPTIpromag objęła dwa obszary: produkcyjny i magazynowy. Na dziale produkcyjnym uruchomione zostało automatyczne znakowanie palet unikalnym numerem SSCC, co ułatwia Zarządzanie Łańcuchem Dostaw (SCM) i umożliwia pełną traceability już w momencie formowania palety. W dalszych etapach produkcji rozwiązanie firmy OPTIDATA zarządza finalnym znakowaniem palet etykietami zgodnymi ze standardem GS1, które odbywa się przy użyciu drukarko-etykieciarki Domino.

Na magazynie OPTIpromag wspomaga przyjęcia towaru z obszaru produkcyjnego, zarządza magazynem i inwentaryzacjami na jego terenie oraz procesami WZ. Rozwiązanie firmy OPTIDATA jest zintegrowane z systemem klasy ERP, Impuls BPSC a wszystkie dane przesyłane są dedykowanym interfejsem.

Dodatkowo, specjaliści OPTIDATY zaprojektowali i wykonali sieć bezprzewodową opartą o urządzenia Cisco z wykorzystaniem innowacyjnego kontrolera WLAN.

W ramach wdrożenia OPTIDATA dostarczyła hucie Warta Glass Jedlice S.A. terminale wózkowe i mobilne firmy LXE, drukarki ZEBRA oraz drukarko-etykieciarkę Domino.

Głównym celem wdrożenia dla naszego Klienta było zdecydowane przyspieszenie i usprawnienie rozliczeń między produkcją a magazynem, umożliwienie ścisłej kontroli w zarządzaniu lokalizacjami magazynowymi, zachowanie kolejki FIFO (first in first out) oraz umożliwienie pełnego śledzenia całej wychodzącej produkcji.

Źródło: www.optidata.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top