Jak w szwajcarskim zegarku

SKK - RFID, Kody kreskowePatrząc na motor czy quad, myślimy raczej o ciekawych wyprawach albo pokonywaniu przeszkód w trudnym terenie. Nie zastanawiamy się nad tym, że te piękne maszyny to przecież opony, mnóstwo śrubek i innych drobnych elementów, które dopiero dokładnie i precyzyjnie złożone w całość pozwolą nam ziścić marzenia o wyprawie. Żeby była udana, wszystkie części muszą być na swoim miejscu

{MosModule module=RFID_Dzial}
Polonia Cup sp. z o.o. z Tarnowskich Gór jest oficjalnym importerem motocykli, quadów i skuterów znanych marek (POLARIS, HYOSUNG, DAELIM). a także niezbędnych do nich akcesoriów takich producentów, jak Motul, Michelin, Nolan, Kenda, Givi, Nissin, czy Tecmate.

Szefowie firmy, z uwagi na zwiększający się stale obrót towarowy, uznali za konieczne usprawnienie pracy magazynu. Postanowili wykorzystać sprawdzone rozwiązania technologiczne w zakresie automatycznej identyfikacji i zwrócili się do firmy SKK – Systemy Kodów Kreskowych SA z pytaniem o możliwość wdrożenia takiego rozwiązania. Wśród głównych problemów wymieniano niewystarczającą szybkość i poprawność kompletacji oraz zbyt długi czas przygotowywania towarów do wysyłki wynikający m.in. z trudności w identyfikacji drobnych, bardzo podobnie wyglądających elementów, których identyfikacja jest znacznie ułatwiona po zastosowaniu kodów kreskowych. Polonia Cup przedstawiła też wymóg, aby przygotowane rozwiązanie było kompatybilne z programem Symfonia Handel, którego używa się w ich magazynach.

Firma SKK – po przeanalizowaniu sytuacji w Polonia Cup - zaproponowała system SKK-SMART, który nie tylko obsługuje 100% prowadzonych w firmie procesów magazynowych, ale jest także kompleksowo zintegrowany ze wspomnianym systemem zarządzania. Wprowadzono oznakowanie etykietami z kodem kreskowym zarówno miejsc składowania, jak i wszystkich towarów, a także zastosowano terminale do rejestracji operacji magazynowych. Digit-AL – dostawca dodatków do systemu zarządzania Symfonia, przygotował szereg nowych dodatków do aplikacji Symfonia umożliwiających rejestrację operacji magazynowych. Dodatkowo SKK dostarczyła odpowiedni sprzęt (łatwe w obsłudze, lekkie kolektory HHP7600 oraz drukarki Datamax 4203) i przeszkoliła pracowników.

Wdrożenie zostało zakończone w maju 2008, a następnie po pierwszych doświadczeniach oprogramowanie zostało dopracowane zgodnie z uwagami pracowników magazynu i uzupełnione o dodatkowe funkcje i procesy – mówi Bogdan Ptak, szef administracji Polonia Cup. - Aplikacja została wykonana zgodnie z naszymi wymaganiami. Szczególnie ważna dla nas jest możliwość obsługi dużej kartoteki towarowej - około 80 tysięcy indeksów towarowych.

Źródło: www.skk.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top