Nowoczesny magazyn

SKK - RFID, Kody kreskoweSprawniejsza praca magazynu, eliminacja błędnych wydań, podniesienie komfortu pracy – to tylko niektóre z efektów wdrożenia, jakie SKK - Systemy Kodów Kreskowych SA z Krakowa przeprowadziła w magazynach firmy Poli-Eco Tworzywa Sztuczne sp. z o.o.

{MosModule module=RFID_Dzial}

Poli-Eco Tworzywa Sztuczne sp. z o.o. to jeden z największych europejskich producentów wyrobów wykończeniowych z PWC. Istnieje na rynku już ponad 15 lat, a jego produkcja skierowana jest do wielu sektorów, m.in.: budownictwa, meblarstwa, przemysłu chłodniczego oraz producentów kabin natryskowych. Dynamiczny rozwój firmy wymusił wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w zakresie automatycznej identyfikacji w magazynie.

Zgodnie z założeniami wdrożenie miała obejmować:

• projekt i założenie sieci radiowej, • dostawę urządzeń automatycznej identyfikacji, • oprogramowanie do projektowania etykiet i ich wydruku, • dostawę materiałów eksploatacyjnych • instalację i konfigurację urządzeń oraz ich serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Firma Poli-Eco zaakceptowała propozycję przedstawioną przez SKK – Systemy Kodów Kreskowych SA, doceniając m.in. kompleksowość przedstawionej oferty, dobre ceny i referencje innych klientów, u których SKK przeprowadzała już podobne wdrożenia.
Istotne było dla nas to, że przedstawiona oferta była najkorzystniejsza ze względu na kompleksowość usług w połączeniu z dobrą ceną – mówi Dorota Łukowska, kierownik Biura Informatyki Poli-Eco Tworzywa Sztuczne sp. z o.o
W ramach przeprowadzonego wdrożenia SKK zainstalowała sieć radiową CISCO w trzech magazynach firmy Poli-Eco znajdujących się w różnych lokalizacjach. Dostarczyła również niezbędny sprzęt: terminale firmy Intermec (ręczne Intermec CK31ex oraz wózkowe CV30 z czytnikami SR60), drukarki Intermec PX6i i Datamax I-4208, oprogramowanie Nice Label do projektowania etykiet i ich wydruku, a także materiały eksploatacyjne, tj. specjalistyczne etykiety do znakowania regałów oraz taśmy oraz serwisuje wszystkie urządzenia.

Na zakończenie wdrożenia SKK przeprowadziła szkolenie dla administratorów nowego systemu i użytkowników końcowych.

Podstawowym efektem wprowadzonych w firmie innowacji jest usprawnienie funkcjonowania magazynu. Automatyzacja procesów magazynowych znacznie podniosła jakość i komfort pracy – wyeliminowanie dokumentów papierowych wpłynęło na podniesienie tempa pracy i eliminację ryzyka wystąpienia błędu.
Możemy teraz szybciej przygotowywać wysyłkę towaru dla Klienta, mamy też możliwość monitorowania wydajności pracy magazynierów – dodaje Dorota Łukowska.
Źródło: www.skk.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top