W dobie globalizacji oraz niemal nieograniczonego dostępu do informacji niezwykle trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez urządzeń mobilnych. Smartfony i tablety, które odesłały do lamusa takie wynalazki jak kompaktowe aparaty fotograficzne, kieszonkowe kalkulatory, czy dyktafony cyfrowe, stały się nieodłącznym atrybutem homo sapiens XXI wieku. Zauważalną na co dzień powszechność ich użytkowania zdają się potwierdzać również badania rynku.

REKLAMA:
parnerzy raport erp 2018
 
 
Zgodnie z raportem TNS Polska współczynnik smartfonizacji naszego kraju wśród osób powyżej piętnastego roku życia wynosi ok. 60%, natomiast użytkownikiem tabletu jest obecnie co piąty Polak. Co ważne, urządzenia te wykorzystywane są nie tylko w sferze komunikacji międzyludzkiej czy rozrywki, ale również podczas pracy. Programy pocztowe czy nieskomplikowane aplikacje biznesowe pojawiły się na rynku wraz z rozwojem technologii mobilnych i są obecnie integralną częścią zawodowej codzienności. Wziąwszy jednak pod uwagę fakt, iż rozwiązania informatyczne dostarczają niemal nieograniczonych możliwości analityki biznesowej, a także umożliwiają sprawny pomiar efektywności wszelkich działań, należałoby zastanowić się, czy przedsiębiorstwa w pełni wykorzystują potencjał urządzeń mobilnych. Odpowiedź na to pytanie jeszcze do niedawna była dość oczywista. Owszem, wspomniane wyżej aplikacje wspomagały powtarzalne czynności biznesowe, jednak nie zintegrowane w jedno środowisko informatyczne były jedynie atrakcyjnym dodatkiem. Przełomem w tej kwestii wydaje się być rozwiązanie firmy Foonsy S.A., która w ramach systemu ERP oferuje swoim klientom również jego wersję mobilną, obsługiwaną przez systemy operacyjne Android oraz iOS. Jakie możliwości dostarcza dedykowana smartfonom i tabletom aplikacja?

Pierwsze, co rzuca się w oczy po uruchomieniu programu, to jego spójność z wersją stacjonarną (desktopową). Znajoma kolorystyka i ikonografika, a także intuicyjny układ modułowy sprawiają, że żaden użytkownik systemu ERP tego producenta nie powinien czuć się skonfundowany. Logika dostrzegalna w architekturze menu i koherencja w sferze wizualnej wyraźnie pokazują, że ta przeznaczona na smartfony i tablety aplikacja jest pełnoprawnym członkiem rodziny rozwiązań biznesowych sygnowanych marką Foonsy.

Sercem oprogramowania ERP są oczywiście poszczególne moduły funkcjonalne. Jakie funkcjonalności oferuje zatem aplikacja? Przede wszystkim, dzięki synchronizacji z głównym systemem, usprawnia zarządzanie kontaktami. Użytkownik może w wygodny sposób definiować, edytować i filtrować różne ich typy, a także udostępniać je innym. Kontakty mogą być dodatkowo synchronizowane z główną książką adresową smartfonu lub tabletu, co w znaczący sposób ułatwia korzystanie z nich w całym urządzeniu.

Równie przydatny w codziennej pracy wydaje się być obszar związany z projektami. Za pomocą tej funkcjonalności obsługujący aplikację jest w stanie tworzyć listy zadań dla dowolnej grupy użytkowników, a także przeglądać te wcześniej zdefiniowane, wraz z przypisanymi im dokumentami – zarówno własnymi, jak i dodanymi przez innych członków grupy projektowej. Aplikacja stwarza również możliwość priorytetyzacji zadań oraz przekazywania użytkownikom alertów informujących o zbliżających się wydarzeniach. Edytowalny jest także wyrażony procentowo status ich realizacji, co wydaje się być niezwykle przydatne w przedsięwzięciach angażujących większe zespoły osobowe. Niezastąpione w codziennej pracy są również notatki, które można w wygodny sposób przypisywać do konkretnych wydarzeń. Co istotne, utworzone zadania automatycznie pojawiają się w kolejnym z modułów – kalendarzu – przez co stają się widoczne dla pozostałych uczestników.

Najciekawszym, najbardziej innowacyjnym i równocześnie rozbudowanym elementem aplikacji mobilnej jest moduł produkcyjny, oferujący możliwości zbliżone w tym zakresie do wersji desktopowej. Po uprzednim zdefiniowaniu modułów, matryc, technologii, a nawet poszczególnych materiałów i towarów użytkownik, z pozycji urządzenia mobilnego, uzyskuje dostęp do całego procesu produkcji. W jego trakcie może dowolnie przypisywać do danych operacji poszczególnych uczestników, rejestrując tym samym ich czynności. Możliwy jest również podgląd materiałów, rysunków technicznych oraz tekstów, a także dodawanie notatek. Dzięki zastosowaniu bezpośredniego połączenia z centralną bazą systemu ERP aplikacja umożliwia rejestrowanie rozpoczęcia, zakończenia oraz przerw w poszczególnych operacjach realizowanych przez danego użytkownika. Takie rozwiązanie pozwala na zastąpienie kosztownych terminali produkcyjnych zdecydowanie tańszymi urządzeniami mobilnymi, a dodatkowo umożliwia pracę nawet na prywatnym urządzeniu pracownika. Co z bezpieczeństwem systemu? Administrator blokując wybranego użytkownika powoduje odcięcie jego dostępu do bazy danych, a aplikacja w sposób automatyczny kasuje wszelkie dane na urządzeniu. To jeszcze nie koniec. Oprogramowanie umożliwia również modyfikację oraz tworzenie zleceń produkcyjnych według różnych konfiguracji. Dzięki takiemu rozwiązaniu każde urządzenie wyposażone w mobilny system operacyjny staje się automatycznie centrum zarządzania produkcją. Kolejną niezwykle istotną cechą aplikacji jest sposób jej aktualizacji, która uruchamia się równolegle z aktualizacją całego systemu ERP. Takie rozwiązanie automatyzuje całkowicie ten proces, nie wymaga od administratora jakichkolwiek dodatkowych czynności i gwarantuje użytkownikowi jednoczesny dostęp do najnowszej wersji oprogramowania stacjonarnego oraz mobilnego (zgodnej z jądrem systemu).

Podsumowując, Foonsy®ERP w wersji mobilnej to z pewnością przełom w dedykowanych smartfonom i tabletom aplikacjach. Bogata funkcjonalność, nowoczesny, estetyczny oraz przyjazny dla użytkownika interfejs, a przede wszystkim bieżąca synchronizacja z wersją stacjonarną powodują, że opisywane oprogramowanie stanie się wkrótce niezbędnym narzędziem pracy nie tylko każdego managera, ale także szeregowego pracownika produkcji. I mimo tego, iż twórcy aplikacji zapowiadają wprowadzenie w najbliższym czasie kolejnych rewolucyjnych rozwiązań, takich jak np. rejestracja czasu pracy z wykorzystaniem technologii NFC i Beacon, już teraz aplikacja Foonsy doskonale wykorzystuje potencjał urządzeń mobilnych, przenosząc tym samym zarządzanie przedsiębiorstwem na inny, wyższy poziom. Nomen omen – mobilny.

Źródło: www.foonsy.com

PODOBNE


loading...
MAGAZYNIT.PL
KRAJ
ERP
BUSINESS INTELLIGENCE

MAGAZYNIT.PL to serwis prezentujący najnowsze wydarzenia z rynku systemów  ERP i MRP, CRM, Business Intelligence, wspomagających zarządzanie zasobami ludzkimi oraz rozwiązań mobilnych (platformy iOS i Android) mających na celu usprawnienie procesu zarządzania. Przedstawiamy najnowsze artykuły, studia przypadków oraz materiały video.