ALVO Medical przechodzi do Oracle Cloud z systemem ERP Impuls EVO
OracleFirma ALVO Medical przeniosła do chmury Oracle Cloud Infrastructure swój główny system ERP, aby zwiększyć wydajność i ekonomię działania oraz uprościć politykę licencyjną.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
ALVO Medical projektuje, produkuje i instaluje innowacyjne rozwiązania dla sal i bloków operacyjnych oraz oddziałów intensywnej terapii, także noworodkowych. Firma wyposaża specjalistyczne pracownie zabiegowe i oddziały szpitalne w sprzęt i higieniczną zabudowę modułową, realizując przez niemal 30 lat ponad 2,5 tys. projektów w ponad 90 krajach.

Podstawą działania i organizacji firmy ALVO Medical jest system ERP Impuls EVO, zbudowany w technologii Oracle przez firmę BPSC, jednego z najstarszych partnerów Oracle. „System Impuls EVO funkcjonuje w ALVO od 7 lat i obejmuje praktycznie wszystkie działy naszej firmy” – komentuje Piotr Moliński, administrator systemu Impuls EVO w firmie ALVO Medical. „Obszary działania systemu, to m.in. księgowość, handel, kadry i płace, serwis i gospodarka magazynowa. Jest to obecnie nasze podstawowe narzędzie pracy, które przy pomocy firmy zewnętrznej zostało przeniesione do Oracle Cloud Infrastructure (OCI) w ciągu niespełna dwóch miesięcy – wliczając w to testy wydajnościowe”.

W ALVO Medical system ERP funkcjonował początkowo na serwerze zewnętrznym. W momencie zakończenia współpracy z firmą, która zajmowała się obsługą tego rozwiązania, Spółka stanęła przed dylematem, jaką konfigurację wybrać dla swoich systemów IT.

Mieliśmy do wyboru zakup nowego serwera dedykowanego pod system ERP oraz niezbędnych licencji lub przenieść system do innej lokalizacji zewnętrznej – wspomina Piotr Moliński. Inwestycja w nową infrastrukturę IT oraz licencje generowały duży koszt oraz spodziewane problemy z serwisowaniem sprzętu. Decydując się na rozwiązanie chmurowe koszt był dla nas w zasadzie nieodczuwalny, a problemy techniczne są rozwiązywane przez dostawcę Oracle Cloud. W przypadku platformy OCI kluczowa była również możliwość bezproblemowego uruchomienia bazy Oracle na której pracuje Impuls EVO.


Za decyzją o stworzeniu środowiska OCI dla aplikacji Impuls EVO stały głównie przesłanki biznesowe. Infrastruktura chmurowa Oracle zapewnia dużo mniejsze obciążenie kosztami administrowania, co przekłada się na zmniejszenie ryzyka prowadzonego biznesu i kosztów z nim związanych.

Korzyści rozwiązania chmurowego to przede wszystkim elastyczność, umożliwiająca sprawne zarządzanie potrzebnymi zasobami sprzętowymi. Można je zwiększać lub zmniejszać w zależności od potrzeb. Niewątpliwym atutem jest również koszt tego rozwiązania, który można dokładnie kontrolować i optymalizować – podsumowuje Piotr Moliński.


Przeniesienie aplikacji ERP do Chmury Oracle zapewnia użytkownikom wygodę obsługi infrastruktury IT oraz przewidywalne koszty, które łatwo jest ująć w operacyjnych budżetach firmy. Odpada też ogromny koszt inwestycji początkowych, ponieważ cała infrastruktura utrzymywana jest przez Oracle – komentuje Sebastian Jastrzębski, Cloud Platform Sales Representative z Oracle Polska. W porównaniu do konfiguracji klasycznej kluczową zaletą korzystania z OCI jest dla klienta łatwość w skalowaniu rozwiązania oraz duże odciążenie w codziennej pielęgnacji bazy. Warto zwrócić także uwagę na mechanizmy bezpieczeństwa wbudowane do tej platformy, które przez analityków IT są powszechnie uznawane za najlepsze w branży.


Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top