Polska firma wspiera digitalizację inżynieryjnej spółki globalnego giganta
Transition Technologies PSC proces digitalizacji dla spółki Oerlikon Surface Solutions, podmiotu z grupy Oerlikon, wiodącej firmy technologiczno-inżynieryjnej notowanej na SIX Swiss Exchange.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie Oerlikon Surface Solutions specjalizuje się w technologiach, systemach, komponentach i materiałach w zakresie powlekania cienkowarstwowego i natryskiwania termicznego, co pozwala firmom na posiadanie wysokowydajnych produktów i systemów o wydłużonej żywotności. Celem transformacji cyfrowej spółki jest m.in. zdigitalizowanie ręcznie wykonywanych procesów związanych ze sprzedażą i logistyką oraz ulokowanie w chmurze danych z serwerów.

Firmy szukają optymalizacji kosztowej, produkcji i zużycia zasobów, licząc na szybkie i sprawne rozwiązanie konkretnego problemu. Wówczas często pierwszym krokiem jest dla nich migracja do chmury. Koncentrujemy się na firmach z sektora przemysłowego, gdzie wdrożone rozwiązania chmurowe mogą przyspieszyć cykl innowacji w firmie, umożliwić dostosowanie się jej do zmienności rynków oraz uwolnić zasoby przedsiębiorstwa od manualnych zadań. Dzięki digitalizacji danych i przeniesieniu ich do chmury Oerlikon Surface Solutions może skoncentrować się na budowaniu unikalnych przewag konkurencyjnych. Liczę, że trend adopcji chmury przez firmy przemysłowe w Polsce i na świecie będzie przyspieszał w kolejnych latach” – mówi Szymon Bartkowiak, prezes TT PSC.


TT PSC opracował dla spółki rozwiązania na bazie chmury AWS, które w zależności od wymagań, obejmują integrację standardowych lub niestandardowych aplikacji z AWS w ramach infrastruktury IT Oerlikon.

Transition Technologies PSC to nasz solidny partner strategiczny, z którym chcemy realizować długoterminową współpracę w cyfrowej transformacji. Zespół TT PSC dysponuje obszerną wiedzą z zakresu technologii i strategii chmury AWS. Biorąc pod uwagę wysoki poziom zrozumienia naszych procesów i wyzwań w przemyśle produkcyjnym, mamy pewność, że zawsze otrzymamy optymalne rozwiązanie” – mówi Rouven Bilgeri, Manager Digital Applications w Oerlikon IT Solutions.


Spersonalizowane rozwiązania stworzone dla Oerlikon obejmują wdrożenie obsługi procesu sprzedaży wraz z portalem klienta, dzięki któremu proces zamawiania i zarządzani zamówieniami, zdigitalizowano i usprawniono. Dane z baz danych produktów oraz z systemu ERP są przejrzyste i dostępne w jednym środowisku. Umożliwia to szybsze przygotowanie oferty przez sprzedawców (dane są rejestrowane cyfrowo w czasie rzeczywistym i podlegają dalszemu opracowaniu). Klienci Oerlikonu mogą w każdej chwili uzyskać dostęp do swoich zamówień i faktur poprzez internetowy portal zamówień, jak też do terminów dostaw.

Dzięki wdrożonym rozwiązaniom możemy zaoferować naszym klientom jeszcze lepszą jakość obsługi zarówno na miejscu, jak i online. Przyspieszenie procesu umożliwia na przykład znacznie szybsze otrzymanie oferty i wyeliminowanie powtarzających się czynności – mówi Rouven Bilgeri.


Innym usprawnieniem, stworzonym i zaimplementowany dla Oerlikon, jest aplikacją do cyfrowego podziału pracy, co pozwala na szybkie wdrażanie pomysłów pracowników produkcji. W dłuższej perspektywie ma to zapewnić większą satysfakcję pracowników dzięki zaangażowaniu ich w kluczowe dla firmy procesy, a także redukcję kosztów w środowisku produkcyjnym.

Źródło: Transition Technolgies PSC
 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top