HEUTHES włączył się do projektu BS-API wnosząc pomysł i realizację tego standardu na wzór PolishAPI w systemie PSD2 przy użyciu swoich zaawansowanych technologii informatycznych i metodologi testowania i wdrażania systemów bankowych.

 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 
 
Dzięki BS API powstała nowatorska aplikacja mobilna, która umożliwia użytkownikom banków, po bezpiecznym zalogowaniu się z wykorzystaniem biometrii, dostęp do rachunku, historii transakcji, wykonywanie przelewów i płatności mobilnych, dodawanie i zarządzanie kartami w ramach płatności mobilnych BLIK, portfeli cyfrowych (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay) oraz w sklepach internetowych, a także subskrypcjami i „push provisioning” dla kart Visa i Mastercard. To ostatnie dzięki sprzęgom HEUTHES do organizacji kartowych zostało zrealizowane w SGB jako pierwszym banku europejskim.

Sygnatariusze Listu pozytywnie oceniając dotychczasową współpracę przy wspólnie realizowanym projekcie BS API, zgodnie deklarują gotowość do rozwoju BS API o kolejne funkcje, bardzo istotne w obecnych czasach dla banków, przeznaczone dla rozwoju zdalnych usług bankowych. Na koniec potwierdzają, że rozwój i współpraca powinna odbywać się między innymi w ramach ducha open bankingu oraz wymiany danych, w tym także za pośrednictwem platformy BS API.

Platforma BS API ma na celu uproszczenie i przyspieszenie obsługi klientów korzystających z bankowości mobilnej w bankach spółdzielczych, które przystąpiły do projektu. W perspektywie powinna przyczynić się do wzrostu konkurencyjności BS i obniżenia kosztów.

Inicjatorem tych działań była Rada Konsultacyjna Sektora Bankowości Spółdzielczej, której w bieżącym roku przewodniczy Związek Banków Polskich.

Bezpośrednią przyczyną do podpisania listu intencyjnego była dobra ocena dotychczasowej współpracy przy projekcie BS API oraz wyzwania technologiczne, przed którymi staje sektor bankowości spółdzielczej wobec wymagań regulacyjnych i biznesowych.

Sygnatariuszom listu przysługiwał cel, którym jest lepsze wykorzystanie technologii mające obniżyć koszty i zwiększyć przychody w bankach spółdzielczych, a w dłuższej perspektywie zwiększyć udział w rynku usług bankowych. Dlatego do podpisania Listu Intencyjnego zostały zaproszone firmy obsługujące IT w sektorze bankowości spółdzielczej, a wśród nich HEUTHES sp. z o.o.

Źródło: HEUTHES

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top