Rozwiązania chmurowe cieszą się niezwykłą popularnością, zwłaszcza w czasach, kiedy nasza praca wymaga sporej elastyczności oraz często zdalnego dostępu do systemów informatycznych. W efektywnym wdrożeniu chmury nie chodzi bowiem tylko o wymianę danych i możliwość odbycia spotkań wirtualnych. Wdrożenie odpowiedniego systemu ERP w branży produkcyjnej pozwoli na dużo elastyczniejsze zarządzenie całym przedsiębiorstwem.

 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 
 
RamBase Cloud ERP pozwala mieć pod pełną kontrolą cały proces od momentu projektu, jego dokumentacji technicznej, finansów, zlecenia i produkcji, aż po dystrybucję. Większość tych procesów może wyjść poza 4 ściany firmy – dzięki czemu w dobie dzisiejszych zmian przedsiębiorstwo może dalej funkcjonować i żyć w duchu zasady #zostanwdomu.

Od lat zajmujemy się wdrażaniem różnych rozwiązań wspierających produkcję w Polsce. RamBase Cloud ERP daje nam jednak teraz sporo nowych możliwości. Norweskie rozwiązanie wyprzedza obecnie swoich konkurentów nowoczesnym i elastycznym modelem podejścia do tematu produkcji. Z feedbacku od naszych klientów wiemy, że doceniają oni możliwość rozpoczęcia produkcji we wdrożonym systemie, również w sytuacji, gdy dany produkt nie jest jeszcze do końca zaprojektowany i nie posiada ukończonej struktury materiałowej. Pozwala to przyspieszyć wiele łańcuchów wytwarzania danych elementów, tak aby całość procesu była możliwie najbardziej efektywna. Nie bez znaczenia dla naszych partnerów jest również import danych, załączanie specyfikacji, przepływ pełnej dokumentacji. RamBase Cloud ERP to wyjątkowe narzędzie, które umożliwia zarządzanie procesem produkcji począwszy od zapytania, przez ofertowanie, realizację, a na wysyłce kończąc. Na obecne czasy to rozwiązanie realnie wspierające procesy zdalne. Myślę, że w czasie pandemii i w najbliższych latach coraz więcej klientów doceni taki model systemu ERP. – mówi Paweł Prymakowski, Prezes Zarządu ITVision Sp. z o.o., Spółki współodpowiedzialnej za dystrybucję i wdrożenia RamBase Cloud ERP w Polsce.


RamBase Cloud ERP dla branży produkcyjnej to wiele możliwości w jednym miejscu. Cały system oparty jest o chmurę i zapewnia wielopoziomowy dostęp do wszystkich procesów i zasobów przypisanych do konkretnych zadań. Dzięki RamBase Cloud ERP możliwe jest zarządzanie dokumentacją, projektowaniem, rysunkami technicznymi, certyfikatami, pomiarami i instrukcjami, które w systemie mają pełne odzwierciedlenie na proces tworzenia produktu. Dodatkowo system jest w pełni konfigurowalny, wspiera obliczenia rentowności, umożliwia wykonywanie półautomatycznych wycen, a nawet negocjacji z partnerami. Wspiera zarządzanie procesami sprzedaży poprzez możliwość pogrupowania i przypisania wycen oraz uruchomienia produkcji po akceptacji rentowności danego procesu. System umożliwia także prowadzenie relacji posprzedażowych z opieką serwisową i gwarancyjną. Dodatkowo obsługa wersji z pełnym dziennikiem zmian zapewnia pełną kontrolę nad procesem inżynieryjnym. To wszystko czyni RamBase Cloud ERP bardzo praktycznym narzędziem wspierającym produkcję.

Norweskie rozwiązanie autorstwa Jacob Hatteland Computer AS to idealne narzędzie wspierające produkcję dużych, złożonych wyrobów takich jak konstrukcje metalurgiczne, duże maszyny inżynieryjne czy też złożone instalacje. Sprawdza się także w produkcji customowej.

Do najważniejszych zalet i parametrów systemu należy atrakcyjne TCO – koszt całkowitego wdrożenia jest dużo niższy niż systemów tradycyjnych On-premise. Pozwala łatwiej skalować wdrożenie oraz dużo szybciej je przeprowadzić. Ogranicza inwestycje w infrastrukturę informatyczną wewnątrz przedsiębiorstwa oraz w ludzi wyspecjalizowanych do obsługi np. serwerów i działu IT. Wszystko sprowadza się nawet do ośmiu tygodniu wdrożenia. Co więcej po wdrożeniu RamBase Cloud ERP, nie ma konieczności dokupowania kolejnych upgradów i aktualizacji. System jest aktualizowany w czasie rzeczywistym – co pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Eliminuje także przestoje w produkcji występujące typowo podczas prac konserwacyjnych infrastruktury IT. To duże zalety, które doceniają już klienci z Polsce. – mówi Jakub Polkowski, Channel Executive, RamBase Polska / Jacob Hatteland Computer AS.


Hatteland Holding działa na arenie międzynarodowej już od 150 lat, a od ponad 40 lat specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych technologii dla sektora enterprise. Ostatnie 20 lat w rozwoju firmy to ścisła specjalizacja IT w sekcji kompleksowych systemów ERP, która doprowadziła Hatteland Holding do pozycji jednego z najbardziej innowacyjnych podmiotów w branży ERP na terenie Europy.

Źródło: Hatteland

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top