oracle 120Dynamicznie rozwijający się rynek IT stawia wyzwania nie tylko przed klientami końcowymi, ale także przed twórcami aplikacji. Stworzenie skalowalnego i bezpiecznego rozwiązania wymaga olbrzymiego nakładu pracy ze strony deweloperów oraz całej organizacji. Czy zawsze musi oznaczać to również ogromne wydatki?

 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 
 
Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika, że współpracujący z nami partnerzy są w stanie radykalnie obniżyć koszt, jak i przyspieszyć proces projektowania swoich rozwiązań. Oracle stawia na współpracę z firmami tworzącymi aplikacje mając na uwadze ich odmienne modele biznesowe. Dzięki szerokiemu portfolio technologicznemu jesteśmy w stanie wspierać deweloperów rozwiązaniami, które jeszcze niedawno były poza ich zasięgiem.

Bezzasadność pisania rozwiązań od zera

Partnerzy, którzy korzystają z autonomicznej technologii bazodanowej Oracle zauważyli, jak wielkie korzyści ekonomiczne niesie ze sobą to rozwiązanie. Wiele koniecznych i często nużących oraz powtarzalnych czynności zostaje zdjętych z barków deweloperów i administratorów. Dzięki temu mogą poświęcić czas np. na prace związane z bezpośrednim rozwojem projektów informatycznych. Jedno z rozwiązań partnera Oracle, które powstało z użyciem autonomicznej technologii bazodanowej, jest skomplikowanym narzędziem analitycznym opierającym się na wysoce wydajnej i niezawodnej hurtowni danych w chmurze.

Współpraca szyta na miarę

Z uwagi na rosnące potrzeby partnerów i ich klientów oraz dynamicznie zmieniające się realia branży IT, w firmie Oracle utworzony został dedykowany zespół specjalistów wspierający działania komercyjne na rynku polskim w zakresie współpracy z firmami partnerskimi. Pomaga on w wypracowaniu nowych modeli biznesowych oraz w wybranych przypadkach na odejście od klasycznych metryk licencyjnych. Wsparcie zespołu polega na wspólnych działaniach marketingowych oraz sprzedażowych promujących partnerskie rozwiązania zbudowane na autonomicznej technologii Oracle. Dodatkową korzyścią jest również możliwość zaprezentowania się jako partner na największych konferencjach informatycznych na świecie (takich jak np. Oracle OpenWorld), czy wspólne organizowanie warsztatów promujących rozwiązanie w Polsce i w regionie

Wspólnie z firmami deweloperskimi tworzymy innowacyjne rozwiązania na miarę potrzeb klientów końcowych. Coraz częściej w projektach on-premises zmieniamy metryki na coś zupełnie innego - np. łóżka szpitalne, czy stanowiska kasowe. Do tej pory partnerzy spotkali się głównie z tymi sprzedawanymi w wersji „na użytkownika” lub „na procesor”. Sprawy mają się zupełnie inaczej przy rozwiązaniach chmurowych. Automatyczna skalowalność i ogromna wydajność infrastruktury na której działają usługi autonomiczne sprawia, że taki projekt nie wymaga wysokich nakładów kapitałowych, a liczba potrzebnych procesorów obliczeniowych dostępnych w chmurze Oracle jest naprawdę niewielka. Baza doskonale integruje się również z innymi narzędziami, nawet tymi wykorzystującymi konkurencyjne technologie.

Na rynku można zaobserwować również coraz większe zainteresowanie modelem “jeden do wielu” często opartym o technologię Oracle Cloud at Customer. Hosting partnerskiej aplikacji na tego typu maszynie pozwala czerpać korzyści z chmury obliczeniowej Oracle w lokalnych centrach danych u partnera. Model jeden do wielu świetnie sprawdza się przy dostarczaniu aplikacji partnerskich w modelu Software as a Service (w skrócie SaaS). Model ten pozwala na utworzenie planu subskrypcyjnego przez firmy, które dotychczas nie mogły pozwolić sobie na taki krok.

Specjalizacja drogą do sukcesu

Oracle stawia na edukację. W ramach współpracy partner może liczyć na pomoc w wyszkoleniu działów IT swojej firmy. Edukacja ma na celu dalszy rozwój aplikacji, jak również poznanie nowych możliwości rozwiązań z portfolio firmy Oracle. Nierzadko prowadzimy też szkolenia dla działów handlowych firm partnerskich.

Autor: Grzegorz Kaczyński, Sales Manager, Oracle Polska
Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top