PKP Informatyka nowym partnerem SAP Polska

SAP Polska - systemy ERP, CRM, HR, Business IntelligenceSAP Polska podpisał porozumienia ze Spółką PKP Informatyka w zakresie przeszkolenia przez SAP konsultantów technicznych w ramach zespołu wdrożeniowego wybranego z pracowników PKP Informatyka oraz ustalenia dalszych działań, zmierzających do podpisania umowy współpracy pomiędzy SAP i PKP Informatyka. PKP Informatyka, jako spółka z Grupy PKP, świadczy usługi informatyczne w zakresie, m.in. opracowywania i wdrażania systemów informatycznych, outsourcingu informatycznego oraz serwisu technicznego sprzętu.

W myśl Porozumienia PKP Informatyka zbuduje kompetencje w zakresie rozwiązań SAP i wspólnie z SAP przeszkoli konsultantów wdrożeniowych. Wkrótce w firmie powstanie 10-osobowy zespół specjalistów, którzy bedą przygotowani do wdrożeń SAP, w pierwszej kolejności w zakresie finansów, controllingu i logistyki. Intencją SAP i PKP Informatyka jest podpisanie do końca 2005 roku umowy partnerskiej, na mocy której PKP Informatyka uzyska status „Channel Partner” i będzie mogła wdrażać systemy SAP w spółkach Grupy PKP, jak również u innych klientów.


Włodzimierz Jerzy Śmigiera, Prezes Zarządu PKP Informatyka powiedział: ”Konsekwentnie realizujemy strategię oferowania naszym klientom rozwiązań najlepszych dostawców systemów klasy ERP.


„To porozumienie, o dużym znaczeniu dla SAP i PKP, gdyż kompetencje PKP Informatyka,w zakresie innowacyjnych rozwiązań ERP, dają wszystkim spółkom Grupy PKP większy wybór i dostęp do nowoczesnych metod zarządzania” – powiedział Grzegorz Kulągowski, menedżer ds. sektora transportowego w firmie SAP Polska. „Cieszę się, że SAP znalazł się w gronie międzynarodowych dostawców technologii i wiedzy biznesowej, z którymi współpracuje PKP Informatyka.”

Źródło: www.sap.pl  

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top