Nowy produkt w ofercie ABG

 Microsoft Dynamics AX dla Samorządów to nowatorskie rozwiązanie do zarządzania finansami, które pozwala na przeniesienie najlepszych praktyk biznesowych na grunt administracji samorządowej.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 

1 października 2008 roku Sąd Rejonowy w Rzeszowie zarejestrował połączenie spółek Asseco Poland i ABG. Celem tej fuzji jest uporządkowanie kompetencji w ramach Grupy Asseco oraz stworzenie silnych centrów kompetencyjnych. Jednym z nich staje się ABG, spółka dedykowana m.in. do obsługi administracji samorządowej.

Przekształcenia grupowe objęły również spółkę Kom-Pakt, której pracownicy stali się częścią Pionu Rozwiązań dla Sektora Przedsiębiorstw Komunalnych i Samorządowych w strukturze ABG. Dyrektorem Pionu został dotychczasowy wiceprezes Kom-Paktu, Jarosław Jastrzębski.

Tym samym oferta ABG, lidera polskiego rynku rozwiązań IT dla administracji (Teleinfo 500), poszerzona została o rozwiązania dla administracji samorządowej. Microsoft Dynamics AX dla Samorządów to nowatorskie rozwiązanie do zarządzania finansami oparte o system ERP Microsoft Dynamics AX uzupełniony o Microsoft Office Performance Point Server oraz Microsoft Office SharePoint Server, które pozwala na przeniesienie najlepszych praktyk biznesowych na grunt administracji samorządowej.

Nasze rozwiązanie jest elastyczne, konfigurowalne i ukierunkowane na bieżące potrzeby administracji samorządowej wszystkich szczebli. Koncentracja wokół kompetencji branżowych, będącą częścią strategii ABG, pozwoli nam na dalszy jego rozwój i poszerzanie oferty zgodnie z oczekiwaniami Klientów – mówi Jarosław Jastrzębski, Dyrektor Pionu Rozwiązań dla Sektora Przedsiębiorstw Komunalnych i Samorządów w firmie ABG.

Standardowy produkt rozbudowany został o nowe moduły z wykorzystaniem technologii Microsoftu. Dzięki temu całość rozwiązania jest spójna zarówno pod względem interfejsu użytkownika, jak i na poziomie integracji danych pomiędzy poszczególnymi modułami.

Microsoft Dynamics AX dla Samorządów umożliwia tworzenie wieloletniego planu inwestycyjnego (WPI) w ścisłym powiązaniu z tworzeniem budżetu. Zadanie przyjęte do realizacji w ramach WPI staje się jednocześnie zadaniem budżetowym. Moduł pozwala na zdefiniowanie hierarchii celów, polityk, programów i projektów w ramach strategii rozwoju oraz określenie wskaźników do mierzenia stopnia ich realizacji. Następnie możliwe jest przypisywanie zadań budżetowych do tej hierarchii i prowadzenie analiz dotyczących sposobu i stopnia realizacji strategii rozwoju.

System zawiera również moduł wspierający pozyskiwanie funduszy pomocowych na realizację zadań budżetowych, a także zadań spoza budżetu realizowanych przez inne jednostki lub organizacje. Standardowa funkcjonalność systemu została rozbudowana m.in. o wsparcie planowania zatrudnienia i wynagrodzenia na potrzeby budżetowania oraz o możliwość księgowania wynagrodzeń w układzie zadaniowym oraz klasyfikacyjnym budżetu. Ponadto specjalizowany moduł zbiera informacje o wszystkich formach ulg i pomocy publicznej (np. informacje o zwolnieniach z podatku z modułu podatków lub umorzenia i odroczenia z modułu rozrachunkowego) i automatycznie wylicza wysokość pomocy publicznej zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Źródło: www.abg.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top