QAD rozwija pakiet do zarządzania łańcuchem dostaw

QAD, dostawca systemów informatycznych, realizuje koncepcję zarządzania łańcuchem dostaw - Demand Driven Supply Network (DDSN). Ma ona na celu wsparcie rynkowej strategii rozwoju firmy oraz promowanie najlepszych praktyk produkcyjnych i logistycznych w branży dóbr konsumpcyjnych i spożywczyc. Stosowanie rozwiązań przynosi firmom istotne korzyści rynkowe i finansowe.

 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 

Wymagania rynku wobec producentów z branż takich jak przetwórstwo spożywcze włączywszy dobra konsumpcyjne i motoryzację systematycznie rosną. Partnerzy handlowi oczekują bieżących informacji o produktach, zapasach, planach produkcji, zamówieniach, czy promocjach. Rynek w coraz większym stopniu jest kształtowany przez popyt. Aby sprostać sytuacji konieczna jest ściślejsza współpraca między wszystkimi elementami łańcucha dostaw.

Pakiet rozwiązań QAD ułatwia bliższe współdziałanie wszystkich ogniw łańcucha dostaw - dostawców, producentów, partnerów handlowych i klientów, łącząc je w jedną, dużą strukturę. Stworzona w ten sposób Sieć Dostaw Sterowana Popytem (DDSN) działa na konsumenckiej perspektywie postrzegania wartości oferowanego towaru. Prowadzi do lepszej komunikacji i przejrzystego przepływu informacji w każdym etapie łańcucha dostaw. Wchodzące w skład DDSN rozwiązania informatyczne wspierają takie obszary, jak: szczupła produkcja (Lean Manufacturing), zarządzanie promocjami (Trade Promotion Managment), zarządzanie relacjami z klientem (CRM), zarządzanie transportem (Transportation Managment, optymalizacja łańcucha dostaw (Supply Visualization), czy raportowania dla kierownictwa (Business Intelligence).

Rozwiązania z zakresu DDSN powstały z myślą o ograniczaniu kosztów minimalizacji marnotrawstwa, przewidywaniu fluktuacji popytu, optymalizacji zapasów oraz zwiększaniu efektywności produkcji. Sprawia, że firma ponosi mniejsze straty, choćby poprzez kontrolowanie, kiedy danym produktom przechowywanym w magazynach kończy się okres ważności. Nieocenione okazują się też moduły umożliwiające błyskawiczną rejestrację braków lub problemów w zakresie jakości na każdym etapie produkcji oraz system kodów kreskowych.

Przedsiębiorstwa, które nie koncentrują się na potrzebach swoich klientów, narażają się na dostarczanie nieodpowiednich produktów w niewłaściwym miejscu i niewłaściwym czasie. Rozwiązania z zakresu Demand Driven Supply Network kształtują łańcuch dostaw dostosowując go do potrzeb klienta, dzięki czemu umożliwiają szybkie i elastyczne reagowanie na wymagania rynku. Przynosi to nie tylko korzyści rynkowe, ale również finansowe – mówi Konrad Opala, konsultant rozwiązań biznesowych QAD.

DDSN jest jedną z metod zarządzania łańcuchem dostaw, która odpowiada na żądania popytu. Główna cechą DDSN jest to, że jest sterowana wymogami klientów. W odróżnieniu od tradycyjnego łańcucha dostaw, DDSN działa na podstawie metody "pull" – sygnał o zapotrzebowaniu pochodzi ze strony klienta. Daje to możliwość przekazywania większej ilości informacji i lepszej współpracy między partnerami w łańcuchu dostaw.

Źródło: QAD

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top