Sektor przemysłowy stawia na rozwiązania IT optymalizujące koszty

WNPW minionym roku polskie firmy z sektora przemysłowego były przede wszystkim narażone na problemy wynikające ze zmiennego popytu rynkowego i nieprzewidywalności związanej z sytuacją globalną – mówi Jarosław Jaśkiewicz, Dyrektor ds. Rozwoju Produktu, QAD Polska.
 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
W konsekwencji wiele przedsiębiorstw skoncentrowało się na planowaniu i prognozowaniu popytu rynkowego, zarządzaniu kontaktami z klientem, wyszczupleniu procesu produkcji i dystrybucji, czy optymalizacji procesu decyzyjnego.
Według naszego rozmówcy, producenci przemysłowi decydowali się na rozwiązania IT, które wyraźnie wpływały na optymalizację kosztów firmy oraz wzmocnienie kontroli finansowej.
Wyzwania biznesowe i organizacyjne dały impuls do wprowadzenia aplikacji, które przyczyniły się zarówno do bardziej racjonalnego wykorzystania zasobów, jak i przyspieszenia komunikacji z rynkiem – wyjaśnia Jarosław Jaśkiewicz. - Z tego wynika duże zainteresowanie aplikacjami do zarządzania finansami, Customer Relationship Management, Business Intelligence, czy modułami elektronicznej wymiany danych (EDI). Umożliwiają one szybszą i dokładniejszą współpracę z partnerami i klientami oraz dostarczają informacje usprawniające procesy decyzyjne.
Przedstawiciel QAD Polska zaobserwował również, że polscy producenci z sektora przemysłowego potraktowali moment globalnego spowolnienia jako szansę rozwoju międzynarodowego i wejścia na nowe rynki z konkurencyjną ofertą.
Systemy informatyczne z jednej strony stały się podstawą do realizacji złożonych operacji produkcyjnych i dystrybucyjnych, z drugiej wsparły kluczowe funkcje, takie jak zarządzanie finansami na wielu rynkach, integracja procesów, czy kontrola budżetowa – opisuje. - W konsekwencji, wielu przedsiębiorstwom przemysłowym udało się pogodzić paradoks rozwoju i optymalizacji kosztów. Aplikacje wspierające zarządzanie przyczyniają się bowiem do redukcji kosztów administracyjnych, magazynowych i operacyjnych. Zapewniają poprawę planowania sprzedaży i obsługi zamówień. Prowadzą również do odświeżenia i lepszego dostosowania zasobów IT do bieżących potrzeb firmy.
Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top