Działy kadr mają szanse na spore oszczędności

sageSage sp. z o.o., wiodący producent i dostawca oprogramowania wspomagającego zarządzanie dla sektora MSP w Polsce, wprowadza ważne udogodnienia dla pracowników działów kadr i płac. W nowej wersji systemu ERP Forte można automatycznie obsługiwać korekty, co oznacza duże oszczędności operacyjne dla firm i jednostek administracji.
 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
Za zawiłe prawo płacą przedsiębiorcy

Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych każdego roku może tracić przeciętna średnia firma z powodu konieczności korygowania danych w ewidencji kadrowej. Tyle mogą łącznie kosztować dodatkowe godziny pracy potrzebne na obsługę korekt i wyrównań, niezbędne usługi firm informatycznych oraz naprawa błędów popełnianych podczas prowadzenia podwójnej ewidencji kadr i płac.

Oferowane w Polsce systemy kadrowo-płacowe są projektowane pod kątem obowiązujących przepisów, lecz często nie radzą sobie z obsługą wstecznych zmian (korekt) w już rozliczonych miesiącach. W wielu organizacjach, szczególnie z sektora budżetowego i administracji, w każdym roku wykonuje się mnóstwo korekt. Są to uciążliwe i czasochłonne operacje. Pracownicy działów kadr muszą wykonywać operacje ręcznie na papierze lub korzystać z dodatkowych usług producentów oprogramowania. Oba wyjścia są niekorzystne – obsługa „ręczna”, niezależnie od systemu, grozi błędami w ewidencji. Jest też bardzo czasochłonna. Z kolei dodatkowe usługi informatyczne nierzadko stanowią istotny koszt.

System Zarządzania Forte automatyzuje obsługę wyrównań i korekt

Na rynek trafia właśnie nowa wersja modułu KADRY i PŁACE Forte 2010.a firmy Sage sp. z o.o., wyposażona w automatyczną obsługę korekt. Dla wygody dotychczasowych użytkowników modułu KADRY i PŁACE Forte, wszystkie funkcje zarządzania korektami i wyrównaniami zostały udostępnione dokładnie w tym samym interfejsie, jaki funkcjonował w poprzedniej wersji programu. W trybie wprowadzania poprawek pod ręką znajdują się wszystkie dotychczasowe funkcje programu, a sam wygląd najnowszej wersji modułu kadrowo-płacowego Forte nie zmienił się.

Nowa wersja umożliwia wygodną i szybką obsługę korekt, bez konieczności prowadzenia równoległej ewidencji, bez operacji wykonywanych ręcznie, bez dodatkowej asysty informatyków. Po wprowadzeniu zmian w zamkniętych okresach, system sam przelicza wynagrodzenia, składki, składniki płacowe; koryguje ewidencje obecności oraz generuje właściwe deklaracje do ZUS i urzędów skarbowych. Projektanci nowej wersji systemu pomyśleli także o zintegrowaniu obiegu danych pomiędzy systemem kadrowo-płacowym i finansowo-księgowym.

Co zyskują pracownicy działów kadr i płac, dzięki automatycznej obsłudze korekt:
  • oszczędność czasu – wielokrotnie udało się skrócić czas potrzebny do obsługi różnego rodzaju korekt, w tym przygotowywania skorygowanych deklaracji;
  • bezpieczeństwo – wynika ze spójności danych (skutki korekt są wyliczane automatycznie). Użytkownik może weryfikować mechanizmy wyliczeń. System zachowuje historię operacji, więc wiadomo, jakie dane, kiedy i przez kogo były modyfikowane. Przechowywanie danych w spójnym i bezpiecznym środowisku systemu czyni pracę bardziej uporządkowaną, z klarownym obiegiem informacji;
  • efektywna i wygodna komunikacja – szybka obsługa korekt usprawnia komunikację kadr z księgowością, ZUS, urzędami skarbowymi i pracownikami. Skorygowane deklaracje można szybciej przesyłać. System sam czuwa nad tym, aby użytkownik nie popełnił błędów operacyjnych. Integracja z modułem finansowo-księgowym Forte, zapewnia automatyczne przesłanie danych do księgowania;
  • wygoda i komfort pracy – tryb korekt w swoim wyglądzie i dostępnych funkcjach w niczym nie różni od wcześniejszej wersji modułu KADRY i PŁACE Forte.
Źródło: www.sage.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top