Comarch w grupie największych dostawców ERP

COMARCH - ERP, systemy ERPComarch uplasował się na czwartym miejscu listy firm osiągających największe przychody ze sprzedaży licencji ERP w 2010 roku – wynika z prestiżowego raportu TOP 200, przygotowanego przez magazyn Computerworld.
 REKLAMA 
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP 
Zgodnie z raportem Computerworld TOP 200, prezentującym stan polskiej branży IT, w minionym roku Comarch osiągnął blisko 55 mln zł przychodów ze sprzedaży systemów klasy ERP, czym konsekwentnie potwierdził swoją pozycję w tej kategorii.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych wyników i liczymy, że w najbliższych latach nasza sprzedaż będzie rosła w tempie dwucyfrowym. Motorem wzrostu będzie sprzedaż stale rozwijanego kluczowego dla nas produktu, jakim jest Comarch ALTUM – system dedykowany średnim i dużym przedsiębiorstwom. Nie bez znaczenia są również rosnąca sprzedaż eksportowa, głównie na rynki Niemiec, Francji i Austrii oraz zwiększająca się liczba klientów zarówno w Polsce, jak i zagranicą, którzy korzystają z oferty Comarch za pośrednictwem Internetu, w modelu SaaS – mówi Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarch SA, dyrektor sektora ERP.
Uwzględniając m.in. przychody ze sprzedaży zagranicznej ERP oraz przychody ze sprzedaży oprogramowania, sprzętu i usług z nim związanych w ramach Zintegrowanej Oferty Comarch, w 2010 roku spółka zanotowała w segmencie ERP przychody w wysokości blisko 100 mln zł, co oznacza wzrost o 10 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Według badań IDC, na które powołano się w raporcie Computerworld TOP 200, w 2010 roku wartość rynku oprogramowania biznesowego wzrosła o 8,1 proc. Niezmiennie od lat głównym powodem inwestycji w systemy biznesowe jest chęć optymalizacji poszczególnych procesów biznesowych składających się na całość działalności firmy. Widoczne jest rosnące zainteresowanie rozwiązaniami bezpośrednio wspierającymi procesy decyzyjne oraz analizę informacji biznesowych gromadzonych i przetwarzanych w ramach systemów IT.
Analizy IDC pozwalają sądzić, że w 2010 roku wartość polskiego rynku oprogramowania biznesowego wzrosła o ok. 8 proc. Tymczasem łączne przychody ze sprzedaży licencji ERP osiągnięte w 2010 roku przez pierwszą dziesiątkę firm ujętych w tegorocznym zestawieniu Computerworld TOP 200 przekroczyły 542 mln zł. Rok wcześniej niemal takie same grono dostawców osiągnęło łączne przychody na poziomie 438 mln zł, czyli o ponad jedną piątą niższe. Wzrosty zanotowała również większość mniejszych dostawców oprogramowania tej klasy. Tym bardziej sądzić można, że na rynek rzeczywiście wraca ożywienie. Firmy inwestują w systemy ERP i rozwiązania im pochodne w pogoni za kolejnymi etapami optymalizacji działalności, a szczególnie procesów decydujących o unikalności biznesu – mówi Adam Jadczak, redaktor prowadzący raport Computerworld TOP 200.
Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top