Kto będzie głównym nabywcą rozwiązań IT w najbliższych latach?

WNP.PLJednymi z głównych nabywców rozwiązań informatycznych w najbliższych latach będą firmy zajmujące się energetyką. – uważa Tomasz Gliwka, Solutions Engineer w Epicor Software Poland. Jak wyjaśnia nasz rozmówca, w związku z pracami na szczeblu krajowym i międzynarodowym dotyczącymi regulacji emisji CO2, polskie przedsiębiorstwa prędzej czy później będą skłonione do znalezienia sposobu na raportowanie swojego śladu węglowego.
 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
Warto w tym miejscu jednak zaznaczyć, że zastosowanie systemów nadzorujących emisję przynosi wymierne korzyści dla przedsiębiorstwa, takie jak redukcja kosztów operacyjnych czy realizacja polityki zrównoważonego rozwoju - mówi Tomasz Gliwka.
Silnego zapotrzebowania na rozwiązania informatyczne można się również spodziewać wśród przedsiębiorstw zajmujących się produkcją niestandardową, które będą generowały popyt na rozwiązania dedykowane.
W najbliższych latach można spodziewać się wzrostu zainteresowania sektora mniejszych i średnich przedsiębiorstw alternatywnymi modelami użytkowania systemów ERP, takimi jak np. cloud computing - prognozuje dalej Tomasz Gliwka.
Zdaniem naszego rozmówcy, technologia cloud niweluje potrzebę budowy wewnętrznej serwerowni, co znacznie zmniejsza koszty implementacji systemu i jego użytkowania oraz wpływa na wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa. Wraz z rozpowszechnianiem się technologii cloud computing wzrastać będzie również zainteresowanie narzędziami udostępnianymi w takiej formie.
Wyobraźmy sobie przedsiębiorstwo, które wdraża moduł magazynowy WMS (Warehouse Management System) w technologii cloud - opisuje Tomasz Gliwka. - Zarządzanie magazynem "w chmurze" umożliwia pracownikom firmy dostęp do potrzebnej dokumentacji z każdego urządzenia mobilnego łączącego się z przeglądarką internetową, dzięki czemu mogą oni zdalnie wprowadzać informacje i modyfikować dokumenty.
Czynniki te znacznie usprawniają pracę wokół zleceń, co przekłada się na wzrost zadowolenia klientów oraz lepszą kondycję przedsiębiorstwa.
Warto jednak zaznaczyć, że istotną rolę w procesie rozpowszechniania się tego typu rozwiązań będzie odgrywało odpowiednie uregulowanie przepisów prawnych - zauważa Tomasz Gliwka. - Utrudnienia formalne to również bolączka kolejnego rozwiązania, które uważam za rozwojowe, mianowicie podpisu elektronicznego. Pomimo korzyści płynących z jego wdrożenia, wciąż niewielu przedsiębiorców decyduje się na jego zastosowanie.
Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top