Wystartował program stażowy IT.Integro Career Starter

itintegro logo2015W 2016 roku, firma IT.integro zainicjowała program stażowy IT.integro Career Starter, którego celem jest wyłonienie najlepszych programistów oraz rozwój ich umiejętności. Poszukiwani są studenci oraz absolwenci takich kierunków jak Informatyka, Ekonometria i pokrewne.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Staż w 4 polskich miastach

Ubiegłoroczna edycja obejmowała wyłącznie studentów z Poznania. W tym roku staż letni odbędzie się w także w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

Aplikacje są zbierane od początku marca do czerwca poprzez stronę www.careerstarter.pl. Aby uczestniczyć w stażu, studenci będą musieli pozytywnie przejść test wiedzy oraz rozmowę kwalifikacyjną. Staż będzie trwał dwa miesiące i odbędzie się pomiędzy lipcem a październikiem. Po zakończeniu programu stażowego, najlepsi stażyści będą mogli kontynuować współpracę w wybranym przez siebie oddziale firmy.

Profil idealnego stażysty IT.integro Career Starter

IT.integro poszukuje studentów III, IV lub V roku kierunków Informatyki lub Ekonometrii. Ludzi młodych, ambitnych, którzy chcą się rozwijać i są otwarci na nowe doświadczenia. Podstawowa umiejętność oraz zamiłowanie do programowania są warunkami koniecznymi. Dodatkowo, wymarzony stażysta powinien posiadać chociaż podstawową wiedzę z zakresu relacyjnych baz danych oraz systemów ERP.

Korzyści

Przyszli konsultanci NAV będą mogli podnieść swoje umiejętności techniczne jak projektowanie, programowanie, konfigurowanie systemów informatycznych. Będą mieli możliwość poszerzyć wiedzę z zakresu księgowości, finansów, produkcji, logistyki oraz zdobyć umiejętności miękkie. Dodatkowo poznają tajniki funkcjonowania przedsiębiorstw, ich specyfikę oraz zachodzące w nich procesy biznesowe.

Projekty wdrożeniowe realizowane są na całym świecie. Stażyści będą mieli szansę współpracy z międzynarodowymi, wielooddziałowymi firmami.

Opinie o programie stażowym

Program narodził się dopiero w zeszłym roku, jednak już poprzednia edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Pozytywnie oceniają atmosferę panującą w firmie oraz zespołach projektowych.
Dzięki stażowi w IT.integro dowiedziałem się wiele o pracy konsultanta, czyli osoby łączącej programowanie ze światem biznesu. Wdrożenie się w pracę firmy zostało znacznie ułatwione dzięki gruntownemu szkoleniu, przyjaznej atmosferze oraz życzliwości i chęci pomocy członków zespołu. Najlepszą promocją jest fakt, że zostałem tutaj po zakończeniu stażu – mówi Zbyszek, student Politechniki Poznańskiej i uczestnik programu IT.integro Career Starter w 2016 r.
Program stażowy pozwolił młodzieży przyswoić wiedzę nie tylko stricte związaną z informatyką, ale również umożliwił oswoić się z innymi dziedzinami, jak rachunkowością.
Decyzja o odbyciu stażu w IT.integro to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Nauczyłam się tutaj masę nowych rzeczy, nie tylko z zakresu informatyki, ale także podstaw rachunkowości i finansów. Szczególnie doceniam atmosferę panującą w zespole, zawsze mogę liczyć na wsparcie i pomoc moich współpracowników. Jestem wdzięczna firmie za okazane mi zaufanie. Poczułam się doceniona, gdy od razu po zakończeniu stażu dostałam umowę o pracę – powiedziała Klaudia z Politechniki Poznańskiej. Uczestniczka zeszłorocznej edycji.
Targi pracy 2017

Wraz z początkiem marca rozpoczął się sezon na akademickie targi pracy, podczas których studenci mogą zapoznać się z aktualnymi ofertami staży i zatrudnienia. Mieli również możliwość poznania potencjalnych pracodawców oraz kulturę ich pracy.

W tym roku spółka IT.integro zaprezentowała swój program stażowy podczas Akademickich Targów Pracy we Wrocławiu i Inżynierskich Targach Pracy w Warszawie.
Wśród studentów, z którymi rozmawiamy podczas targów pracy dostrzegamy duże zainteresowanie programami praktyk i staży. Co więcej, wynika ono nie tylko z formalnych wymogów uczelnianych, ale autentycznej ciekawości biznesu i chęci praktycznego zweryfikowania wiedzy akademickiej. Dzięki takich programom jak Career Starter studenci mają unikatową możliwość zdobycia wiedzy i doświadczeń w obszarach, które wciąż są w programach uczelnianych tylko „gościem”: procesy biznesowe w przedsiębiorstwach, złożone systemy informatyczne je wspierające czy metodyki projektowe – mówi Agata Landzwójczak, HR Business Partner, IT.integro.
Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach 28-29.03.2017 na XXI Targach Pracy Politechniki Poznańskiej.

Źródło: www.careerstarter.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top