BPSC SA przenosi się do „szytego na miarę” biurowca w Katowicach

BPSC S.A. - spółka będąca jednym z największych polskich dostawców systemów wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem - została pierwszym najemcą biurowca BREMY, jednego z nielicznych biurowców klasy A „szytych na miarę”.
 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Blisko 200 pracowników firmy BPSC SA wprowadzi się w pierwszej połowie maja do nowo powstałego biurowca BREMY przy al. Roździeńskiego 188H w Katowicach. Założona blisko 30 lat temu śląska firma informatyczna to pierwszy najemca nieruchomości. Przez ostatnie 17 lat siedziba BPSC mieściła się w Chorzowie. W nowym biurowcu znajdą się zarówno biura pracowników zajmujących się tworzeniem i wdrażaniem oprogramowania, jak również działy odpowiadające za sprzedaż.
BPSC zajmie blisko połowę powierzchni biurowej w budynku - w sumie 2,5 tys. m kw. rozłożone na 2 z 6 pięter inwestycji. Do swojej dyspozycji pracownicy firmy będą mieć zarówno niewielkie biura o powierzchni od 37 do 56 m kw., biura typu „open space” mające od 331 m kw. do 421 m kw., taras na dachu, rowerownię, a także zielone strefy relaksu wokół budynku – wylicza Michał Dobrowolski, dyrektor zarządzający firmy BREMA, która wybudowała biurowiec.
Budynek do którego przenosi się BPSC, to tzw. inwestycja BTS, czyli built to suit, jedna z pierwszych klasy A w Katowicach. Oznacza to, że część budynku została zbudowana pod konkretne potrzeby, jakie deweloperowi przedstawiło BPSC. Umożliwiło to najemcy m.in. samodzielną aranżację biur.
Obok lokalizacji, dobrego skomunikowania inwestycji, bardzo istotna była dla nas możliwość samodzielnej aranżacji biur. Duże znaczenie miała dla nas możliwość wpływu na to, jak będą wyglądały pomieszczenia. Zależało nam także na wysokim komforcie pracy naszych pracowników. Z tego względu, oprócz powierzchni typowo biurowej, stworzyliśmy np. ponad 100 metrową strefę relaksu, gdzie nasi pracownicy będą mogli chwilę odpocząć w ciągu dnia. Chcemy, żeby w przyszłości mieli oni wpływ na kształtowanie tego miejsca – mówi Rafał Orawski, Prezes BPSC.
Był jeszcze jeden powód, dlaczego BPSC zależało na samodzielnej aranżacji biur. Firma od lat wspiera młodych artystów. W efekcie czego zgromadziła ponad 60 obrazów i grafik. To obecnie jedna z największych firmowych kolekcji sztuki w Polsce. Teraz jej domem będą biura przy al. Roździeńskiego 188H.
Firmie BPSC zależało na tym, aby biura pełniły także dość nietypową rolę galerii. Wymagało to indywidualnego podejścia i aranżacji. Połączenie przestrzeni biznesu i sztuki w standardowym budynku biurowym, bez wątpienia byłoby znacznie trudniejsze – dodaje Michał Dobrowolski, dyrektor zarządzający firmy BREMA.
Efektem tej wciąż nietypowej dla katowickiego rynku współpracy dewelopera z najemcą jest biurowiec BREMY. Liczący sobie 11,6 tys. m kw. powierzchni biurowej budynek powstał w zaledwie 12 miesięcy. Projekt budynku powierzono znanej w Katowicach pracowni Wojciecha Wojciechowskiego. Na 6225 m kw. powierzchni znajdują się mające od 37 do 486 m kw. biura, lokal z przeznaczeniem pod restaurację, lobby, parking podziemny oraz mający 139 m kw. taras z widokiem na centrum Katowic. Za aranżację przestrzeni głównego najemcy, czyli BPSC odpowiadała architekt Anna Bojanowska.

BPSC w nowym biurowcu

BPSC SA, czyli Biuro Projektów Systemów Cyfrowych SA, należy do liderów na rynku oprogramowania wspomagającego zarządzaniu przedsiębiorstwem. Firma specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu zintegrowanych rozwiązań klasy MRPII/ERP (system ERP Impuls EVO) oraz klasy MES wraz z oprogramowaniem do zarządzania projektami. Z rozwiązań BPSC korzysta już ponad 700 przedsiębiorstw w całym kraju. Firma od wielu lat plasuje się w ścisłej czołówce dostawców systemów ERP w Polsce.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top