PTV Group wzmacnia swoją pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej i otwiera biuro w Warszawie. Firma działa na tym rynku od ponad 10 lat, jednak dopiero teraz jako PTV CEE, zdecydowała się na otwarcie lokalnego oddziału dla swoich klientów. Dyrektorami zarządzającymi zostali Martyna Abendrot i Peter Möhl, którzy przejęli odpowiedzialność za nowy odział.

REKLAMA:
parnerzy raport erp 2018
 
 
Jednym z flagowych projektów PTV w tym regionie, związanych ze zintegrowanym i innowacyjnym zarządzaniem ruchem, było wdrożenie systemu PTV w Lublinie. Miasto wykorzystuje makroskopowy model transportu do planowania strategicznego, w tym symulacje mikroskopowe oraz rozwiązania do zarządzania ruchem w czasie rzeczywistym.

Klientami PTV są również firmy logistyczne, takie jak Omega Pilzno, które wykorzystując PTV Map & Guide, potrzebują standardowych rozwiązań do precyzyjnego obliczania kosztów przejazdu i opłat drogowych, czy Grupa Raben, która w swoich biurach w całej Europie korzysta z oprogramowania PTV do profesjonalnego planowania podróży, dystrybucji i nawigacji.

Wiele wyzwań w regionie CEE

W logistyce obserwuje się rosnący niedobór siły roboczej do pracy w magazynach, a także brak wykwalifikowanych kierowców ciężarówek. Jednocześnie na rynku wymagane są najniższe możliwe koszty wysyłki i coraz szybsza dostępność towarów. To ogromnie nasila konkurencję. Uzyskanie przejrzystości w zakresie transportu i związanych z nim kosztów ma zatem wysoki priorytet. Dodatkowo firmy logistyczne potrzebują informacji w czasie rzeczywistym dla całego łańcucha dostaw, a także wsparcia oprogramowania w planowaniu i optymalizacji logistyki transportu.

Obszar ruchu i transportu będzie w przyszłości charakteryzować się inteligentnymi systemami transportowymi (ITS) i mobilnością elektryczną.
Widzimy duży potencjał na rynku wschodnioeuropejskim w zakresie opracowywania planów dla inteligentnych miast, z innowacyjnymi punktami i usługami na rzecz przyszłej mobilności", mówi Peter Möhl nowy dyrektor zarządzający, który wraz z Martyną Abendrot jest odpowiedzialny za sprzedaż oprogramowania w dziedzinie transportu i logistyki.
Martyna Abendrot dodaje:
Nowoczesne rozwiązania systemowe, takie jak oferuje właśnie PTV, pomagają planistom transportu i dyspozytorom logistycznym w analizowaniu możliwych scenariuszy, a tym samym w lepszym projektowaniu istniejącej infrastruktury i procesów transportowych.
Źródło: PTVGROUP

PODOBNE


loading...
MAGAZYNIT.PL
KRAJ
ERP
BUSINESS INTELLIGENCE

MAGAZYNIT.PL to serwis prezentujący najnowsze wydarzenia z rynku systemów  ERP i MRP, CRM, Business Intelligence, wspomagających zarządzanie zasobami ludzkimi oraz rozwiązań mobilnych (platformy iOS i Android) mających na celu usprawnienie procesu zarządzania. Przedstawiamy najnowsze artykuły, studia przypadków oraz materiały video.